Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 88
  1. #61
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    http://осигуровки2011.com/?p=1323
    може да е в полза на някого

  2. #62
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Имам въпрос за данъчната декларация. Мои познати занимаващи се със счетоводство имат различно мнение за облагането.
    Дохода ми е 10000лв за 2013г платил съм авансово данък от 300лв и сега трябва да доплатя данък, а спора е дали дължа допълнително осигуровки понеже средно месечно се пада приход повече от 240лв на които се осигурявам като ЗП.
    Моля знаещите за мнение!

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Осигуровките които внасяш не са обвързани с размера на приходите които си декларирал. Намери си читав счетоводител които ще ти попълни годишната декларация и наи вероятно ще имаш сума за въстановяване (надвнесен данък).

  4. #64
    Наблюдател
    Регистриран
    10.07.2014
    Мнения
    1
    Здравейте, имам следният въпрос заедно с приятел искаме да стартираме около 50-70, кошера. Той има опит с пчелите а аз необходимите средства за старт. Каква юридическа форма ще ми препоръчате за първоначална регистрация?

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    2
    Колеги здравейте ще ме извините ако съм объркал мястото на въпроса .Днес продадох продукцията си но в момента на сключване на договора се оказа че ако не си земеделски производител фирмата трябва да си приспадне данъка и тя поема ангажимента да го внесе . Регистриран съм ветеринарно и последните четири години съм си внасял данъка лично,работя и фирмата ме осигурява коректно .Ще съм благодарен ако някои запознат с въпроса ми отговори,предварително благодаря ,в другия случаи Босия в тръните Болния на легло

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ще те прекарат.Те ти плащат цялата сума,а ти ги декларираш като доход,и си плащаш данъка.

  7. #67
    Наблюдател
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    2
    Досега съм го правил по този начин но сега бланката за договора е изменена и са цитирани някакви членове и закони ,а фирмата е същата с която съм работил и преди.

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Покажи договора на счетоводител,който ще ти каже какво точно ти предлагат.

  9. #69
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Здравейте!Имам следния въпрос:Дължимия авансов данък върху субсидията за 2014 как се формира?Дали върху цялата получена сума или върху сумата след приспадане на 60%?

  10. #70
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech Виж публикацията
    Здравейте!Имам следния въпрос:Дължимия авансов данък върху субсидията за 2014 как се формира?Дали върху цялата получена сума или върху сумата след приспадане на 60%?
    Защо не излиза?

 

 
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •