Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 88
  1. #51
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    Да не те подведа , но мисля в този случай се пуска с годишната декларация.

  2. #52
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Така е. Декларира се до 30.04.2014 год. Просто дадох примера, защото това не беше засегнато в дискусията. А това също е важно да се знае от колегите.
    Working....

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Знае ли някой колко % нетрудоспособност трябва да е решението на ТЕЛК за да се плащат само ЗОВ при земеделските производители?

  4. #54
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Глава четвърта
    ДАНЪЧНИ ОБЛЕКЧЕНИЯ
    Данъчно облекчение за лица с намалена работоспособност
    Чл. 18. (Изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) (1) Сумата от годишните данъчни основи по чл. 17 за лица с 50 и с над 50 на сто намалена работоспособност, определена с влязло в сила решение на компетентен орган, се намалява със 7920 лв., включително за годината на настъпване на неработоспособността и за годината на изтичане срока на валидност на решението.
    За това ли питаш?
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Май не е за това? Трудоустроено лице с право на работа може да бъде ЗП, но като пенсионер плаща само здравна осигуровка, колко % миниум трябва да е инвалидността за да отговаря на горния критерии? Изобщо има ли някакъв минимум?

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Нещо не се разбира за кой критерий питаш.
    А иначе според цитираното от Руслан е ясно, че ЗП има по принцип 60 процента нормативно признати разходи. Ако той е инвалид с повече от 50 процента, то тогава му се опрощават 7920 лв т.е. данъка се начислява на сумата над 7920лв.
    По—просто казано, ако си ЗП и инвалид над 50 процнта и имаш годишен доход 10000 лв., ти се приспадат 6000 лв. нормативно признати разходи, останалите 4000 не ти се облагат, защото са в границата до 7920лв. И не се дължат ЗОВ. Чак сега разбрах каква е тази абравиатура. Споделям от опит, защото не съм ЗП, но пчелина е пегистреран на инвалид. В този вариант разликата еединствено в процента нормативно признати разходи— 40, а не 60. Поне така мисля аз.

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    В предишни поставе чета за деклариране на доходи в текущото трим.
    Е тия правила от кога са в сила колеги.
    До колкото съм запознат, а и аз процедирам, като подавам данъчната декларация в годината следващата търговкката сделка.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Нещо не се разбира за кой критерий питаш.
    .
    Не става въпрос за данъци, а за осигуровки, пенсионерите плащат само "здравно осигурителна вноска", същото важи и за пенсионерите "по болест" (или когато си в болничен - в случай че се осигуряващ на високия процент, т.е. с право на болничен), та въпроса ми е понеже при пенсионирането по болест се дават различни проценти има ли изискване за минимални такива за да се плаща само здравно осигурителна вноска?

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Да разбрах, но мисля, че за това условието е да си пенсионер, било то по общи ред или по ТЕЛК без знач.на процента. Но това е при ЗП.
    Ако е физ. лице не се плащат ЗОВ.

  10. #60
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Земеделски производител имало право по точка от закона от година две . да осигурява и член от семейството без да се води като работник.някой компетентен да ме светне.какви документи се подават за осигуряване на член от семейството ,как се осигуряват като зп ли и т.н.

 

 
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •