Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 88
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Плащаш целия данък, след това с подаването на годишната декларация нещата се коригират, но ако имаш доход само от мижавите пчеларски субсидии се оказва че си надвнесъл пари и НАП трябва да ти ги върнат и става едно мазало .......

  2. #72
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Имам въпрос за данъчната декларация. Мои познати занимаващи се със счетоводство имат различно мнение за облагането.
    Дохода ми е 10000лв за 2013г платил съм авансово данък от 300лв и сега трябва да доплатя данък, а спора е дали дължа допълнително осигуровки понеже средно месечно се пада приход повече от 240лв на които се осигурявам като ЗП.
    Моля знаещите за мнение!
    Каква е идеята да си регистриран може би са ти дали малко което ще го вземат в повече следващите 3 години ? За теб кошерите за тях данъците и после ти бачкаш яко на 150 семейства и плащаш циганин да те краде и да му храниш децата а но остава тръпката

  3. #73
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech Виж публикацията
    Защо не излиза?
    Цецо как бе брат я получи тая субсидия я кажи и аз да се пробвам че до сега не мога да се класирам?

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от atanasov_msb Виж публикацията
    Цецо как бе брат я получи тая субсидия я кажи и аз да се пробвам че до сега не мога да се класирам?
    Ееее ти щом и за субсидията не можеш да се класираш, какво остава по другите програми, където и секундите са важни.

  5. #75
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Ееее ти щом и за субсидията не можеш да се класираш, какво остава по другите програми, където и секундите са важни.
    Да де на майтап попитах а ти доволен ли си от програмите т.е излизат ли сметките до скрая на договора ?

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от atanasov_msb Виж публикацията
    Да де на майтап попитах а ти доволен ли си от програмите т.е излизат ли сметките до скрая на договора ?
    За добро или за лошо до сега жена ми (тя е ЗП) само веднъж се класира през 2011 за кошери (беше станало някакво чудо, че пари имаше два месеца след отварянето на програмата). Плати за 50 ДБ кошера с един магазин 1650 собствени средства + около 300 лева данък+ около 2500 лв осигуровки за трите години през които се задължава да не преустановява дейността и кошерите ни стъпиха на около 90 лева, което е малко над средната за страната цена (ако се купуват не по програмата). На жена ми и останаха бонус само трите години с осигуряване

  7. #77
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    За добро или за лошо до сега жена ми (тя е ЗП) само веднъж се класира през 2011 за кошери (беше станало някакво чудо, че пари имаше два месеца след отварянето на програмата). Плати за 50 ДБ кошера с един магазин 1650 собствени средства + около 300 лева данък+ около 2500 лв осигуровки за трите години през които се задължава да не преустановява дейността и кошерите ни стъпиха на около 90 лева, което е малко над средната за страната цена (ако се купуват не по програмата). На жена ми и останаха бонус само трите години с осигуряване
    поне си честен но след това какво а стажа забравих и после 150 лева пенсия е това е странно

  8. #78
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    Здравейте,
    Искам да попитам следното:Земеделски производител съм и мисля да кандидатсвам по програма млад фермер,но съм бременна и незнам какво следва.Трябва ли да се водя на работа в някоя фирма и ако не колко майчински ще получавам,мога ли изобщо да кандидатсвам по програмата,ако съм в майчински?Благодаря предварително

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от bor4o111 Виж публикацията
    Здравейте,
    Искам да попитам следното:Земеделски производител съм и мисля да кандидатсвам по програма млад фермер,но съм бременна и незнам какво следва.Трябва ли да се водя на работа в някоя фирма и ако не колко майчински ще получавам,мога ли изобщо да кандидатсвам по програмата,ако съм в майчински?Благодаря предварително
    Най добре питай счетоводител за майченството а за кандидастването в областната управа по земеделие.Помисли много добре ако ще кандидастваш със пчели.Последно бяха към 400 бр за целия проект,а това е самоубийство.

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от bor4o111 Виж публикацията
    Здравейте,
    Искам да попитам следното:Земеделски производител съм и мисля да кандидатсвам по програма млад фермер,но съм бременна и незнам какво следва.Трябва ли да се водя на работа в някоя фирма и ако не колко майчински ще получавам,мога ли изобщо да кандидатсвам по програмата,ако съм в майчински?Благодаря предварително
    Задаваш такива въпроси, на които само счетоводител би ти отговорил, специално за майчинството без такъв няма да се справиш .......

 

 
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •