PDA

Виж пълната версия : Статистики на форума



Mateev
29.07.2013, 00:06
Напоследък определени хора непрекъснато подмятат, че форума загива, че посещенията намаляват, че вече не било уютно и т.н. Не знам откъде тези хора намират информация за твърденията си или просто се опитват да търсят под вола теле.

Моето мнение е, че форума не върви назад, а напротив - продължава да се развива и усъвършенствува в крак с последните технологии в софтуера и хардуера. Да, стана по-сложен, но и по-съвършен. Това нямаше как да се избегне, ако искаме да сме в крак с новото време.

Колкото до посещаемостта и активността във форума - ами има си един единствен обективен критерий, и това са статистиките на форума. Както се казва - когато числата говорят, и боговете мълчат.

По-долу ще публикувам месечните статистики на форума за цялото време откакто е създаден, а вие сами си направете изводите дали наистина има под вола теле или не.

Mateev
29.07.2013, 00:07
Новорегистрирани потребители по месеци:

79

Mateev
29.07.2013, 00:08
Създадени нови теми по месеци:

80

Mateev
29.07.2013, 00:09
Написани нови мнения по месеци:

81

Mateev
29.07.2013, 00:13
Гледайки графиките от аналогичните периоди на старите години според мене не само че няма загиване на форума, а напротив - има лек ръст.

Ясно осъзнавам, че във форума има няколко човека, на които силно им се иска той да се провали. Това го мечтаят толкова силно, щото дори изказват мечтите си на глас, виждайки под вола теле едва ли не във всичко. Имам чувството, че ако утре сменя някой цвят от син на жълт, това ще бъде класифицирано от тях като катастрофа.

HINAP
29.07.2013, 08:26
Здравейте колеги.Уважавам науката статистика.Има цял институт,който работи и събира статистически данни.Уважавам и труда на колегата Матеев за това,че се е потрудил да изнесе данните за ативността на форума.Лошо няма,но нещата излизат извън контекста.Колегите никога не са писали,че форума умира или нещо подобно.Нещо повече,даже се казва от тях, че активността се е завишила.Въпроса е друг,а той е че от форума излязоха хора с голям капацитет в науката пчеларство или ако не са излезнали са просто наблюдатели.Това беше и мойто становище и не желая мнението ми да се трактова по неправилен начин.Въпроса беше съвсем друг.Опасявах се форума да не се превърне в голяма говорилня.Извинявам се,че пиша толкова дълго,но просто нямам време.

Mateev
29.07.2013, 12:21
А може би тези хора са заети и си гледат пчелините или пък чакат някой да им зададе сериозен въпрос, заради който си струва да се намесят. Иначе за дребни и лесни въпроси всеки може да отговори и няма смисъл капацитетите по 1000 пъти да пишат едно и също нещо.

При гледането на статистиките и друг път се забелязва намаляване или увеличаване на активноста. Явно това е нещо нормално и по единичен месец не могат да се вадят глобални изводи. Освен това сега е активен сезон и всеки си гледа кошерите, а не форума. Въпроси задават само най-закъсалите новобранци и обикновено това са лесни и прости въпроси, на които може да отговори всеки. Сложните въпроси с дълги дискусии и противоречиви мнения ще ги оставим за зимата.

HINAP
29.07.2013, 18:10
Колега Матеев,за повечето неща си прав.Разбирам,че активността не е константна величина.Знам, и от себе си съдя,че повечето от нас имат работа при пчелите,други пък яхнаха моторите и са по морето или някъде на почивка.До тук всичко е така,но има хора от форума/не изключвам и себе си/които не могат сутрин или вечер поне да не прочетат нещо от темите.А има и такава порода хора които не могат без да се намесят в решаването на някой въпрос и именно те са с тегло над 500.Та казвам тегло,пък вие ме разбирайте за броя мнения.Така той се превръща автоматично в специалист, но не от колегите,а от умния сървър обслужващ форума.Та за това и самият Анщайн е казал:Всичко е относително!!!Не искам да бъда пак неправилно разбран.Не се сърдя ако има колега с различно от моето становище.Все пак мисля,че за това е форума и всеки има право на становище.А това дали някой е прав от нас го решават няколко хора/администратора и модераторите/Все пак няколко становища са повече от едно и би трябвало да е по верно това, зад което стоят повече от хората.

El Rey
29.07.2013, 18:21
"Страхотни" сме ние българите, уникални. Едва ли има някъде по света подобен народ като нашият. Винаги сме недоволни от нещо, намръщени и зависливи. Все искаме нещо, но ако може някой друг да дойде и да ни го даде хей така, без пари, а и ние да не си мърдаме пръста дори. И понякога това чудо се случва и идва някой и дава нещо. И тогава... "О, ужас... Защо тоя идва и дава хей така без нищо. А бе сигурно има нещо на ум. Не му е чиста работата, явно иска нещо да ни прецака - не можа така да се прави..." Това ни е клинично състояние - да не се прецакаме, още по-лошо някой друг да не ни прецака. Имаше един стар виц: Кои са най-големите страхове на българина - да не стои на течение, да не е*бат жена му и да не се прецака с нещо.
Караш си 30 години одрънканата жигулка и в един момент ти дават Audi A8 примерно. "Ха, това пък защо, аз си искам жигулката. Не искам това чудо, та то е синьо, а моята жигулка си жълта красавица." "Но аудито е ново, модерно, 10 пъти по мощо от твоят стар жигул." " Не, не ти го искам това новото..." И започва търсенето на теле под вола...
Същото наблюдавам и с цифровизацията... "Разправят, че туй циф..., а бе не мо'а го кажа, било убаво." " А бе убаво, кой знай кв'о пак ш' нъ прикарат. На нас си ни ъресваше както е до сега."
За жалос е така, това сме ние. Такава ни е и държавата. Политиците ние си ги избираме, ние им даваме правото да ни лъжат и крадат. Някой беше казал, че всеки народ заслужава своята участ.
И е ужасно прав...

Mateev
30.07.2013, 19:03
Не знам за вас, но аз ежедневно следя статистиките на форума, защото те са един критерий дали се харесва на хората това, което правим с екипа ми напоследък. Един от показателите е брой хора, които са логнати едновременно на форума. За вчерашния ден в 12:00 часа имаме нов рекорд от 206 едновременни посетители. Повечето от тях са анонимни, част от тях дори са роботи на Google и Yahoo, но все пак числото 206 е впечатляващо. Аналогичното число на форума на Динко е 69 посетители през 2007-а година - тогава, когато неговия форум е бил в разцвета си. От тогава до сега този негов рекорд не е подобряван, а при нашия форум почти всеки един божи ден рекорда се подобрява и числото на едновременно работещите потребители нараства.

Каквото и да приказват песимистите, това число всъщност е един сигурен критерий за нарастване на популярността на форума, и аз се радвам, че за това нарастване на потребителите аз и моят екип имаме някаква, макар и малка, заслуга.

Както написах по-горе, това е една от малкото радости в живота, заради които си струва да живееш - това е тогава, когато започнеш да виждаш положителните резултати от собствения си труд.

HINAP
30.07.2013, 20:09
Форума наистина живна/не искам да мислите,че му правя реклама/.Причините са няколко.Получава се диалог/не монолог/при решаване на повечето въпроси и се търси мнението на съфорумците.Форума придоби по съвременен вид.Специално на мен ми беше в началото трудно да се ориентирам,но сега свикнах.Добре е ,че се работи на принципа за да промениш нещо,създай нов модел,който прави стария вече негоден.Знам,че не може да се угоди на всеки/говоря за цветовите гами/.Сега мисля,че цветовете са по меки,не ярки и успокояващи погледа.Има и неща обаче които след определено време ще си влезнат там където трябва,просто трябва време.Имам предвид,че форума стана като блог.Ние питаме,вие отговаряте.Да, да, ама не.Той отговаря.Лошо няма.Потрайте малко....Мераци...

tsc1
30.07.2013, 21:04
Форума наистина живна/не искам да мислите,че му правя реклама/.Причините са няколко.Получава се диалог/не монолог/при решаване на повечето въпроси и се търси мнението на съфорумците.Форума придоби по съвременен вид.Специално на мен ми беше в началото трудно да се ориентирам,но сега свикнах.Добре е ,че се работи на принципа за да промениш нещо,създай нов модел,който прави стария вече негоден.Знам,че не може да се угоди на всеки/говоря за цветовите гами/.Сега мисля,че цветовете са по меки,не ярки и успокояващи погледа.Има и неща обаче които след определено време ще си влезнат там където трябва,просто трябва време.Имам предвид,че форума стана като блог.Ние питаме,вие отговаряте.Да, да, ама не.Той отговаря.Лошо няма.Потрайте малко....Мераци...
Ами това е естествен процес - нещо като когато си купиш нови дънки или обувки. Отначало ти стискат, после свикваш! А те пък се нагаждат според твоята анатомия. Иска се малко търпение.

Светозар Каменов
31.07.2013, 22:47
El Rey, крушата си има опашка. Мнителни сме, защото все гледаме да се прекараме. Параграф 22. Някакъв отвратителен кръговрат. За две години откакто се занимавам с пчелите се сблъсках с много хора и до сега бих казал, че само един от тях си удържа на дадената дума. Няколко ме докарваха до безизходица и едвам съч излизал от ситуация. Така е с почти всички нас. Та за това разбирам мнителността.
Но в крайна сметка би трябвало сами да се изкараме от тази дупка.
За мен лично действията на Матеев са похвални и трябва да се уважават. Предлага се нещо ново и по-добро, ами да го използваме.

El Rey
01.08.2013, 16:09
El Rey, крушата си има опашка. Мнителни сме, защото все гледаме да се прекараме. Параграф 22. Някакъв отвратителен кръговрат. За две години откакто се занимавам с пчелите се сблъсках с много хора и до сега бих казал, че само един от тях си удържа на дадената дума. Няколко ме докарваха до безизходица и едвам съч излизал от ситуация. Така е с почти всички нас. Та за това разбирам мнителността.
Но в крайна сметка би трябвало сами да се изкараме от тази дупка.
За мен лично действията на Матеев са похвални и трябва да се уважават. Предлага се нещо ново и по-добро, ами да го използваме.

Абсолютно съм съгласен. Това взаимно прекарване и мнителност може да продължи до безкрай. Но все от някъде трябва да се започне. Както се казва - и най-голямото пътуване започва с една малка крачка. И един човек в този форум реши да я направи тази първа малка крачка. Хей така, безвъзмездно, както той казва за собствено удоволствие. Спомням си, когато за пръв път се появи във форума и сподели своите намерения, как голяма част го взеха на подбив, други явно си мислиха, че миналата вечер явно е попрекалил с алкохола. Но човека не се обиди, не се отказа и ето до къде стигнаха нещата. Аз се възхищавам на такива хора. Едно огромно благодаря...

Юрий Цветков
04.08.2013, 13:11
....... Спомням си, когато за пръв път се появи във форума и сподели своите намерения, как голяма част го взеха на подбив, други явно си мислиха, че миналата вечер явно е попрекалил с алкохола. Но човека не се обиди, не се отказа и ето до къде стигнаха нещата. Аз се възхищавам на такива хора. Едно огромно благодаря...
И как си го спомняш, като тогава изобщо не си бил регистриран в този форум???

Всъщност си бил, но под друго име. Като искаш да си част от пчеларската общност във форума, защо се страхуваш или срамуваш да се представиш?

За себе си съм решил да не отговарям на постове публикувани от потребители със странни никове, дори и на въпроси отправени персонално към мен.

El Rey
04.08.2013, 15:59
И как си го спомняш, като тогава изобщо не си бил регистриран в този форум???

Всъщност си бил, но под друго име. Като искаш да си част от пчеларската общност във форума, защо се страхуваш или срамуваш да се представиш?

За себе си съм решил да не отговарям на постове публикувани от потребители със странни никове, дори и на въпроси отправени персонално към мен.

Г-н модератор, предполагам сте забравили, че четенето на този форум може да става и без регистрация :). А възможностите на форума позволяват да се използва само ник - въпрос на избор. Никъде нищо не нарушавам, нали? :)

stan_bk
04.08.2013, 16:05
Почти редовно влизам във форума и откакто Матеев е тук, форума наистина живна.
Колеги радвайте се че има хора като Матеев и те са част от нашия форум.
Моите адмирации към Матеев за това което прави за форума .

Един въпрос към Матеев . Преди 2008г. не се ли занимаваше с друг форум за FOREX търговия ,когато форекса беше във възход и набираше все по голяма популярност в България , Русия и др. и точно преди финасовата криза вие или вашата фирма продаде или се оттегли от този вид бизнес и се насочи към изграждане на слънчеви централи /когато престоеше бум на строителство на ВЕИ - отново в точния момент преди енергийната криза в България вие или вашата фирма продаде или се оттегли от този вид бизнес/ и се насочи към пчеларство , ако сте този човек ,аз съм почти 99% сигурен ,че става дума за един и същ човек , ние пчеларите трябва да се радваме , че престои или вече е във възход Българското пчеларство ,само трябва да следим кога ще се оттеглите от този бизнес :)

Mateev
04.08.2013, 21:41
Да, така е. Животът ми е свързан с форуми. Първият ми собствен форум беше този на СТС Финанс. Това беше фирма за FOREX търговия (валутна търговия), която създадох от нулата и превърнах във фирма номер 1 в България за по-малко от 5 години. Продадох я на върха на славата си, защото Иво Прокопиев ми предложи цена, на която не можах да устоя. Както фирмата, така и форума, бяха станали лидери в бранша. Продадох фирмата заедно с форума, като след мене фирмата започна да запада, форума - също. Към днешна дата форума вече го няма, а с фирмата какво е станало не знам, защото не се интересувам.

Другият мой форум е този на СТС Солар - http://solar.sts.bg/forum. Естествено този форум също е лидер в бранша (фотоволтаичните технологии). Там дори е нещо повече - други форуми в този бранш просто няма или дори и да има, те са с по десетина посетители и десетина мнения. В този бранш успях просто защото бях първият в България, който се досети, че има хляб в тази дейност. Веднага създадох форум и домейн, създадох и Първата Българска Слънчева Електроцентрала. Е може и да е втората, но въпроса е спорен. Форума е активен и до ден днешен, но посещенията в него са намалели, защото бизнеса запада по външни причини - глупавата регулация на олигофрените в правителството на ББ, която намеса създаде енергийна криза с всички възможни последици от нея за цялата енергетика.

Другият мой форум е в областта на моето хоби - Моделизма, и по-точно радиоуправляеми модели на самолети и хеликоптери с възможност за FPV (пилота на земята вижда това, което вижда една камера, поставена там на модела). Това е форумът http://modelist.bg и той се явява конкурент на един друг по-стар форум http://modelistika.com.

Имам и форум на Българската Соларна Асоциация, на която съм председател - http://www.bsa.bg/forum. Форума е малък и повечето информация в него е в скрити раздели, които се виждат само от членовете на асоциацията.

Имам и форум на СТС Софт - http://stsdb.com/forum. Този форум е международен на английски език и в него се дискутира за една нова наша патентована концепция за бази данни, която все още не е описана в учебниците по програмиране. Тя е най-бързата в света и в момента тази концепция постепенно набира привърженици, както и клиенти, готови да дадат по 1000$ за един лиценз (вече има 20-30). Тази база данни има потенциал да бъде продадена за много пари и ако това някога се случи, пчеларството с 5000 кошера ще изглежда като детска играчка. Но това естествено е в сферата на мечтите. Както се казва аз съм си пуснал фиша за тотото, пък какво ще стане само един Господ само може да реши. Засега нещата се развиват добре - един рекламен клип на базата, за който ви се похвалих само преди 2 седмици - към днешна дата вече е гледан 47 000 пъти.

Та този пчеларския форум е една закономерна последователност от моя личен опит, който говори - "щом имаш бизнес, трябва да имаш и форум". Все още не знам какво да го правя този форум, но знам, че ще го поддържам следващите 100 години и ще влагам в него цялата си енергия просто защото ми харесва и защото този форум обединява полезното с приятното както в личен план, така и в обществен, правейки нещо полезно за цялата пчеларска общност. Колкото до моята полза от всичко това - ами в това няма нищо тайно. Форума ми дава възможност да създавам много контакти, приятелства и запознанства, а това е в основата на всеки един успешен бизнес. Контрола върху форума ми дава възможност да контролирам разните му там деструктивни елементи - спамаджии, злобари, провокатори - такива винаги ги има. Както предполагам виждате, във форума вече има мир и спокойствие, а бившите спамаджии и провокатори вече се сдържат, защото разбраха че номерата им при мене няма да минават. А това вече е от полза както за мене, така и за всички останали. Всички искаме да си говорим за пчели и да споделяме опита си с останалите, а моята мисия е да гарантирам този процес - да гарантирам свободните дискусии в дух на разбирателство и взаимопомощ. Модераторите ми помагат в тази мисия и да ви кажа честно - мисля си, че напоследък това се получава доста успешно.

Mateev
04.02.2015, 14:42
Ето малко статистики на форума за месец Януари 2015г. За един месец форума е посетен от 17 885 потребители (IP адреса). От тях 20.7% са посещавали форума повече от един път, или това прави 3702 връщащи се отново потребители (IP адреси). Те са направили 62 424 сесии (разглеждане на последователни страници). Общо са посетили 535 956 страници. Средно на едно посещение са разглеждали 8.59 страници.

75.14% са обявили в баузъра си, че основен разговорен език им е Българския, а 20.3% са обявили Английския.
96.65% от хората (IP адресите) физически се намират в България, а останалите са разпиляни по целия свят.

Разпределение на хората по градове
София - 16.11%
Варна - 9.67%
Русе - 6.64%
Пловдив - 5.7%
Велико Търново - 5.65%
Плевен - 5.0%
Бургас - 4.36%
Добрич - 3.46%
Стара Загора - 3.31%
Останалите градове са под 3%.

Разпределение на браузърите
Google Crome - 42.41%
Firefox - 33.37%
Internet Explorer - 13.44%
Opera - 5.01%
Останалите са под 3%.

Операционни системи
Windows - 90.29%
Android - 5.28%
iOS - 1.8%

В рамките на цялата минала година по дни от седмицата форума има най-много посещения в Понеделник (+20%) и най-малко в Събота (-20%). Пика на посещаемоста е в 20:00 часа. Ако приемем пика за 100%, то тогава над 50%-ната линия са часовете от 08:00 сутринта до полунощ. Много интересно е, че посещаемоста никога не пада до 0%. Дори и в най-ниската си точка, която обикновенно е от 2:00 до 4:00 часа през нощта, пак има посещаемост на ниво над 10%.

В реално време (гледам го сега) има има между 20 и 30 активни потребители, отварящи всяка една секунда средно по 3-5 нови страници. Вечерно време тези цифри се удвояват и дори утрояват.

ПС: Данните са взети от статистиките на Google Analitisc.

rosty_sz
04.02.2015, 23:08
Това означава, че от Стара Загора са влизали почти 600 човека. Много интересно къде са им мненията в темите, участието в пчеларския живот в града и т.н. За пореден път се убеждавам, че сеирджиите са поне десетки повече от активните и активните се превръщаме в клоуни забавляващи публиката, а тя е тук само за да измъкне някакво инфо ако може, да научи нещо и в никакъв случай да не споделя никакви знания, опит, мнение и т.н.
В така създалата се ситуация, аз определено се насочвам все повече към тихия ъгъл и нямам никакво намерение да давам знания и опит на конкуренти, които дебнат като хиени тук, от всякъде .

icofly
05.02.2015, 00:02
Ами,след като са видели,че има някаква цензура във форума що да влизат?

Дамян Дамянов
05.02.2015, 00:25
Ами,след като са видели,че има някаква цензура във форума що да влизат?

Какво е цензурирано?

Mateev
05.02.2015, 12:18
Има цензура, защото има и хора, които не спазват правилата на форума. Така е и с обществото - има съдебна система, следователи, полиция и затвори, защото има и престъпници. И точно престъпниците са най-големите противници на полицията и затворите - ха-ха .....

Та и в този форум противници на цензурата са именно тези, които най-много нарушават правилата. На тях само ще им кажа, че на 99.9% от посетителите на форума никога не им е правена цензура. Изводите да си ги извадят сами .......

Принуждавате ме да пусна системата на форума, която брои и показва наказанията (има такава система). И тогава всички ще видят, че цензурираните хора в този форум се броят на пръстите на едната ръка. Това ли наистина искате да направя - да покажа на всички кои са "престъпниците", отритнати от обществото?

roxterox
06.02.2015, 20:12
Това означава, че от Стара Загора са влизали почти 600 човека.
Моите сметки са 3702 * 3,31% = 123 ;) Колко от тези 123 души са занимаващи се пчелари и от другата страна начинаещи пчелари или мислещи за в бъдеще да се заниват? Много от начинаещите ползват интернет редовно за разлика от по-възрастните люде. Когато си начинаещ повече четеш отколкото коментираш, особенно зимата. Та мястото където по-възрастните пчелари се събират са сбирките на пчеларските дружества къдете аудиторията е постоянна, младите киснат в нета, четат и спамят.

vasill83
06.02.2015, 21:28
Моите сметки са 3702 * 3,31% = 123 ;) Колко от тези 123 души са занимаващи се пчелари и от другата страна начинаещи пчелари или мислещи за в бъдеще да се заниват? Много от начинаещите ползват интернет редовно за разлика от по-възрастните люде. Когато си начинаещ повече четеш отколкото коментираш, особенно зимата. Та мястото където по-възрастните пчелари се събират са сбирките на пчеларските дружества къдете аудиторията е постоянна, младите киснат в нета, четат и спамят. колега не си много прав,Примерно аз предпочитам да прочитом постовете на определени членове тък тъи кото знам чеинформацията която попивам от тях е точна,забравих да спомена че и аз съм млад пчелар и предпочитам да чета вместо да споря и спамя

Георги Куров
07.02.2015, 13:14
Това означава, че от Стара Загора са влизали почти 600 човека. Много интересно къде са им мненията в темите, участието в пчеларския живот в града и т.н. За пореден път се убеждавам, че сеирджиите са поне десетки повече от активните и активните се превръщаме в клоуни забавляващи публиката, а тя е тук само за да измъкне някакво инфо ако може, да научи нещо и в никакъв случай да не споделя никакви знания, опит, мнение и т.н.
В така създалата се ситуация, аз определено се насочвам все повече към тихия ъгъл и нямам никакво намерение да давам знания и опит на конкуренти, които дебнат като хиени тук, от всякъде .
Защо се учудваш на тези факти. Това че повечето дебнат за инфо и не споделят е пределно ясно, така е във всеки отрасъл, не е само в пчеларството. Нарича се научно-техническо разузнаване и се отделят огромни средства да се прави, това че някой от нас си споделя технологията е един вид подарък към другите, от добро сърце.

Mateev
09.02.2015, 00:40
Искам да направя една забележка - форума вероятно се посещава от много на брой случайни хора, които като видят че са попаднали не където трябва, го напускат и никога не се връщат. Тези обаче, които се връщат, вероятно за си направили Shortcut, защото им е било интересно, и след това са се връщали пак поне веднъж в месеца. Броят на тези хора е 3702, но сред тях има известно количество претърсващи роботи. Вероятно истинския брой на заинтересованите хора е някъде около 3500. Това число бих го намалил още повече, защото част от връщащите се хора се логват от различни IP адреси и компютъра ги брои за повече от един човек, но това всъщност е един единствен човек. Няка да кажем че са 3000 реални човека, или дори ако искате, нека да ги намалим до 2500 - това няма кой-знае колко голямо значение.

От другата статистика на самия форум виждаме, че имаме малко повече от 1000 активни потребители. Тази статистика е за хората, които имат акаунт и се логват във форума, и поне веднъж във месеца са идвали и са проверявали какво е написано. От тези две статистики можем да си извадим извода, че колкото хора имат акаунти във форума, поне още толкова или дори два пъти по толкова го посещават и четат, но не си регистрират акаунт.

Ами това е, а сега вече остава тези цифри да ги умножите на процента на дадения град, и така вече ще можете да разберете колко са реалните посетители с акаунт и колко - без акаунт.

Не твърдя, че всичките активни посетители са пчелари. По-скоро са хора, които се интересуват от пчеларството. Може да са например производители на кошери или пък да кажем изкупвачи на восък или мед.

jordanov
14.05.2016, 11:12
Г-н Матеев,

Тези дни двама уважавани колеги обмениха впечатляващи съждения, в които, между другото бе засегната и системата за оценяване на мненията във Форумът ни. Веднага си признавам, досега не съм се замислял по някои неща и някои опции почти не съм ги ползвал /да не кажа никак/, така че считайте ме за дилетант в тази област. Същевременно, съвсем доскоро имах самочувствието, че безпогрешно и почти светкавично мога да се ориентирам в съкровищницата на информация в каквато се е превърнал Форумът ни. Мисълта обаче, че в забързания ни ритъм е вероятно да пропусна идеи, данни и коментари безценни като диамант, не ми дава спокойствие! Убеден съм, това важи за всички и най-вече за десетките любознателни колеги, които като пълноводен поток се вливат в нашето сплотено общество. Ето това ме кара да Ви помоля, г-н Матеев, в удобно за Вас време и само ако това не Ви затруднява, да изкарате класацията на мненията с най-много положителни гласчета. Нещо като Топ 50 или Топ 100. Разбира се ако е възможно и с техните автори и съответно по кои теми са.
А това, че отдавна знам за Вашата свръхангажираност допълнително ме задължава да Ви благодаря предварително!

Дамян Дамянов
14.05.2016, 11:26
Новини и събития от БПРА (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=75509) (35)
ЦЕНА НА МЕДА (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=93514) (34)
НОВ ПЧЕЛАР (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=89016): ) (33)
Да си покажем пчеларските ремаркета, фургони и платформи (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=90806) (31)
ДА СИ ПОКАЖЕМ КОШЕРИТЕ (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=80040) (29)
Да си покажем пчеларските ремаркета, фургони и платформи (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=51963) (28)
Да си покажем пчеларските ремаркета, фургони и платформи (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=73601) (28)
Откраднаха ми кошерите (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=92602) (27)
Какво е положението в югоизточния регион (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=93441) (27)
Какво е положението в югоизточния регион (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=90729) (26)
Пчеларска база/постройка (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=84736) (26)
Да си покажем пчеларските ремаркета, фургони и платформи (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=92697) (26)
Хумор, Шеги, Вицове (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=82619) (25)
И мене ми натровиха семействата (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=92827) (24)
Нуклеус от фибран за 5 рамки (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=78719) (24)
ПРИХОДИ, РАЗХОДИ, ЗАПЛАЩАНЕ В ПЧЕЛАРСТВОТО (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=53895) (24)
КОШЕР - ЛАНГСТРОТ-РУТ - МЕТОДИ ЗА ПЧЕЛАРСТВАНЕ (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=85589) (24)
ПЧЕЛАРСКИ ИНВЕНТАР "НАПРАВИ САМ" (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=90441) (24)
Купувам пчелен восък (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=93919) (23)
И мене ми натровиха семействата (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=92882) (23)
Станах татко (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=66035) (23)
ПРИХОДИ, РАЗХОДИ, ЗАПЛАЩАНЕ В ПЧЕЛАРСТВОТО (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=53882) (22)
Новини и събития от БПРА (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=75617) (22)
Въпроси и отговори относно конфедерацията (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=82328) (22)
Нуклеус от фибран за 5 рамки (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=78718) (22)
Какво е положението в югоизточния регион (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=90793) (22)
-= Hidden Content =- (21)
Новини и събития от БПРА (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=75803) (21)
Южен поток (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=49532) (21)
Какво е положението в южния централен регион (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=92187) (21)
РАМКИ И ВСИЧКО СВЪРЗАНО С ТЯХ-МАТЕРИАЛ И НАПРАВА (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=83364) (21)
ДА СИ ПОКАЖЕМ КОШЕРИТЕ (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=80687) (21)
НАПРАВИ СИ САМ (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=93991) (20)
Новини и събития от БПРА (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=75609) (20)
Откраднаха ми кошерите (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=92598) (20)
Какво е положението в североизточния регион (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=83024) (20)
Субсидия 143 евро (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=72165) (20)
Какво е положението в северозападния регион (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=56908) (20)
КНИГИ НА ПЧЕЛАРСКА ТЕМАТИКА (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=86988) (20)
ЦЕНА НА МЕДА (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=86355) (20)
ЦЕНА НА МЕДА (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=73877) (20)
ЦЕНА НА МЕДА (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=93560) (20)
ОПРАШВАНЕ И СУБСИДИИ (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=84779) (19)
Мед-Хониг Внос,Износ ЕООД изкупува целогодишно пчелен мед (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=63907) (19)
Какво е положението в северозападния регион (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=89677) (19)
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=80181) (19)
Хумор, Шеги, Вицове (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=91960) (19)
Хумор, Шеги, Вицове (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=80424) (19)
ЦЕНА НА МЕДА (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=81484) (19)
Какво е положението в северозападния регион (http://pchelari.com/forum/showpost.php?p=82094) (19)


Статистиките се виждат тук -> http://pchelari.com/forum/thanks.php?do=hottest

jordanov
14.05.2016, 20:52
Много, много благодаря. Изключително забавно четиво.:)

delta.e
24.06.2016, 14:50
Номер 2 - Много ми хареса .

solaris60
06.07.2016, 22:05
Тъй като потребителя solaris60 постоянно генерира спам се самонаказва с БАН за неопределено време.