PDA

Виж пълната версия : Толерирате ли анонимността във форума



Mateev
23.07.2013, 18:36
Отварям тази анкета във връзка с това, че във форума има много анонимни посетители, някои от които дори са лидери по брой мнения, а за тях не знаем нищо или почти нищо. Според мене е хубаво всеки един посетител да си каже поне името и града, за да можем все пак да знаем с кого си комуникираме и да можем да се обръщаме един друг с имена, а не с никове. А това за града - ами хубаво е човек да знае кои са другите пчелари от неговия град най-малкото за да може да се свърже с тях с цел взаимопомощ.

Това все пак си е мое лично мнение, но е хубаво да се знае какво са нагласите и на останалите хора, за да се съобразяваме с тях. Не знам какво ще покаже тази анкета, но съм склонен да се съобразя с мнението на мнозинството. Препоръчвам и на останалите да го направят.

Резултатите от тази анкета не са задължителни за изпълнение, а препоръчителни. Всеки си има право да остане анонимен или пък да скрие една или друга информация за себе си, но поне ще знае, че другите не гледат с добро око на неговата анонимност.

Анкетата е публична - тоест всеки ще може да види кой за какво е гласувал.

В анкетата може да се гласува за повече от един резултат. Редно е само тези, които са гласували за пълна анонимност да не гласуват по останалите точки. Всички други могат да гласуват за 1, 2, 3 или дори за всичките точки, без първата.

Mateev
23.07.2013, 19:02
Аз лично гласувах за пълна откритост, с изключение на мейла и телефона, които не желая да си ги давам по следните причини:

Мейла - страх ме е да си слагам мейла в публичното пространство, защото има търсещи роботи, които ще го включат в разни списъци, които после се продават на спамаджиите. И в момента на моя E-mail адрес получавам огромно количество спам - не искам да го увеличавам още повече.

Телефона - причината е същата. Прекалено много хора ми знаят телефона и имам дни, в които е пълна лудница с по 100-200 позвънявания. Това ми пречи да се концентрирам по текущата задача и поради тази причина давам телефона си само на определени хора.

Въпреки че гласувах против мейла и телефона, ако някой от вас ги поиска в лично съобщение, ще ги дам, но с молба да не спекулират и да звънят (пишат мейл) само когато наистина има сериозна нужда от това.

Денис-Белята
23.07.2013, 19:34
Редно е всеки да прецени сам.

Mateev
23.07.2013, 19:37
Разбира се че е така и така ще си остане, но ми е любопитно каква е обществената нагласа и дали моето мнение се различава от това на обществото.

tsc1
23.07.2013, 19:43
Ако създадеш закрити работни групи по определени теми там всеки трябва да присъства с истинската си самоличност. Във форума не, защото ще се наруши възможността за обективни мнения.

tenew
23.07.2013, 20:17
Когато се създадат закрити групи, се получават дразги между потребителите.

scutellator
23.07.2013, 20:39
Според мен е редно всеки да преценява сам за себе си. Въпреки че от известно време самоличността ми вече не е тайна, избягвам да вписвам информация във профила си. Предполагам че много хора биха я възприели като опит за (само) реклама/кич или нещо подобно. Някои хора обичат да бъдат възприемани като полу-богове и да поддържат този си имидж (най-вече с приказки) за пред простолюдието. (Ха- Ха. Не е никак трудно. Интересното е че всеки който не се прави на Велик, автоматично се възприема от обратната страна като по-низш:laughing: от нея, независимо колко ниско е нейното положение)

Но нека се върна обратно на темата - хубавото на форумите е че зад екрана всички са равни - пол, възраст, брой кошери, стаж, социално положение, научно звание.... - всички тези неща изчезват. Важно е какво се казва, а не КОЙ го казва. Повярвайте ми, и пчеларите с 2 000 кошера + дългогодишен стаж понякога говорят ПЪЛНИ простотии. Те четат същите книги както всеки друг и често изпадат в същите заблуди. Просто хора.

Важното е мненията да бъдат разглеждани обективно (доколкото това е възможно) и да бъде отсъждано според истинността им, защото само истината има значение.

scutellator
23.07.2013, 20:44
Когато се създадат закрити групи, се получават дразги между потребителите.

да, но дали ще си комуникират по тел., е-поща, или чрез форума - какво значение има. Когато изникне нужда, решението така или иначе ще се появи независимо от носителя. Има една приказка за жабата дето гледала как подковават коня - тук няма място за сръдня че еди кой си не бил включен в групата.

Mateev
23.07.2013, 21:12
...... Повярвайте ми, и пчеларите с 2 000 кошера + дългогодишен стаж понякога говорят ПЪЛНИ простотии. Те четат същите книги както всеки друг и често изпадат в същите заблуди. Просто хора....

Това ми хареса. Така е. И аз мисля така. Всички без изключение са ПРОСТО ХОРА с всичките си техни чисто човешки недостатъци - завист, злоба, некомпетентност и т.н. Бъдете сигурни че дори Бил Гейтс е просто човек като всички нас. Може през деня да взема решения за милиарди, а вечерта жена му да му трие сол за някоя дребна глупост, като например, че е счупил някоя саксия с някое цвете. Според мене всички хора са почти еднакви в интелектуално отношение, разликата е само в количеството на късмета, отреден им от нормалното разпределение и теорията на вероятностите.

Nik_m
23.07.2013, 22:31
За мен е редно всеки да си прецени какви данни за себе си да сподели, но няма такъв вариант за това не гласувах.

koragroup
24.07.2013, 05:23
"ЗА" - само за населеното място.

Светозар Каменов
24.07.2013, 08:19
Гласувах за населено място и система кошери. Според мен това има значение и е важно да се знае. Най-малкото ако търси съвет да може човек от региона със същата система да му даде по-полезна информация. Не е едно дали си във Видин или в Ямбол.
Другото си е вече лична преценка от всеки. Ако ми трябва примерно телефон на потребител бих го питал на лични и ако той прецени ще го даде или не.

jordanov
24.07.2013, 10:37
Абе тия неща сме ги дъвкали поне на десет места у форума, включително и за създаване на групи, групировки или ложи или квото там беше. Трета година съм тук с фамилия и град, щото така съм си преценил и за всеки форумец обикновено ми трябват да му прочета няколко от мненията за да го разбера какъв е и за какво се бори, другото е статистика. Сега ясно , че ще има нова политика и все пак за базата данни гласувах ЗА населеното място, макар че и то не ме интересува особено. Когато съм искал съм влизал в лична кореспонденция и каквото ме е интересувало съм питал, от никого досега не съм срещал отказ.

pchelar26
24.07.2013, 16:27
За имената, който иска си да се регистрира с такъв ник- няма проблем или да си ги напише по- късно, но не трябва да бъдат задължителни имената, за населеното място мисля, че трябва да бъде задължително, за да си помагаме взаимно, като се срещаме и обменяме информация или там каквото ни интересува и не знаем, ако сме на близки разстояния или даже от един град е перефектно, за адреса, телефона или GSM-a, E-Mail адреса вече е лична информация, кои с който иска може да си го сподели по взаимнен интерес на лично съобщение, пък останалите, който иска да ги пише, който не иска не пише, защото всичко е относително за останалите точки

HINAP
24.07.2013, 20:05
Съгласен съм с мненията на колегите.Според мен е важно от кой район си и с каква система работиш.Броя на кошерите е малко относително понятие.Другите данни могат да се научат след комуникация в лични.А после по скайпа или абв поща.Начини много.Но си мисля,че по важно е да сме коректни и да не създаваме работа на модераторите или администратора.Има и друг момент.Всеки има някаква отговорност във форума.Моята е на потребител.Но би трябвало по голяма отговорност и по голяма активност при разискване по темите да има от авторите,засл. автори и другите които носят някакъв кастов отпечатък под ника си.Не искам да бъда грешно разбран от колегите които са наблюдатели или потребители като моя милост.В предния форум кастуването беше НАПРЕДНАЛ.Там аз пак си бях обикновен кибик/извинявам се за жаргона/А аз не знам това кой колко е напреднал като аз още не се имам за напреднал и явно тъпча на едно място.Сега ми е още по трудно да се ориентирам в обстановката и без да искам мога да обидя някой който има по висш сан в йерархията на форума/не разбирам разликата между почетен и заслужил автор/.За това предварително се извинявам.Според мен и моя скромен опит, човек трябва да има поне 10 години опит с пчелите за да има поне малко самочувствие и да мисли, че е на ТИ с материята.Всичко друго е надуване на балона докато се спука.Искам да вметна,че не винаги теорията се покрива с практиката.Винаги съм ценял изказване на по млади колеги защото има повече новаторство и не се плашат от експерименти.

Георги Георгиев
24.07.2013, 22:38
Господа върнете пчеларите в форума нищо друго не му трябва.Но според мен няма да се случи,защото до преди време ТУК всички бяха пчелари не медари.форума трябва да е по свободен и по разбираем за всички.Поздрави и успехи.

inio33
24.07.2013, 23:49
Подкрепям колегата преди мен с двете ръце.

HINAP
25.07.2013, 07:55
Е,няма как да се върнат защото малцина сме които гледаме пчелите на първо място за удоволствие и чак след това гледаме комерсиалната страна на нещата.Първо се гледа как да се съдере кожата на пчелите.Имаме ги едва ли не като роботи и от тях трябва само да се печели.Това просто няма как да се случи и обикновено ни изиграва лоша шега.Затова и аз самия избягвам комуникация с колеги на които първия въпрос е колко мед съм извадил.Всичко е въпрос на манталитет.Не може всичко да е въпрос на печалбарство.

Светозар Каменов
25.07.2013, 08:04
Интерсно ми е дали има деление на примерно кравари и млекари...

Mateev
25.07.2013, 12:12
Е,няма как да се върнат защото малцина сме които гледаме пчелите на първо място за удоволствие и чак след това гледаме комерсиалната страна на нещата ..............Всичко е въпрос на манталитет.Не може всичко да е въпрос на печалбарство.

Е как определяш кои са печалбари и кои - не?
Откъде знаеш кой го прави за пари и кой - за удоволствие?

Внимавай какво ще отговориш, за да не попаднеш в капана на собствените си думи, защото от една страна се явяваш продавач и искаш по-висока цена на меда, а от друга си купувач на оборудване и искаш възможно най-ниската цена. Това не те ли прави печалбар, защото търсиш максималната печалба?

При мене е точно обратното - имам собствени и качествени рамки със себестойност 3-4 лева едната. Имам скъпи и качествени кошери. Имам скъпи машини. А като продавач никога не съм се жалвал във форума, че цената 4 лева не ме устройва. С две думи аз мисля много повече за пчелите и им създавам много повече удобства, работейки при това на загуба, защото продавам на ниска цена и не се жалвам.

А сега на базата на горните два абзаца ми дай определение кой е печалбар и кой не е, както и кой мисли повече за пчелите и кой - за парите.

jordanov
26.07.2013, 09:47
Г-н Матеев, похвалният ви, на пръв поглед, стремеж да давате отговор/становище по максимален брой въпроси/мнения на колеги е сериозна грешка, според мен. Като резултат има голяма вероятност до 1-2 седмици форумът да остане място за питащи кандидат-пчелари и отговарящи - г-н Матеев + двама-трима добросъвестни експерти. Разбира се, не изключвам варианта това да е прецизно премислена стратегия с неясни за мен цели. В таком случае - както казват руснаците - "Паживем, увидем".

П.п. Напълно споделям мнението на Hinap за 10тях години. Само бих добавил, че според мен това е средно аритметично, демек на някои и 20 години не им стигат, други за 2-3 годинки са готови. Даже тука у форума забелязвам няколко зрънца от втория тип. Аз, понеже нали скоро не съм се хвалил, за себе си мога да кажа, че ми трябваха 8-9 годинки, и няколко месеца после.

Mateev
26.07.2013, 19:27
Ами когато експертите мълчат, нищо друго не остава, освен един новобранец да помага на друг новобранец. Колкото до всеобщото мнение, че пчеларството е много сложно и трябват години за неговото усвояване - ами с това не мога да се съглася. На фона на разните други науки, които през живота ми се е налагало да усвоявам, смело мога да кажа, че пчеларството е една от най-лесните и най-простите. В него няма математика, няма физика, няма теория на вероятностите, няма интегрални и диференциални уравнения, има само някакъв практически опит, който може да бъде усвоен много бързо благодарение на колосалното количество клипове и книги в интернет. Съжалявам че ви го казвам това, но за съжаление това е голата истина. Количеството информация, което се съдържа в науката ПЧЕЛАРСТВО е 100 пъти по-малко от науката ФИНАНСИ и 1000 пъти по-малко от науките МАТЕМАТИКА и ФИЗИКА. Да не говорим за ПРОГРАМИРАНЕ и ЕЛЕКТРОНИКА, които също са многократно по-сложни и по-трудни от пчеларството.

Аз нямам самочувствие на специалист в пчеларството, но вече съм изгенерирал една камара идеи, които досега никой не ги е пробвал, част от които вече ги прилагам или разработвам. Парите тука нямат нищо общо. Има значение само творческия дуж, любознателността, склонноста към експерименти, научния подход, конструктивното мислене, склонноста към поемане на рискове и т.н.

Ако се дразните че споделям във форума, най-ми е лесно да си замълча. Едно обаче не ми става ясно - в един ден ме критикуват, че няма кой да пише във форума, в друг - че прекалено много пиша. Един път ме критикуват че форума е стар, друг път че пък станал много сложен. Въобще има ли някакъв начин да се угоди на всички?

Хайде - кажете какво искате да направя, за да сте доволни, и ще го направя.

Mateev
26.07.2013, 19:34
Има едно единствено обяснение, че пиша много, и то е че все още съм запален и ми е интересно. Предполагам че с течение на времето ще ми омръзне и ще престана да пиша, а ако някой новобранец попита нещо просто, ще си мълча и ще му гледам сеира, както в момента го правят големите знаещи от този форум.

Добре че от време на време се появяват нови ентусиасти, за да поддържат форума жив.

kando
26.07.2013, 22:43
На фона на разните други науки, които през живота ми се е налагало да усвоявам, смело мога да кажа, че пчеларството е една от най-лесните и най-простите.
когато и ако някой ден почнеш да учиш други хора на занаята, тогава ще разбереш защо не си прав.

п.п. и практически опит се постига с практика, а не с теория - все пак - и точно, че в пчеларството, този опит се постига с години, просто специфика на занаята да няма година с година еднаква.

Георги Георгиев
26.07.2013, 22:55
Ами когато експертите мълчат, нищо друго не остава, освен един новобранец да помага на друг новобранец. Колкото до всеобщото мнение, че пчеларството е много сложно и трябват години за неговото усвояване - ами с това не мога да се съглася. На фона на разните други науки, които през живота ми се е налагало да усвоявам, смело мога да кажа, че пчеларството е една от най-лесните и най-простите. В него няма математика, няма физика, няма теория на вероятностите, няма интегрални и диференциални уравнения, има само някакъв практически опит, който може да бъде усвоен много бързо благодарение на колосалното количество клипове и книги в интернет. Съжалявам че ви го казвам това, но за съжаление това е голата истина. Количеството информация, което се съдържа в науката ПЧЕЛАРСТВО е 100 пъти по-малко от науката ФИНАНСИ и 1000 пъти по-малко от науките МАТЕМАТИКА и ФИЗИКА. Да не говорим за ПРОГРАМИРАНЕ и ЕЛЕКТРОНИКА, които също са многократно по-сложни и по-трудни от пчеларството.

Аз нямам самочувствие на специалист в пчеларството, но вече съм изгенерирал една камара идеи, които досега никой не ги е пробвал, част от които вече ги прилагам или разработвам. Парите тука нямат нищо общо. Има значение само творческия дуж, любознателността, склонноста към експерименти, научния подход, конструктивното мислене, склонноста към поемане на рискове и т.н.

Ако се дразните че споделям във форума, най-ми е лесно да си замълча. Едно обаче не ми става ясно - в един ден ме критикуват, че няма кой да пише във форума, в друг - че прекалено много пиша. Един път ме критикуват че форума е стар, друг път че пък станал много сложен. Въобще има ли някакъв начин да се угоди на всички?

Хайде - кажете какво искате да направя, за да сте доволни, и ще го направя.

Да така е кой колкото мозък има.Но за мен трябва да се постараем всички да върнем форума както си беше,имам в предвид да пишат всички не само да четат и да гледат сеира на другите.Колеги нека си помагаме,нищо че г-н Матеев е купил форума той не пречи на никого.Нищо че форума е обновен,и с това ще свикнем.Не се отказвайте това бе най добрият форум за пчеларство за много хора.Надявам се сте ме разбрали-Благодаря предварително.

Mateev
27.07.2013, 07:46
Анализ на резултатите от анкетата до момента

Потребители, които следят темата - 86.
От тях са гласували само 35 човека или само 40%. Според мене това е една доста ниска "избирателна активност". :( Може би защото анкетата е публична и хората ги е страх, че другите могат да видят какво са гласували. Бъдещите анкети ще ги пускам анонимни, за да видим дали ще се повиши активността. Все пак ми е доста любопитно защо преобладаващата част от хората не искат да си кажат мнението. По този начин те все едно казват "Нямам лично мнение, каквото решат останалите".

Единствената точка, по която има почти пълно единодушие (31 човека или 88.57%) е, че е редно всеки да си напише населеното място. Така поне ще знаем на кого да напишем ЛС в случай на нужда от директна помощ в същото населено място. Ами отправям молба-призив всички посетители да си напишат името на града или селото в подписа или в полето за населено място на техния профил.

По всички останали точки болшинството посетители предпочитат анонимността. Има известа логика в това и всеки си има собствените причини, но малко странно звучи желанието на мнозинството за анонимност по пчеларските въпроси. Все пак сме пчеларски форум, в който е редно да се споделя пчеларски опит. Как това може да стане, ако пазим в тайна кой, какво, кога, как и колко пчеларства?

Mateev
27.07.2013, 07:52
Тъй като явно хората искат да са анонимни, но в същото време изскат да получават информация по пчеларските въпроси, след малко ще пусна няколко анкети на пчеларска тематика, които обаче ще ги направя АНОНИМНИ. Тоест никой няма да знае кой за какво е гласувал, но в същото време всички ще получат статистическа информация по дадения пчеларски въпрос.

зуница
27.07.2013, 11:27
Ще направя едно сравнение на форума с малка и уютна кръчмица.Има два вида посетители.Едните кротко си пийват за настроение и приятно си хортуват с другите на масата без официалности.Просто за взаимно удоволствие и полза, по общи теми.Други се изявяват основна в наливането и показват колко са велики и колко могат да носят.Тази им самоизява знаем как приключва.Когато надделее втората категория посетители ,първите отиват да си пият пиенето на друго място.Така е било когато "форумите" са били по кръчмите а не на " сухо " в нета. Нещо в нашата "кръчмица" вече не е уютно!

Mateev
27.07.2013, 11:33
Пропусна да кажеш за пиянските скандали и побоища, а после на другия ден същите тези хора, които са се трепали вчера, днес се чукат за здраве, прегръщат се, и се кълнат във вечна дружба.

Нищо ново под небето - това са просто хора с техните си чисто човешки черти. Освен това нищо не е статично - лошото днес става добро утре и обратното, или пък враговете днес стават приятели утре и обратното. Едни си отиват, други се завръщат. Междувременно поколенията се сменят. Сменят се и настроенията, идеалите, възгледите.

Това са просто хора с всичките им плюсове и минуси в миналото, сега и за в бъдеще ...........

Mateev
27.07.2013, 11:42
........ Нещо в нашата "кръчмица" вече не е уютно!

За някои хора това може и да е така, но за други кръчмата може да изглежда тотално обновена и модернизирана. И понеже новият кръчмар се мъчи да угоди на всички едновременно, той ти предлага една екстра, която я нямаше в старата кръчма:

Новият кръчмар ти предлага да ти построи една лично твоя стая (кръчма), в която ти сам ще командваш. Ти сам ще решаваш на кого да отваряш вратата, кого да пускаш вътре или кого да гониш, ако не споделя твоите възгледи. Тази стая ще я наречен Кръчмата на Зуница или както ти там си решиш, и в нея ти сам ще си определяш правилата на играта.

С две думи ти предлагам и ти да станеш кръчмар. Чакам само да ми кажеш ДА, и веднага запрятам ръкави, за да ти построя твоята си лична кръчма. Ако има и други кандидати за кръчмари - нека да се обадят. Можем да построим цял кръчмарски комплекс с неограничен брой лични кръчми.

kando
27.07.2013, 18:18
Все пак ми е доста любопитно защо преобладаващата част от хората не искат да си кажат мнението.
Маteev безспорно е хубава тази загриженост и ангажираност, която проявяваш, но не мислиш ли, че малко се увличаш излишно, нещо поради, което не виждаш очевадното - според хората е "редно всеки да прецени за себе си", такъв отговор няма в анкетата, как да го гласуват тогава.

Личната информация на участниците няма да бъде от полза за никого - просто погледни сам предтекста на идеята: да се знаем кой от къде е, че ако се наложи да си помагаме т.е. с публикуването на моето име, град и прочие излиза, че аз се задължавам да помагам на всеки, който я закъсал нещо си, само защото е от форума и е пчелар ..... е може да прозвучи грубо, но поне аз изобщо нямам такива намерения и не подкрепям подобна идея, защото тя насажда вина, ако искам ще помогна, ако искам няма да помогна, решението си е мое и е такова, защото имам свободата да го взема, но в случая отказът да помогна ще ме кара да се чувствам виновен, само защото с публикуването на личната ми информация съм се задължил да помагам.

Изобщо цялото това начинание е излишен товар и няма да бъде нищо повече от просто още един повод, някой/и да гледат с лошо око на други, както сам си го подчертал в първия пост. Всеки форум има опция за лична кореспонденция и не напразно е намислено така.

Светозар Каменов
27.07.2013, 19:19
kando, не съм съгласен с теб. Ако знам от кой регион си и съм чел твоите постове и съм преценил, че можеш да ми помогнеш бих поискал помощта ти. А ти дали ще ми я дадеш е съвсем друг въпрос. Никой не е длъжен за нищо на другите. Ти си преценяш дали да помогнеш или не. И никой няма право да ти се сърди. Това си е твой личен избор, както и дали да покажеш информация за теб или не. Личния избор на всеки трябва да се уважава, дори и да не ни харесва.

tsc1
27.07.2013, 20:22
Всякаква лична информация в един форум е повече от безпредметна, защото нищо не гарантира, че е достоверна. Мога спокойно да пиша, че съм от Силистра а реално да съм от Петрич. Може да се казвам Иван, а да съм Хасан или Моше. И какво от това? Как ще се удостоверява? С копие от личната карта ли? Всичко е въпрос на личен избор. Нека всеки сам решава каква информация да публикува.

Mateev
27.07.2013, 20:55
Всички сте прави, че всеки един човек трябва да има право на избор. Дори и има право да избере пълната анонимност. Опита ми от други форуми обаче сочи, че пълната анонимност понякога създава предпоставки за злоупотреби. Напълно анонимния човек се чувствува безнаказан, и в него се освобождават първичните инстинкти. Точно напълно анонимните хора са най-честите подбудители на конфликти, заяждания, спамене, провокации и т.н. По време на демонстрации психолозите са доказали, че високоинтелигентни хора започват да трошат стъкла, да палят коли и да правят всякакви други вандалщини именно защото се чувствуват недосегаеми в тяхната анонимност, което пък води до чувство за безнаказаност, което пък води до освобождаване на първични животински инстинкти.

Та бъдете анонимни - това е ваше право. Но докато сте анонимни - не очаквайте към вас да се отнасят като към човек, в случай че започнете да спамите или да нанасяте обиди и да правите конфликти. Анонимния акаунт не носи никаква отговорност за действията си, следователно и модераторите могат да се отнасят с него безкомпромисно без никакви угризения на съвестта. Виж ако зад акаунта стои конкретен човек, който държи на имиджа си, тогава и към него отношението ще е друго - като към човек.

Mateev
27.07.2013, 21:07
Ето например Руди/Желязко, за които гадаем какви са, що са, откъде са - това е ярък пример на напълно анонинимни акаунти, които си правят кефа, като ни бъзикат от страниците на форума. Каква полезна информация очаквате от тях, след като не знаете кой я е написал и след като не можете да отидете при тях да получите подробности за тяхното предложение?

Та нека да бъдем обективни. Във форума имат право да пишат анонимни акаунти, но отношението към тях и доверието към написаното от тях ще бъде именно като към анонимни акаунти, а не като към живи хора с отговорно мислене. Доверието към анонимни акаунти ще бъде подлагано на съмнение и в бъдеще. Всяко едно написано мнение от някой си, ще се третира именно като мнение от някой си. Аз лично, за да повярвам на някого, искам да знам кой е той, или най-малкото мои приятели да знаят кой е той. Ако дадения човек не ми отговаря на лични съобщения и отказва да даде мейл или телефон за контакт в случай на нужда, за мене този човек е анонимен и всичко написано от него вече може да се подложи на съмнение, защото не се знае какви са задните мисли на неговата анонимност.

tsc1
27.07.2013, 21:28
С риск да влезем в един спор с продължителност поне бутилка уиски ще ти кажа, че не разполагаш с много средства да провериш една самоличност дали е истинска или добре имитирана! С прости средства се проверява мейла, с малко по-сложни GSM номера (който може да е предплатена карта за 5лв) и си до там!
Защо си създаваш проблеми? Нали като малко навлезеш в детайлите и ще трябва да се регистрираш като Администратор на лични данни с всички произтичащи от това последствия? В Сетком този проблем се реши от само себе си със срещи "очи в очи". Ами друго си е като се видите с хората с които си пишете, срещнете се с техните семейства, изпиете по кило ракия и каса бира. Създават се наистина здрави връзки и се формира едно стабилно ядро на форума.

Mateev
27.07.2013, 22:26
Точно така разсъждавам и аз. Докато във форума има мир и спокойствие, всичко е наред. Ако обаче се появят провокатори, конфликтни личности, системни спамаджии или дезинформатори, тогава вече се налага да започнем разделение на живи хора и анонимни акаунти, като към първите се отнасяме като към хора (търсим контакти и срещи), а с вторите въобще не си поплюваме - вечен BAN по IP и точка. Историята сочи, че такива случаи от време на време се появяват във всеки един форум.

tsc1
27.07.2013, 22:31
Точно така разсъждавам и аз. Докато във форума има мир и спокойствие, всичко е наред. Ако обаче се появят провокатори, конфликтни личности, системни спамаджии или дезинформатори, тогава вече се налага да започнем разделение на живи хора и анонимни акаунти, като към първите се отнасяме като към хора (търсим контакти и срещи), а с вторите въобще не си поплюваме - вечен BAN по IP и точка. Историята сочи, че такива случаи от време на време се появяват във всеки един форум.
Ами няма как, има ги всякакви. Известно време се води безкомпромисна борба - предупреждение на ЛС, БАН за определен период и следва перманентен БАН. После се разчува, че тук не си поплюват модераторите и админите и опитите рязко намаляват.

Юрий Цветков
28.07.2013, 16:25
Чудя се, каква е тази параноя. Защо се страхувате да се представите с името си?

П.п. Между другото, роден съм на 5.01.1975г. Датата от профила ми е грешна, вероятно от прехвърлянето.

Светозар Каменов
28.07.2013, 18:05
tsc1, с тия бутилки и каси направо ще ме накараш и номера на колата си да напиша :laughing:drinks;

tsc1
28.07.2013, 18:54
tsc1, с тия бутилки и каси направо ще ме накараш и номера на колата си да напиша :laughing:drinks;
Българина обича да си решава проблемите на маса! За това казвам, че няколко сбирки на приятно место със съответното "оборудване", ще доведат до сближаване и опознаване. Това вече сме го проработили в един друг форум!drinks;

зуница
30.07.2013, 15:09
"Тази стая ще я наречен Кръчмата на Зуница или както ти там си решиш, и в нея ти сам ще си определяш правилата на играта." Благодаря за щедрото предложение! Над 90% от времето във форума прекарвам в четене на всичко.От друга страна времето, което прекарвам пред огледалото когато се бръсна ми стига да се гледам , та и от монитора ще ми е в по-вече.Благодаря.Оценявам го.
"За" анонимността съм и за това, тези които се притесняват да попитат за да не се "изложат" ,да могат да го правят спокойно.Неизвестния никой не сочи с пръст.Принципно всеки трябва да има свободен избор.

vergilzhikov
16.12.2013, 19:58
Подкрепям напълно Юрий Цветков. За мен е необяснимо защо един човек трябва да се срамува от това което е и да не смее да застане зад името и думите си. Не мога да си обясня защо има хора които се страхуват да излязат от анонимност. Все пак всеки решава сам за себе си, но е добре да кажеш кой си, какво искаш и да знаеш с кого общуваш. Ето аз съм Вергил Жиков / vergilzikov/ и отговарям на GSM 0877499853 . Живея в гр. София и пчеларствам в с. Медешевци община Грамада , област Видин. Искам да споделяме във форума опита си в пчеларството и да си помагаме взаимно вьв всичко, кой с каквото може. Иначе не мога да си отговоря за какво ни е този форум. Надявам се форума да постигне някакъв резултат, а не да се превърне в празна говорилня. Извинявам се на всички колеги с различно от моето мнение.

Niki1313
16.12.2013, 20:58
Благодарение на високия жизнен стандарт, жителите на Венеция създали уникална култура, в която скриването на личността станало нещо от първостепенна важност във всекидневния живот. Маскировката носела прагматичен характер.Преимуществото на прикриването на личността, което носенето на маските им давало, направило хората доста освободени, в резултат на което обществото във Венецианската република стигнало върха на развитието си. Дожите, когато са заседавали също са носели маски и са казвали истината в очите, без да се притесняват, че това би им навредило.

Всеки сам избира, какъв влак да хване

Evgeni Petkov
16.12.2013, 21:36
Всеки сам избира, какъв влак да хване
За дожите е било по-важно да изберет каква гондола да хванат! За мен лично е важно не толкова ника, а написането! А и любопитството да откриеш/ след време/ кой е зад ника не е за пренебрегване!