PDA

Виж пълната версия : На каква цена бихте продали всичките си кошери и семейства?



Mateev
06.08.2013, 00:38
Пускам тази анкета с цел да проверим кой пчелар на колко оценява собствената си инвестиция в кошери и пчелни семейства. Въпросът е на каква цена би продал всичките си кошери и семейства. Тоест каква е тази цена, която би го накарала да затрие бизнеса си и от догодина да започне от чистата нула да гради всичко отначало.

Анкетата е анонимна - няма да се знае кой за какво е отговорил.

bate79
23.08.2013, 20:23
Бих продал част от кошерите си ако съм закъсал финансово,но не всичките.Бих го затрил ако се откажа за винаги.

Цветан Андров
23.08.2013, 22:13
Може би към анкетата трябва да се добави още една точка:на никаква.Защото когато пчеларството е любимото хоби,а същевременно човек е финансово обезпечен,парите не са фактор.Аз например не бих си продал 14 годишния труд току-така,освен ако живота не ме принуди някой ден.

Mateev
24.08.2013, 07:57
За средна цена между 200 и 250 лева тази пролет с лекота се сдобих с над 400 кошера, заедно със семействата, медовите корпуси и рамките. Това според мене е и пазарната цена.

От тука нататък ако се намери някой да дава 300-350 лева или по-нагоре, струва си човек да се разчисти от всички стари кошери и семейства, с парите да си купи нови, и да му остане печалба.

Ангел Йосифов
24.08.2013, 10:15
Може би към анкетата трябва да се добави още една точка:на никаква.Защото когато пчеларството е любимото хоби,а същевременно човек е финансово обезпечен,парите не са фактор.Аз например не бих си продал 14 годишния труд току-така,освен ако живота не ме принуди някой ден.

За съжаление има моменти,въпреки финансовата обезпеченост,въпреки любовта към пчелите се налага раздяла с тях.Тази пролет в навечерието на акациевата паша,така се бяха разбеснели пчелите,че не остана жива твар в радиус от 100м. да не опита жилото.Дори и преминаващите по улицата го отнесоха,а аз се разминах само с двайсет жила три инжекции и една система.Беше ме страх най вече за комшиите и децата.Продадох ги заедно с магазините(по3бр) и по около20 кила мед в тях за по 250лв.Ако не бързах да отърва комшиите от ежедневният терор нямаше да ги дам за толкова пари. Парите ги дарих.Но понеже са ми влезли под кожата(пчеличките) си купих две семейства( прехвърлих ги в лежак) ,а през юни ми клъвнаха няколко рояка(Видинско).Така,че раздялата с пчелите всъщност нее факт.