Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 25 от 36 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 354
  1. #241
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    С 30см корени, ябълки и круши са. След месец ще си покаже. 2 години са давали плод.
    Мисля, че ще се хванат, но ако си ги извадил и с възможност без да се разбива пръста около корена си на 100%.

  2. #242
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Аз пък присадих 7 вида круши но глогови подложки,рози на шипка,кайсия на бадем ......
    Как присаждаш? Имам 2 ябълки Червена превъзходна, баба ми ги е садила преди 40г. и искам да си взема калеми от тях. 7-8г не мога да си намеря такива дръвчета да си насадя нови. Питаш продавачите за червени ябълки- Ооо, червени са. Пък след 3-4г като родят....дивачки. Костилковите са лесни, хвърлям костилки и си хващам нови дръвчета, ама семковите са ми кофти.

  3. #243
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Как присаждаш? Имам 2 ябълки Червена превъзходна, баба ми ги е садила преди 40г. и искам да си взема калеми от тях. 7-8г не мога да си намеря такива дръвчета да си насадя нови. Питаш продавачите за червени ябълки- Ооо, червени са. Пък след 3-4г като родят....дивачки. Костилковите са лесни, хвърлям костилки и си хващам нови дръвчета, ама семковите са ми кофти.
    Семковите също се хващат така - хвърляш всички семки след консумация на плодовете или когато загниват в щайгите в които са стопанисани. Не се хвърлят в кофата за смет, а в градината. От 10 се хваща поне една семка. След година се присажда на желан сорт и на следващата година се пренася на място което искаме, ако това не ни харесва. В момента все още е подходящо за присаждане на ябълки, а и някои круши.

  4. #244
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Как присаждаш? Имам 2 ябълки Червена превъзходна, баба ми ги е садила преди 40г. и искам да си взема калеми от тях. 7-8г не мога да си намеря такива дръвчета да си насадя нови. Питаш продавачите за червени ябълки- Ооо, червени са. Пък след 3-4г като родят....дивачки. Костилковите са лесни, хвърлям костилки и си хващам нови дръвчета, ама семковите са ми кофти.
    Еми рових по нета купих си книжка и миналата година от 4 опита и 4те хванаха.Цялата философия е кората на подложката да е в контакт с кората на калема.Хубавичко ги увиваш с тефлон и това е.Щях да кача снимки но все още не мога.По YOUTUBA ги има.Успех!

  5. #245
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мисля, че ще се хванат, но ако си ги извадил и с възможност без да се разбива пръста около корена си на 100%.
    Преди 15 години, есента, от една нива преместих лятна круша в двора. Около два и нещо висока, 3-4 години плододаване, значи е била около десетинагодишна. Яко наливане вода, копах в радиус около нея 40-50 сантима, надълбоко и с подкопаване на корените. Едвам я качих с пръстта на ремаркето После в двора дупка около метър на 50-60 сантима, че се бях уморил вече /макар че луд умора нямал, уж/, пак наливане с вода и досега не пропускам добив.
    Тия дръвчета на Валентин, освен якото поливане, препоръчвам и подпиране с два-три кола, особено ако са на ветровито.
    Специално сливите, даже и като са големи, аз си ги подпирам и връзвам. Правят малки корени и като натежат, при влажна почва и силен вятър може и да паднат.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #246
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Това с присаждането ще го пробвам, то се е видяло. Само не знам, от дървото коя чепка да отрежа за калем.

  7. #247
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Още с преместването поеха по 10-12л вода. Имам останал тор от нивата, комбиниран някакъв с микроелементи, ще им подхвърля покрай дръвчетата по една шепичка.

  8. #248
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Това с присаждането ще го пробвам, то се е видяло. Само не знам, от дървото коя чепка да отрежа за калем.
    Слушай внимателно - няма да повтарям.

    Влизаш в градината и избираш дълги върхове от миналата година които са били филизи/леторасти/. Като начало е хубаво да са с еднаква дебелина и дръвчето и калема, докато свикнеш и ти хареса присаждането. Ако няма такива се поставят по два калема в разцепа и стягаш яко. И побързай, че всичко се разпуква и няма време.

  9. #249
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Слушай внимателно - няма да повтарям.

    Влизаш в градината и избираш дълги върхове от миналата година които са били филизи/леторасти/. Като начало е хубаво да са с еднаква дебелина и дръвчето и калема, докато свикнеш и ти хареса присаждането. Ако няма такива се поставят по два калема в разцепа и стягаш яко. И побързай, че всичко се разпуква и няма време.
    Както писа Дончев,миналогодишни,да няма цветни пъпки и да са по дебелички по лесно се работи.Две-три пъпки от дебелата част по калема ти стигат.

  10. #250
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен

 

 
Страница 25 от 36 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •