Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 36 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 354
  1. #81
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Раздели ги на семкови - круши,ябълки, дюли , и костилкови - череши, праскови, кайсии. По-лесно ще е с растителната защита. Ако парцела има по-сенчеста /северна/ страна, сложи там семковите. Въпреки, че едва ли знаеш какви сортове и на какви подложки си закупил, все пак е добре да се съобразиш със факта, че обикновено / но не 100% задължително / кайсиевите и черешовите дървета растат повече като височина и обем на короната , отколкото ябълките и крушите. Добре е да имаш ранни и средно ранни сортове от по-популярните овощни, докато за бадемите и дюлите това не е от значение. И така нататък , това е прекрасно занимание, поздравявам те...
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  2. #82
    Потребител
    Регистриран
    16.09.2013
    Мнения
    67
    Здравеите колеги,
    Аз сън начинаещ пчелар и сега започнах да си организирам едно място за пчелин.
    Намира се в Родопите на 1250 м. надморска височина .Може ли да ме посъветвате какви дъвета да засея около парцела за да им пази завет , а също да могат пчелите да събират прашец и нектар от тях . В селото освен ливади е билки и цветя има и няколко "Сребролистни липи". Двуомя се дали да сея "Бяла акация" или "Гледичия".
    Благодаря за съветите предварително.

  3. #83
    Наблюдател
    Регистриран
    03.05.2013
    Мнения
    35
    Утре ще купувам още малко дръвчета от един разсадник, където имало агроном с който смятам да се консултирам обезателно. Благодаря Ви и на вас за съветите ще се съобразя с тях ) Всяко дръвче съм го записал какъв сорт е колкото за подложките не съм сигурен и не ги знам какви са но когато ги купувах гледах да са по студоустойчиви и тези ми препоръчаха. За бадема не знаех утре ще взема. Благодаря ви още веднъж !!

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Колега,Христакиев,
    Бих ти препоръчал акация.Непретенциозна.Сама се размножава.Можеш да се хвалиш ,че вадиш акациев мед.И накрая като ти омръзне , я режеш и правиш акациево буренце за ракийка.Само положителни неща.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #85
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    И аз да се отчета.
    7бр. Дрян , 100 бр. различни овошки , преобладават сини сливи , 60бр. лозички от които 40 за асмалък.

  6. #86
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Пчелинът ми е ограден с бодлива тел, ама не е като Алкатрас и от време на време по някоя крава успява да се промъкне, съблазнена от зелената трева. Кавгите с краварите ми омръзнаха вече. Щях да слагам разни капанчета из пчелина, ама като се знам, колко съм разсеян, сигурно аз ще се хвана. Сега садя издънки гледичия през 50 сантиметра по оградата. Чудно дърво, страшна ограда!

  7. #87
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Аз имах почти същият проблем само че с овце и кози, дори есента бяха обърнали един кошер, беше все още топло. Затова започнахме подмяна на бодливата тел с мрежа. Малко времето ни стопира, но по-добре сега да има сняг и студове отколкото през март след като цъфнат овошките.

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от zampo Виж публикацията
    И аз да се отчета.
    ... лозички от които 40 за асмалък.
    На колко квадратни метра ще бъде тоя асмалък ?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #89
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    Ми не съм го мерил , ама сигурно е над 300м2.
    Садил съм ги през 2,5 м. лозичка от лозичка.

  10. #90
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от jojonov Виж публикацията
    Пчелинът ми е ограден с бодлива тел, ама не е като Алкатрас и от време на време по някоя крава успява да се промъкне, съблазнена от зелената трева. Кавгите с краварите ми омръзнаха вече. Щях да слагам разни капанчета из пчелина, ама като се знам, колко съм разсеян, сигурно аз ще се хвана. Сега садя издънки гледичия през 50 сантиметра по оградата. Чудно дърво, страшна ограда!
    Този проблем го реших с къпина дива, между коловите с бодлива тел.

 

 
Страница 9 от 36 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •