PDA

Виж пълната версия : Моля за съветче...



Pchelaar
23.07.2013, 09:40
Един от кошерите ми имаше от на една от дъските от ВЪТРЕШНАТА страна един кръгъл чеп (надявам се сещате, за какво говоря) като го взех. Така и не го забелязах при доставката, а едва като го боядисвах. Така си и остана... Но сега се лющи този чеп като луд. Та мисълта ми е, препоръчайте нещо, с което да запълня и закрия лющещата се част от кошера. Пак пояснявам, че става въпрос за вътрешността му.

evgeni.filimonov
23.07.2013, 10:04
Пчелите трябва отдавна да са го заклеели.

Pchelaar
23.07.2013, 10:13
Кошерът го сложих скоро. Значи да оставя на тях, така ли?

Pchelaar
23.07.2013, 10:15
Между другото остава зад преградната дъска и така поне до април едва ли там ще има много пчели...

evgeni.filimonov
23.07.2013, 13:01
Има още време за развитие на семейството, не се ли постараеш, ще зазимиш слабо семейство. Най-лесното нещо в пчеларството е да вземеш отводка на 3-4 рамки и за 20-30 дни да стане на 10 рамки.

Mateev
23.07.2013, 13:38
Един от кошерите ми имаше от на една от дъските от ВЪТРЕШНАТА страна един кръгъл чеп (надявам се сещате, за какво говоря) като го взех. Така и не го забелязах при доставката, а едва като го боядисвах. Така си и остана... Но сега се лющи този чеп като луд. Та мисълта ми е, препоръчайте нещо, с което да запълня и закрия лющещата се част от кошера. Пак пояснявам, че става въпрос за вътрешността му.
От вътрешната страна на кошера всякакви дефекти и пукнатини или отвори много лесно се поправят посредством някакво дебело тиксо, може да е PVC или дори алуминиево тиксо (аз използвам такова). Можеш да залепиш и парченце фурнир. Въобще варианти хиляди и най-лошия от всички е да го боядисваш.

Pchelaar
23.07.2013, 15:25
Мерси за отговорите и на двама Ви :)