PDA

Виж пълната версия : Апимондия -2013



alex74
29.09.2013, 21:17
Пускам нова тема ,тъй като Матеев е там като си дойде да ни пише какво е видял или научил,пък ако си е взел лаптопа да пише направо от там.
А ето официалния сайт- http://apimondia2013.org.ua/ru/
Тук пък трябва да има дирекно излъчване- http://www.apimondia2013live.com/

Mateev
30.09.2013, 20:50
Нова информация от Апимондия - Полската фирма Corpo, която е една от най-големите преработвателни фирми на мед в Европа (може би най-голямата), има амбиции да завоюва българския пазар на едро. Купили са си една фалираща преработвателна фирма от Търговище и в момента наливат милиони в развитието и усъвършенствуването на базата и инфраструктурата. Скоро ще се появят на Българския пазар на изкупвачи на мед, като амбициите им са да станат лидери в България. Имат неограничени ресурси и на практика с едно щракане на пръсти могат да си позволят да завоюват целия Български пазар на едро и след това да диктуват изкупните цени на меда.

Нямам представа каква ще бъде тяхната политика на изкупни цени, но ако наистина искат да победят конкуренцията, ще им се наложи да ги повишат. Това в началото, а после ако излязат победители, ще придобият монополно положение, и тогава бог да ни е на помощ.

alex74
01.10.2013, 07:21
Ей го на сайта на Корпо- http://www.corpo.biz.pl/miody-swiata.php?l=uk

сезгин
01.10.2013, 13:38
От няколко години са на българския пазар .Ако изплатят задълженията на старата фирма към пчеларите ,може да потръгнат нещата ,иначе и лев повече да платят мед няма да видят

alex74
01.10.2013, 20:30
От няколко години са на българския пазар .Ако изплатят задълженията на старата фирма към пчеларите ,може да потръгнат нещата ,иначе и лев повече да платят мед няма да видят

Брей ,значи и те са мошенници!

Mateev
01.10.2013, 20:44
Не знам какви са като изкупвачи, знам обаче, че като преработватели те са фактор номер едно в Европа - като пари и като обеми. Те колят, те бесят, те диктуват както изкупните цени, така и цените на дребно. Независимо дали ще ги оплюваме или ще им се възхищаваме, едно е ясно още от сега - за хубаво или за лошо на всички нас ще ни се наложи да се съобразяваме с тях. Предвид мащабите, с които работят, на първо време аз бих приел стратегията на приятелските взаимоотношения. Както вече казах, те са фактор номер едно в Европа и влизането в конфликт с тях няма да е здравословно за бизнеса.

ПС: Закупеното от тях фалирало предприятие е не в Търговище, а в Разград, което си е все същото - Североизточна България, където се произвежда 60-70% от Българския мед.

Mateev
01.10.2013, 21:07
Малко снимки от изложението:

335

336

337

344

Mateev
01.10.2013, 21:08
Ето още малко:

338

339

340

341

Mateev
01.10.2013, 21:13
А ето и нещо, което много ме впечатли. Става въпрос за машина, която прави директно готови изградени восъчни пити. Всъщност машината не я показаха - била голяма тайна и на всякакви въпроси отговаряха само с "Big Secret....". Изградени пити от тази машина обаче имаше и според мене това беше най-впечатляващото от изложението. Вижте сами:

343

345

346

347

ivootur
01.10.2013, 22:50
И мен ме впечатляват!
Фирма производител,цени?Ще ги има ли на българският пазар?

rosty_sz
02.10.2013, 07:00
Като подпишат договорите с Матеев ще ги има и в България.

S.Mateev
02.10.2013, 09:17
Фирмата е унгарска. Ето и данни:

Favus Ltd.
Manager: Tamas Kusnyer
Hungary, 8182 Berhida-Peremarton, Szegfu utca 28/B
Tel: +36 30 737 8220
Mail: favus@gmail.hu
Web: favuscell.com

Сайта им не е много изчерпателен и повечето линкове не работят, но и според мен продукта е обещаващ, стига използването на изградени основи да е ценово целесъобразно.


И мен ме впечатляват!
Фирма производител,цени?Ще ги има ли на българският пазар?

ivootur
02.10.2013, 14:33
Благодаря!Ще се радвам ако се появят на българският пазар на поносими цени!

Георги Георгиев
02.10.2013, 15:16
Дали ще ги има Матеев може да каже нали той беше там.

сезгин
02.10.2013, 21:18
Матеев ,подведе ме с информацията си ,че е купена търговишка фирма,заради това пуснах отрицателен коментар.Иначе Разградска фирма тази година изкупува мед ,пробите излизат за 24 часа ,и в четвътри ден се изкупува меда.много са бързи

Mateev
02.10.2013, 21:34
И мен ме впечатляват!
Фирма производител,цени?Ще ги има ли на българският пазар?

Имаме визитка. Ще направим официално запитване за цени и ще закупим образци. И после естествено проба при пчелите дали няма да се мръщят - все пак не се знае с какви отделители е пръскана матрицата, за да не залепва восъка по нея.

Mateev
02.10.2013, 21:41
Дали ще ги има Матеев може да каже нали той беше там.

Не съм бил на Апимондия. Бяха сина ми и Ловешкия регионален директор. Аз само преразказах това, което чух по телефона.

По въпроса за фирмата наистина бях подведен. Получих противоречива информация и в момента все още не съм наясно коя точно е фирмата и дали е в Търговище или в Разград. При всички случаи скоро ще имаме среща с Българския директор и дори ще го помоля да ме заведе там и да ми покаже фирмата. Съответно аз ще го поканя на гости в Габрово да види при мене как стоят нещата.

Георги Георгиев
03.10.2013, 05:01
Матеев ще споделиш ли за тези изградени основи след като се свържеш с фирмата?Цена качество как може да си поръчаме.Благодаря предварително.

scutellator
03.10.2013, 09:40
Всъщност машината не я показаха - била голяма тайна и на всякакви въпроси отговаряха само с "Big Secret....".

При по-близък преглед на изделието (под прост микроскоп) лесно може да се разбере какъв е методът на изработка - леене, пресоване, изтегляне..

Във всички случаи обаче техническата здравина на изработката ще е по-ниска от тази която пчелите правят , но след няколко поколения пило разликата ще стане несъществена.

Относно цената - биологичният восък е достатъчно скъп, че да започнем да правим от него и готови пити. Нерентабилно ще е ако трябва с изградените пити да зареждаме корпусите за мед ( с цел да спестим работа на пчелите по изграждането на основи и така те да съберат повече мед).

ivootur
03.10.2013, 10:30
Друго би било ако питите бяха пласмасови,восъчни не съм сигурен че би било рентабилно!

Светозар Каменов
03.10.2013, 18:47
Да вземем да направим машина да събира нектара и да прави мед...

Хората нямат равни в простотията...

Evgeni Petkov
03.10.2013, 20:49
Всъщност машината не я показаха - била голяма тайна и на всякакви въпроси отговаряха само с "Big Secret....".

При по-близък преглед на изделието (под прост микроскоп) лесно може да се разбере какъв е методът на изработка - леене, пресоване, изтегляне..

Във всички случаи обаче техническата здравина на изработката ще е по-ниска от тази която пчелите правят , но след няколко поколения пило разликата ще стане несъществена....

Точно е така, те хората от фирмата бяха написали да не се пипа, ама нали съм неграмотен си оставих пръстите на едната. На другата сутрин си я бяха сменили мострата, но питата си е тролива, лесно ще се деформира и надали ще се заздрави след поредица излюпвани пчели, особенно ако се напълни с мед...
Мисля, че няма нужда от такива нон-хаута в пчеларството. Същото беше и с щанд за продаване само на патенти- купуваш и можеш да правиш и продаваш легло за спане над пчелни семейства!?!?

Nic 59
03.10.2013, 20:59
И как ще се зателва тая Big пита.

Георги Георгиев
03.10.2013, 21:04
Много просто с нагряване на телта.

Mateev
03.10.2013, 22:23
И как ще се зателва тая Big пита.
Забравих да ви кажа - питата е зателена. Може да си я поръчате само като пита, и ушенцата тел ще стърчат, а може да си я купите направо с рамката.

Ще направя запитване и отговора ще го публикувам, защото виждам, че и други хора имат интерес.

Telfera1
05.10.2013, 20:28
А дали килийките на изградените пити са под наклон?

Mateev
05.10.2013, 20:37
Да, под наклон са. Това се вижда на една от снимките. Именно наклона на килийките е най-впечатляващото нещо. Това с обикновенна матрица не може да се постигне. Наистина има някаква тайна в технологията и можем само да хвърляме боб и да гадаем каква е тя.

Telfera1
05.10.2013, 22:27
Сещам се само за един вариант: восъка се шприцва в матрица от лед. Но по този начин едва ли може да се стигне нужната производителност.

Mateev
05.10.2013, 22:49
Или матрицата се състои от 4 плочи. Първо двете се отварят странично и освобождават други две вътрешни плочи, които се измъкват по диагонал. Самото изхвърляне на детайла (питата) се извършва със сгъстен въздух. Може и с вода, но в помещението със шприцовете трябва да се работи с бански.

scutellator
06.10.2013, 21:43
във църковните свещоливници дали работят по бански?

scutellator
08.10.2013, 19:46
http://www.youtube.com/watch?v=QM2tIz9fm8c


Айде де, кога и България ще се нареди на почетната стълбица ( да не споменавам че клиента се впечатлява от подобни неща). В България има медове (планински) които са уникални за целия свят и могат да "избият рибата" стига някой да ги предложи. ....Останалото до златния медал е въпрос на опаковка.

Бърз
16.05.2014, 12:52
Ще направя запитване и отговора ще го публикувам, защото виждам, че и други хора имат интерес.
Здравейте. Имате ли някаква информация по въпроса?

tsc1
21.08.2014, 22:26
1857
В събота сме на "Беклемето" на пчеларската среща Север-Юг.
Поръчалите там комплексната система за охрана на пчелини BeeG-13 получават 10% отстъпка.
Заповядайте да се запознаем!