Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 36 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 354
  1. #211
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    И аз съм върл фен на орехите. Първо, защото не изисква опрашители, и най- вече заради брането. Като духне ветрец, сами падат. Докато ги събираш и ракийката, и винцето, че и с бира върви. А като ги сипя на пеперуда в буркан, и ги залея с мед- кеф! Наздраве!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #212
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Орехът е с най-здравата коренова система по нашата география.Трябва да се засажда поне 8м от сгради и от съседа.

  3. #213
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Миналата есен посях семена от ,,Китайски мехурник ,, сега избиват .

  4. #214
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    bloggif_58282e6da2d0f.jpeg

    Първо садим, а след това берем.

  5. #215
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    bloggif_58282e6da2d0f.jpeg

    Първо садим, а след това берем.
    Поздравления страхотно дръвче,аз също имам голям мерак за райска ябълка миналата есен засадиха една фиданка продавача ми каза да я завия с нещо да не замръзне сложих и изолация за тръба на пролет я махнах но тръгна само една пъпка най-долу до присатката направи ластар 15-20см и толкова цяло лято поливане торене не мръдна сега съм я затрупал с пръст ,и съм решил да пробвам с друга фиданка. Ако и с нея не се получи спирам с опита .Че ако има нещо специално при засаждането и отглеждане на това дърво ще съм благодарен ако споделиш

  6. #216
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от georgi rumenov Виж публикацията
    Поздравления страхотно дръвче,аз също имам голям мерак за райска ябълка миналата есен засадиха една фиданка продавача ми каза да я завия с нещо да не замръзне сложих и изолация за тръба на пролет я махнах но тръгна само една пъпка най-долу до присатката направи ластар 15-20см и толкова цяло лято поливане торене не мръдна сега съм я затрупал с пръст ,и съм решил да пробвам с друга фиданка. Ако и с нея не се получи спирам с опита .Че ако има нещо специално при засаждането и отглеждане на това дърво ще съм благодарен ако споделиш
    Това е само едното дърво, а има още две и са също толкова отрупани.

    Казваш само една пъпка, но къде по - точно е? Над нея, под нея. Това е много важно. Ако е над нея е добре, но ако е под нея е диво и ще трябва след като поотрасне малко да се присади отново и то от добър майстор. Като си купуваш нова, гледай да е по - голяма фиданката. След като я засееш първите 5-6 години се увива стъблото и част от клоните със стари дрехи, след това найлон и пак стари дрехи или царевични стъбла. Първите два реда задължително както съм ги написал. След като дебелината и стане ф 80, може вече да се остави и на открито през цялата зима.

  7. #217
    Благодаря за съвета ще пробвам.На колко години е това дърво и от къде го купи

  8. #218
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от georgi rumenov Виж публикацията
    Благодаря за съвета ще пробвам.На колко години е това дърво и от къде го купи
    До към 15 години да е най - много. Кой ти ги е броил. Аз съм го присаждал.

  9. #219
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Като говорите за увиване зимата и измръзване, пишете и в кой район на страната се нимират райските ви ябълки.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  10. #220
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Пролетта засадих в саксия 6 кестена. Лятото поникнаха и сега са 10-15см , на 5-6 листа, но стеблата им са около 2мм. Това нормално ли е. На пролет да си играя ли да ги разсявам или да пробвам с други

 

 
Страница 22 от 36 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •