PDA

Виж пълната версия : отслабване на кошер фарар по време на активния сезон



manolibo
24.06.2013, 20:42
здравейте
работя с кошери фарар от няколко години но тази година се скучва нещо старнно което ми направи впечатление ,двата корпуса които играят ролята на плодник бяха изпълнени с пчели на всички рамки пилото беше на поне 12 рамки кошер добре развит в следващия момент на 2-ри корпус пчелите си стоят на 01те рамки има пило всичко е наред а на 1 -вия наи долу който е пчелите покриват едва половината няма и пило ако някой е имал подобен проблем моля да сподели sweating;

koragroup
24.06.2013, 22:14
здравейте
работя с кошери фарар от няколко години но тази година се скучва нещо старнно което ми направи впечатление ,двата корпуса които играят ролята на плодник бяха изпълнени с пчели на всички рамки пилото беше на поне 12 рамки кошер добре развит в следващия момент на 2-ри корпус пчелите си стоят на 01те рамки има пило всичко е наред а на 1 -вия наи долу който е пчелите покриват едва половината няма и пило ако някой е имал подобен проблем моля да сподели sweating;

Здравей,
Добре дошъл във форума.
Бих си позволил да ти дам само три съвета:
1. Постарай се да пишеш малко по-грамотно, с главни букви, където трябва и точки в края на изреченията. Така ще ти се разбира какво питаш в същност.
2. Прегледай разделите на форума - къде какво пише. Така ще зададеш въпроса си където е по-вероятно да ти отговорят.
3. Като питаш, споделяй малко повече подробности. Къде пчеларстваш, каква паша има наоколо, пръскат ли, храниш ли, в колко от общия брой кошери се забелязва проблема и т.н. ...

Дано намериш отговор на въпросите си.

manolibo
10.07.2013, 17:27
Благодаря колега за критиката а нещо по темата ми ще споделиш ли?

evgeni.filimonov
11.07.2013, 09:25
Наложи се 2-3 пъти да ти прочета въпроса, за да разбера какво точно питаш, но както и да е.
Не зная в кой район си, но при мен нощите са доста хладни и майките предпочитат да си стоят в горните корпуси, защото там е по топло. Сигурно и при теб това е причината да са горе, но това да не те притеснява. Ако искаш смъкни 2 рамки със ЗП долу и на тяхно място слагай празни или основи - ако има паша. Така майката ще има място горе да си снася, при положение че не иска да слезе долу. Тази операция можеш да я повториш след седмица и да я потретиш дори. wink;

dachkov
11.07.2013, 09:51
Роже делон в първи корпус слагат прашец ,пило само ако майката е там под ханеманова решетка.За мен е нормално плодника да започва от втория корпус (включително) нагоре.