Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 18 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 172
  1. #131
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    по рафтовете на големите вериги изобщо нема мед....така, че това което си стои на рафтовете, пак че си остане там.....ората са се подготвили отдавна wink;
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  2. #132
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    [quote="Румен Димитров"]Аз основи, чуждо производство не съм виждал...пък и да вида, нема да си купя....не знам Руслан откъде зима вносните?!?!?

    Естествено, че основите ми са български!
    Би трябвало да забележиш, че съм писал "инвентар", а не основи.
    Смятам, че съм пределно ясен, че това се отнася за всичко което сме произвеждали, а сега внасяме.Не става въпрос да се борим с китайската икономика, там шанс няма :D .Нима в България не могат да се произвеждат центрофуги с качество, като на поляци, сърби и турци!?

  3. #133
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ruslan
    ... .Нима в България не могат да се произвеждат центрофуги с качество, като на поляци, сърби и турци!?
    Могат разбира се. Руслан е напълно прав - когато купуваме нещо вносно - храним чужди работници и забогатяват чужди държави. Психологическата нагласа на българина че ВНОСНОТО Е ПО-ХУБАВО води до това, че се изнася национално богатство и в края на краищата нацията обеднява и стига до просяшка тояга. Това вече се случи в България.

    Вина за това има самият български народ и неговия манталитет. Иначе ако хората от утре ЗАОБИЧАТ БЪЛГАРСКОТО и започнат да купуват само български продукти, то тогава за по-малко от 10 години икономиката ни ще стигне и задмине германската и заплатите ще станат по няколко хиляди евро.

    Вижте само колите, телевизорите, хладилниците и въобще оборудването на всяко едно от средно 2-та милиона семейства в България. Ами говорим средно за по 7-8 хиляди лева от семейство, които са похарчени за вносни, а не за български стоки. На национално ниво това са 15-20 милиарда лева заплати, които са ги получили не българските, а чуждестранните работници. И това за 5 години, а за целия преход сигурно страната ни са я напуснали 50 или дори 100 милиарда лева. Е затова народа е беден.

    Именно затова има протести по улиците и хората са я докарали до там да не могат да си платят тока. Но всеки един от протестиращите има западна лека кола, западен телевизор, западен хладилник, западна ютия и т.н. И си търси виновник в правителството, но първопричината си е в него самия.

  4. #134
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Матеев, ай не ме карай да избухвам наново, че тамън съм се поукротил!
    Вината за некупуването на българското е изцяло заслуга на теб и другите подобни теб "бизнесмени-производители" ....тва е така, щото най лесно се гласи едно производство, чрез промена и/или избегване на БДС!
    Едната Англия има стандарти, които не са променяни орт 400 години, а тука у нас, зарди блъив производител в некое гаражче се праат промени.....
    ...преди време купувах само българско, каквото и да е....ама след многобройни ядове, вече избягвам!!!

    ...за пример, като успешен бизнесмен, можеш да ми разясниш, с какво е по-добра душ батерия на Видима за 130 бг лв., от подобна китайка за 25 бг.лв, след като и в двете е използван китайския механизъм за смесител ?!?!?!?
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  5. #135
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Матеев, ай не ме карай да избухвам наново, че тамън съм се поукротил!
    Вината за некупуването на българското е изцяло заслуга на теб и другите подобни теб "бизнесмени-производители" ....
    Не забравяй за това, което го пише в подписа ми. Не проявявай склонност винаги да търсиш вината в някого другиго, а не в себе си. Това го правят само неудачниците.

    Опитай се поне веднъж да поразсъждаваш трезво - ако цялата икономика е един басейн, който непрекъснато се пълни от тръбите на българските производители и в същото време се изпразва от 10 пъти по-дебелите тръби на потреблението на западни стоки - какво ще се получи?

    Ами рано или късно БАСЕЙНА ЩЕ СЕ ИЗПРАЗНИ !!!
    И в България това ВЕЧЕ СЕ Е СЛУЧИЛО !!!

    И това са го направили хора като тебе, които си НАМИРАТ ОПРАВДАНИЯ за собствените си действия. И не стига че държавата страда заради такива като тебе, ами вместо да си подвиеш опашката, ЗАПОЧВАШ ДА ОПЛЮВАШ ДРУГИТЕ РОДОЛЮБЦИ и да проповядваш още по-голяма беднотия.

    НЕ ТЕ Е СРАМ !!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #136
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    VIDIMA не е българска фирма ,както и повечето големи фирми у нас ,а относно батерията повярвай има огромно разлика ,китайската е цялата ръжда и буквално се разгражда само за 4 години ,има огромна разлика в използваните метали както и в сглобката като всичко китайско,било то и от реномиран производител-асемблер.Абе се едно да сравняваш китайски мед с нашенски :D

  7. #137
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За да се напълни басейна на българската икономика трябва да се направи следното:

    1. Да се затворят кранчетата, от които водата изтича. Това означава да се ограничи потреблението на вносни продукти. Също така трябва да се изгонят от България всички западни фирми, които изнасят печалбите си в чужбина.

    2. Да се отвори кранчето на Българското производство. Това означава хората да започнат да купуват български продукти. Това означава нови работни места, намалена безработица и след няколко години - ДЕФИЦИТ НА РАБОТНА РЪКА. Нарочно го написах с големи букви - чак когато дойде дефицита на работната ръка, чак тогава заплатите ще започнат да растат с големи темпове. По-рано няма как да стане. Насила също не става (със законодателни мерки). Единствения начин заплатите да тръгнат нагоре е от режим БЕЗРАБОТИЦА да се премине в режим ДЕФИЦИТ НА РАБОТНА РЪКА. Това може да се случи САМО АКО ИКОНОМИКАТА ПРЕГРЕЕ. А тя ще се засили и ще прегрее САМО АКО ИМА ПОТРЕБЛЕНИЕ, което да надхвърля ПРЕДЛАГАНЕТО от производителите. За да има потребление, някой трябва да купува.

    Та в основата на всичко е ДА СЕ КУПУВА БЪЛГАРСКОТО.....

  8. #138
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Дори собственика на дадена фирма да не е български, важното е производството да е в България.Толкова е просто!Щом е на територията на страната, заплата получават българи, социалните осигуровки се плащат в България, данъците се плащат в България.Няма толкова много безработни, които да разчитат на помощ от държавата(а всъщност на работещите).Развива се инфраструктурата в България.Изнасят се стоки с принадена стойност,част от която остава в България а не суровини.
    Май ще ни местят в друга тема :D
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  9. #139
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    абе не е това отговора и от двамата, ма явно има и лични интереси wink;
    Матеев, ти що не си поръча машината в България, а я взе от Турция...нещо си противоречиш....
    ...за батериите дадох пример, щото пак подведен от формулата скъпо/качествено, първо се фърлих на скъпото...таа след 3 год изфърлих счупеното скъпо и за още 3 карам с китайка....друг е въпроса, че за цената на китайката моам да сменям дизайна поне веднъж годишно wink;

    ....не съм се отказал, да купувам българско, ама инвестициите ми се свеждат до прости неща, без зглобки и движещи елементи!

    пак ще се повторя, че когато една стока е хубава, качествена и здрава, без значение от производител, тогава хората ще купуват само нея !!!

    ...сега се сещам за още един пример: наскоро реших да сменя на село бравите по къщата, щото старите още от дядо ми...таа, зех основния размер 7-ца и 9-ка и отидох в магазина....а там изпаднах в шок, оказа се, че има над дванайсе вида брави само от един размер! не че не можех да си доразкъртя вратите и напасна новите, ама се тказах, та врътнах наново още 30 км, свалих старите и с тех в магазина, налагам новите на старите и която пасне, взимам.......Е ПАК ДА ПИТАМ: немаме ли основни стандарти, които да принуждават производители да работат по едни мерки ?!?!?
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  10. #140
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    .... Матеев, ти що не си поръча машината в България, а я взе от Турция...нещо си противоречиш....
    Моят личен баланс към българската икономиката е изцяло положителен. Личното ми потребление на западни стоки (кола, телевизор и т.н.) сигурно е само 0.01% от цялото количество на парите, които съм налял и продължавам да наливам в българската икономика. Това на лично ниво.

    На фирмено ниво - моите фирми са нетни износителки - тоест изнасят повече, отколкото внасят. Следователно аз вкарвам в българската икономика и парите на западняците, спомагайки по този начин за тяхното обедняване и за забогатяването на българите.

    Така че съвеста ми е чиста. Ако още 1000 фирми имаха като мене положителни външно-търговски баланси, България досега щеше да е богата колкото Германия. За съжаление обаче това не е така. В България преобладаващото мнозинство са фирми-кръвопийци, дошли да точат кръвта на Българина. Народа се сети за ЕОН, ЕВН и ЧЕЗ, но списъка е много-много по-дълъг.

 

 
Страница 14 от 18 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •