PDA

Виж пълната версия : Подготвяте ли се физически за работа на пчелина?



e.parapanov
13.05.2013, 15:24
Всяка работа си има определени натоварвания. В пчеларстовото това са разнасянето на магазини, мъкненето на сандъчета, разместването на корпуси. Мярна ми се някъде във форума, че пчеларстовто съсипва кръста. Това беше прието като неоспорим факт.
Сега навлизам в пчеларството, млад съм и гледам да се поддържам във добра физическа форма. С това знание ще наблегна повече на упражнения за кръста, за да не ме сполети подобна участ.
Интересува ме как действат останалите пчелари, как им се отразява физически работата със 100-200 кошера( многокопусни).

galin_f
13.05.2013, 18:19
Едва ли някои се тренира физически заради пчелите, което няма да е лошо.
Ако се тренира качествено (всички мускулни групи) а не "количествено" (само за визия) не мисля, че има нужда от допълнителни упражнения за кръста. Според мен проблема в пчеларството не е в тежестта а в невъзможността всяко физическо "упражнение" да се изпълни правилно. Един пълен ЛР корпус не тежи кои знае колко за трениращ човек, нищо че повторенията са доста повече от нормална тренировка - с това се свиква, все пак не са с такава интензивност. И аз знам как да се изправя, клекна или завъртя правилно с тежест на лост за да не се товари излишно кръста, но поради изнесената напред тежест предполагам знаеш как се променя натоварването и естествено от това страда най-много кръста. Самия кошер също пречи за правилна поза... Но за физически подготвен човек не мисля, че в активна възраст ще има някакво затруднение с тежестта.