Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 36
  1. #21
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    С финландските разделители номера е друг. Взема се една дъска с дължина колкото е корпуса и широчина например 4-5 сантиметра. От едната страна се наковават 5-6 броя финландски разделители, а от другата се слага дървена дръжка. Става нещо като плосък гребен. Нареждат се рамките и после се донаместват с този гребен с леки движения напред-назад и при нужда с малко помощ с повдигача. Това се прави от едната страна на рамките, после от другата страна и готово.

    Не е необходимо да имате стотици разделители по всеки един кошер. Достатъчно е само да си направите 3 гребена - един за 8 рамки, един за 9 и един - за 10. За целта е достатъчно да се закупят по 5 разделителя от вид. Това е.
    Това вече е хитро. С натрупването на малко опит най-вероятно пчеларя сам ще спре да го ползв, но за начинаещи сигурно ще е удобно и ще успокоява съвестта им. wink;

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Да, и това не е ново - скобите, но все повече се използва, особено при корпуси без фалц. Но са скъпички, купих няколко от Плевен. Каква е цената при теб ?
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    С финландските разделители номера е друг. Взема се една дъска с дължина колкото е корпуса и широчина например 4-5 сантиметра. От едната страна се наковават 5-6 броя финландски разделители, а от другата се слага дървена дръжка. Става нещо като плосък гребен. Нареждат се рамките и после се донаместват с този гребен с леки движения напред-назад и при нужда с малко помощ с повдигача. Това се прави от едната страна на рамките, после от другата страна и готово.

    Не е необходимо да имате стотици разделители по всеки един кошер. Достатъчно е само да си направите 3 гребена - един за 8 рамки, един за 9 и един - за 10. За целта е достатъчно да се закупят по 5 разделителя от вид. Това е.

    Колкото до самите рамки - ами аз съм си решил да използвам нормални рамки без уширители. Уширителите могат само да попречат, особенно когато се касае за автоматично разпечатване на питите. Самите рамки съм решил да се редят по 10 броя в плодниците и по 9 в медовите корпуси, като равномерното разстояние между тях се гарантира от тези саморъчно направени гребени.
    За подвижно може и да са от полза ,но има и вариант от дърво ,показан в темата за подвижно пчеларство

  4. #24
    Цитат Първоначално публикувано от hari
    Да благодаря колеги,искам да ви представя още един нов продукт,/а може би стар/знам ли вече.Какво бихте казали за него?

    КУКИ ЗА ПРЕХВАЩАНЕ НА ДЪНАТА И КОРПУСИТЕ


    Точно този модел са сравнително от скоро.

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Цитат Първоначално публикувано от hari
    Да благодаря колеги,искам да ви представя още един нов продукт,/а може би стар/знам ли вече.Какво бихте казали за него?

    КУКИ ЗА ПРЕХВАЩАНЕ НА ДЪНАТА И КОРПУСИТЕ


    Съвет от практиката-необходимо е да има ухо и от другата страна, но завъртяно на 90 градуса, спрямо равнината на скобата.Тази втора скоба играе ролята на дръжка.Пробвал ли си да закопчееш или откопчееш така изработена скоба!?

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Работя със същите от години и са изключително удобни и здрави!
    Working....

  7. #27
    Един съвет и от мен.По евтин вариант, с който аз работя.Купувам от склад за сухо строителство"кнауф",издели с името "шиш с ухо".То е с различна дължина,ако дойде по-дълго го режа и извивам ухо с клещите.Придавам му вида ,като на показаните по-горе .Върши идеална работа.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    08.10.2010
    Мнения
    27
    Благодаря на Светослав Точев за идеята за "шиш с ухо".
    Аз също сам си правя скобите като използвам тел 4мм, поцинкована, стоманизирана. Огъвам по шаблон.
    За по-удобна работа, на другия край на скобата правя ухо, което служи за хващане. (както предложи колегата Руслан)

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    баси....съсипахте "бизнеса" на човека
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2012
    Мнения
    34
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    С финландските разделители номера е друг. Взема се една дъска с дължина колкото е корпуса и широчина например 4-5 сантиметра. От едната страна се наковават 5-6 броя финландски разделители, а от другата се слага дървена дръжка. Става нещо като плосък гребен. Нареждат се рамките и после се донаместват с този гребен с леки движения напред-назад и при нужда с малко помощ с повдигача. Това се прави от едната страна на рамките, после от другата страна и готово.

    Не е необходимо да имате стотици разделители по всеки един кошер. Достатъчно е само да си направите 3 гребена - един за 8 рамки, един за 9 и един - за 10. За целта е достатъчно да се закупят по 5 разделителя от вид. Това е.

    Колкото до самите рамки - ами аз съм си решил да използвам нормални рамки без уширители. Уширителите могат само да попречат, особенно когато се касае за автоматично разпечатване на питите. Самите рамки съм решил да се редят по 10 броя в плодниците и по 9 в медовите корпуси, като равномерното разстояние между тях се гарантира от тези саморъчно направени гребени.

    И колко пчели ще смачкаш докато наместваш питите с този гребен?

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •