PDA

Виж пълната версия : ПРОЛЕТНО-ЕСЕННИ ВЕТЕРИНАРНИ ПРЕГЛЕДИ НА ПЧ.СЕМЕЙСТВА



Ивайло Велинов
29.04.2013, 10:33
Здравейте,

Интересува ме кой закон урежда дейността на участъковите ветеринарни лекари и по-конкретно прегледите на пчелните семейства.

Днес участъковия ветеринар ми обясни, че са му спуснали наредба прегледите да се извършват през май месец. В същото време протоколи за прегледи издава до 26ти Април. С две думи, може да ми прегледа семействата през май, но неможе да ми издаде протокол. Или може до Петък да издава някакъв вид прогнозни протоколи за преглед, който ще извърши май?

Каза ми да говоря с арменския поп, евентуално той щял да свърши работа и да се сърдя на тези, които мислят законите.

Помагайте!

scutellator
29.04.2013, 12:16
Здравейте,

Интересува ме кой закон урежда дейността на участъковите ветеринарни лекари и по-конкретно прегледите на пчелните семейства.

Днес участъковия ветеринар ми обясни, че са му спуснали наредба прегледите да се извършват през май месец. В същото време протоколи за прегледи издава до 26ти Април. С две думи, може да ми прегледа семействата през май, но неможе да ми издаде протокол. Или може до Петък да издава някакъв вид прогнозни протоколи за преглед, който ще извърши май?

Каза ми да говоря с арменския поп, евентуално той щял да свърши работа и да се сърдя на тези, които мислят законите.


Сега ми стана ясно защо толкова много недоволствахме да престанат да се отпускат стотици хиляди от програмата за пчелари-проверители. Просто всеки имаше усещането че нещо е недообмислено. За следващия път програмата ще трябва да се коригира за да може парите да отиват наистина по предназначение, но до сега просто не знаехме това как ще стане. За съжаление чак сега рещението на проблема си идва само - тези пари трябва да бъдат заложени като разходи за врачки ( на щат при ветеринарния лекар). И ако и този път предложението изложено по този начин бъде отхвърлено от "работната" група, ще остана много изненадан.

Ивайло Велинов
29.04.2013, 13:40
Вече се замислям да си намеря държавна работа. Трябва само две ключови умения:
1. да можеш ловко да отказваш да свършиш работата за която си нает.
2. да си даваш вид, че си много зает и под стрес.

След това остава само да чакам 15-то и 30-то число. Какво в Сърбия, казват му професия - Държавен служител, щом се вредиш може да живееш спокойно, подсигурен си до живот.

Тези в БАБХ са усвоили доста добре занаята. Аз мога да бъда изключително настойчив, дипломатично да премина от любезен и отстъпчив, към любезно-настоятелен и ако не се получава в крайна сметка да започна да креща че и да ме заплашват с полиция. Е не ми стана номера, категорично отказаха да прегледат пчелните ми семейства, поради някакви комплексни причини.
Полиция не дойде, нямам акт, за това си пуснах жалба, поне да имам доказателство че съм се опитал..

scutellator
30.04.2013, 13:23
Друг вариант е да изпратиш проба за изследване в лаборатория и на база на това да ти издадат здравен сертификат.

В бг лаборатория могат да засекат само паразитите - нозематоза ( само спори!!!!), вароатоза и други, и по-едрите едноклетъчни организми - бактерии (глинцовите заболявания), амеби и т.н. ... Т.е. всичко което можеш да си откриеш вкъщи и сам с един 400х микроскоп/стереоскоп.

За по-точна и надеждна диагностика се използва ДНК анализ и специален софтуер. Хваща всичко - вируси и т.н., включително и тези които още не са открити и не им е дадено име ( например софтуера ги засича като % схосдтво с ДНК от базата данни)

Диян Димитров
17.05.2013, 12:54
Колеги, какво ще правим с задължителния пролетен ветеринарно - медицински преглед на пчелните семейства? Частните ветеринари, които ги извършваха до сега се дърпат с обяснението, че нямат сключени договори с държавата и чакат да им бъдат предложени такива. Срокът за пролетния преглед мисля че изтече на 10.05.2013 г..
При договорите по "Деминимис" миналата година едно от изискванията беше да представим протокола от пролетния преглед и попълнен ветеринарно медицинския дневник за същия преглед. Тая година дори и да има "Деминимис" няма да отговаряме на изискването за преминат пролетен ВМ преглед, от който преглед се актуализира и регистъра на ветеринарите. tube;

Ruslan
17.05.2013, 13:44
Явно нищо не може да се направи.Току що се обадих на моя участъков.Нямат още договори, щял да се обади...
Пролетните, може да ги правят през септември.... judge;

vanHanegem
17.05.2013, 14:27
Закъснелите сте! Това трябваше да го направите до 25.04. До тогава бяха договорите на ветеринарните лекари с държавата.

Николай Калапиш
28.05.2013, 22:39
Колеги а в дневника кой трябва да вписва третирането с препарати,профилактично или не.Аз или участъковия ветеринарен лекар.Направиха ми проблем че не е вписвано слагането на ленти и нозестата във ветеринаромедицинският дневник.

koragroup
29.05.2013, 05:24
Колеги а в дневника кой трябва да вписва третирането с препарати,профилактично или не.Аз или участъковия ветеринарен лекар.Направиха ми проблем че не е вписвано слагането на ленти и нозестата във ветеринаромедицинският дневник.

Ти трябва да си отразяваш третиранията в дневника.

ceco_lovech
23.07.2013, 08:27
Здравейте,някой да знае от коя дата започват есенните профилактични прегледи?

aleko
23.07.2013, 18:52
От това което чувам.... тази година няма да има есенни прегледи ако не си платиш.

Nikolay Enchev
09.09.2013, 16:39
Абе какво става с прегледите вече е септември ??? Някакжо развитие че съм по 141 и се чудя да не ме резнат заради тия прегледи

Димитър Бонев
09.09.2013, 18:59
До колкото знам няма никакво развитие. Подочух нещо, че официалните ветеринари ще получат временно разрешение да подписват прегледите, но официално няма нищо. Мен ме тресе същата треска.

Валтер Желязков
12.09.2013, 20:44
Днес ми завериха есенния преглед в дневника. Прегледа и заверката я направи официалния ветеринарен лекар на общината.

munchoE
13.09.2013, 20:45
Прегледал ги е????????????

Evgeni Petkov
16.09.2013, 11:25
Днес ми завериха есенния преглед в дневника. Прегледа и заверката я направи официалния ветеринарен лекар на общината.
Ще има проблем със заверката на есенния преглед в дневника- ако частнопрактикуващите ветеринари нямат официален договор, а официалните ветеринарни лекари не искат и препращат към частнопроктикуващите, защото така им "разяснили"!? Поне така е засега във Великотърновска област! Някой "съветник" пак е посъветвал министъра "правилно"- т. е. да се тормозят пчеларите. А уж има толкова пчеларски съюзи- а никаква загриженост- явно, наистина нямат "живи кошери" тези пчеларски председатели!

crystalice
16.02.2014, 10:50
Закъснелите сте! Това трябваше да го направите до 25.04. До тогава бяха договорите на ветеринарните лекари с държавата.

Колега, съжелявам ако те притеснявам, виждам че си запознат за тези договори с ветеринарните лекари имам няколко въпроса на които ще съм много благодарен ако ми помогнеш.
Задължителни ли са тези договори?,държавата поема ли разходите за транспорт до пчелина на ветеринаря или ние пчеларите сме задължени да го правим?
Благодаря предварително

koragroup
16.02.2014, 20:33
Колега, съжелявам ако те притеснявам, виждам че си запознат за тези договори с ветеринарните лекари имам няколко въпроса на които ще съм много благодарен ако ми помогнеш.
Задължителни ли са тези договори?,държавата поема ли разходите за транспорт до пчелина на ветеринаря или ние пчеларите сме задължени да го правим?
Благодаря предварително

Да задължителни са. Държавата нищо не поема. За сметка на това, ако ветеринарят ти дойде до пчелина ти, вероятно това ще е първият подобен случай в страната...

rosty_sz
16.02.2014, 20:50
Е моя редовно идва. Преглежда маркировката на кошерите поглежда летежа разпитва за третиранита и пише в дневника. До същински прегледи не стигаме, но съм сигурен, че ако кажа че имам проблем с някой кошер ще го прегледа. Друг е въпроса дали от това ще има някакъв ефект.

Цеко
16.02.2014, 21:05
Аз пък ходя при моя, пита ме как са пчелите, имам ли мед за продаване и по колко го давам, спазарва 2-3 буркана мед, пише в дневниците (каквото му кажа ако се налага) заверява ги и по живо, по здраво след 6 месеца пак се виждаме, за болестите сам си гледам кошерите.