Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 88
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    спри да им отваряш очите хората искат да плащат -ами нека си плащат

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2013
    Мнения
    29
    Моля ivan 5555 да бъде по коректен с колегите си /ако наистина е пчелар/. Мисля , че форумът е създаден да си помагаме един на друг. Определено считам, че само по този начин заедно ще успееме да защитиме интересите си и да постигнеме някакъв успех в бизнеса си. Незнанието на нещо не е порок. Моралът изисква ако можеш да помогнеш някому то помогни, а не пречи защото е глупаво. А колкото до това с отварянето на очите мога да кажа със сигурност , че на света няма човек който да знае всичко. Всичко останало е егоизъм и заблуда. Извинявам се ако някой се почувства засегнат от писането ми. Аз не се сърдя на никой и не искам да обиждзм или засягам никого. Още веднъж се извинявам, но не искам такива хора като ivan5555 да ми отварят очите . Нека бъдат щастливи и да отварят своите очи.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от vergilzhikov Виж публикацията
    Моля ivan 5555 да бъде по коректен с колегите си /ако наистина е пчелар/. Мисля , че форумът е създаден да си помагаме един на друг. Определено считам, че само по този начин заедно ще успееме да защитиме интересите си и да постигнеме някакъв успех в бизнеса си. Незнанието на нещо не е порок. Моралът изисква ако можеш да помогнеш някому то помогни, а не пречи защото е глупаво. А колкото до това с отварянето на очите мога да кажа със сигурност , че на света няма човек който да знае всичко. Всичко останало е егоизъм и заблуда. Извинявам се ако някой се почувства засегнат от писането ми. Аз не се сърдя на никой и не искам да обиждзм или засягам никого. Още веднъж се извинявам, но не искам такива хора като ivan5555 да ми отварят очите . Нека бъдат щастливи и да отварят своите очи.
    Г-н vergilzhikov, не се обръщате към мен, но коментарите Ви ми направиха впечатление и реших да се намеся.
    Направих си труда да погледна всичките Ви 13 (към момента) мнения.
    Нито един съвет или споделяне на опит. Въпроси, на които отговорите са в НАП или в първата пчеларка книга...
    И разбрах, че за Вас може би е най-лесно да попитате пред компа и ако някой очаква от вас сам да потърсите отговора, Вие започвате да морализирате...
    Не знам от колко време сте пчелар, но според мен пчеларството е за работливи създания, които не чакат на готово... също както самите пчелички.
    Не искам да Ви засегна с думите си. Но не забравяйте: Дай, за да получиш...
    Поздрави,
    Жоро
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от vergilzhikov Виж публикацията
    Моля ivan 5555 да бъде по коректен с колегите си /ако наистина е пчелар/. Мисля , че форумът е създаден да си помагаме един на друг. Определено считам, че само по този начин заедно ще успееме да защитиме интересите си и да постигнеме някакъв успех в бизнеса си. Незнанието на нещо не е порок. Моралът изисква ако можеш да помогнеш някому то помогни, а не пречи защото е глупаво. А колкото до това с отварянето на очите мога да кажа със сигурност , че на света няма човек който да знае всичко. Всичко останало е егоизъм и заблуда. Извинявам се ако някой се почувства засегнат от писането ми. Аз не се сърдя на никой и не искам да обиждзм или засягам никого. Още веднъж се извинявам, но не искам такива хора като ivan5555 да ми отварят очите . Нека бъдат щастливи и да отварят своите очи.
    Колега коментарите по адрес на ivan5555 са абсолютно не на място , познавам човека и най отговорно ти заявявам , че е пчелар с много богат опит от който можем само да се учим.Не си прави генерални заключения от един коментар!

    е

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2013
    Мнения
    29
    Г-н Корчев, извинете ме ако по някакъв начин съм Ви засегнал . Благодаря за отношението по написаното от мен. Пчелар съм от 30 години.Считам, че имам още много да се уча на този занаят. Отскоро следя форума / няма и година /. За някои скромните ми въпроси може да са смешни, но аз питам това ,което не знам. Твърдя,че познаването на законите и нормативната база в страната е от изключително значение за всеки. Какво лошо има в това който знае да сподели знанията си с всички.Мисля,че както пчелите в кошера работят и заедно защитават интересите си така и ние пчеларите трябва задружно да си изясняваме нещата , да се защитаваме. В противен случай за какво ни е този форум?
    Бъдете здрав. Желая Ви щастие и успехи.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Благодаря да се връщат пожеланията. Форумът наистина е място за споделяне. Но трябва ли да задаваме въпроси на които вече е отговорено?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2013
    Мнения
    29
    Абсолютно вярно г-н Корчев. Съгласен съм с вас, но на зададеният от мен въпрос има два противоположни отговора. Кой е верният? По-скоро е прав aleko, който казва, че дейността си всеки земеделски производител може да започва и прекъсва когато пожелае, но ще го помоля да посочи нормативния документ регламентиращ въпроса. От ТД на НАП не получих отговор. Ще направя запитване и до централата на НАП. Считам, че пълното изясняване на този въпрос ще бъде от полза за всички колеги пчелари регистрирани и като земеделски производители. Ще помоля и SUSHI да вземе отношение като специалист. Благодаря.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Сам трябва да определиш верния отговор за себе си.
    Много колеги плащат осигуровки за периода от като извадят меда, докато го продадат. Това е ако се осигуряваш и на друго място по трудов договор примерно.
    Ако се осигуряваш само като ЗП, плащаш си цяла година.
    Нормативни документи има бол, но едва ли има конкретни постулати. И най вече има въпроси без отговори.
    Кога развиваш дейност? И как се доказва? Когато има документи за приходи и разходи? Ами ние за разходи документи не вземаме щото ни признават до определен % от приходите... А приходи имаме (повечето) еднократно, ако не намерим кой да ни купи меда без договор...
    Я да освободят ЗП от данък и да признават 2 години за една ако се осигуряваш допълнително...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Интересува ме следния пример: Фирма регистрирана по ЗДДС има приход 1200 лева, върху колко плаща корпоративен данък 1000 или 1200 лева?

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Цеко, прихода не е печалба. Корпоративен данък се плаща върху годишна печалба.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

 

 
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •