Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 36 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 354
  1. #121
    Потребител
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    64
    Пчеларски район
    с.Брестово Ловешко
    Късно цъфтящо е и кариоптерис. Ето връзка само за малко повече информация http://gradinari.bg/shop/dekorativni...i/caryopteris/
    Друго, което също върши хубава работа за късно цъфтене е червения маргарит. По лични наблюдения /10.08.2014 - 21.08.2014/ когато почва да цъфти хубаво червения, белия има само единични цветчета, но независимо от това пчелите го намират и го посещават дори и при единични храсти/ градинката на трета градска София/

  2. #122
    Потребител
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    64
    Пчеларски район
    с.Брестово Ловешко
    Упорито, увивно и цъфтящо цяло лято http://www.bilka.info/%D0%BF%D0%BE%D...tis-vitalba-l/

  3. #123
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Внимавай с акацията след като след няколко години мястото ще бъде с друго предназначение. Няма отърваване от нея.
    Както казва един приятел горски: "Ако искаш да направиш мръсно на някого, хвърли му семена от акация в двора".

  4. #124
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Лавандулата е най-добре от разсад. Обяви в края на зимата колкото искаш, даже и сега има някоя и друга в продавалника(OLX-a). Има няколко различни сортове. Аз има няколко туфи, но понятие си нямам от кой сорт са. "Трите -М", мента, мащерка и маточина, също е хубаво да ги имаш, аз ги сварявам и чая го ползвам да ги пръскам когато се налага да се обединяват.
    От 40 и няколко еводии засадени края на зимата нямам нито една която да не се е хванала. От две различни места ги купувах и съм доволен, доста израстнаха, дори аз средата на пролетта отрязах една дребничка с косачката, а майка ми други две край оградата - но след няколко седмици и трите избиха наново. Пратиха ми и малко семенца - прилагах им там разните му процедури, ама нещо не се получи да изникнат...

  5. #125
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Тази година имах из целия двор саморазсадила се чубрица.Пчелите бяха полудели по нея.Цъфти продължително.Тази година до средата на август.Не иска никакви грижи,само в началото трябва да се пооплеви около растенията за да не я грабне тревата.И за догодина мисля да я оставя да превзема територии.

  6. #126
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от tsvetanko1973 Виж публикацията
    Упорито, увивно и цъфтящо цяло лято http://www.bilka.info/%D0%BF%D0%BE%D...tis-vitalba-l/
    Повета цъфти 10тина дена ... и от него събират само прашец ........ а веднъж насади ли се няма отърване от тая напаст

  7. #127
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    По това което описваш Орлови нокти ,за дувара е добре,хем дълго цъфти хем добре мирише на лимон,а и пчелите го посещават.

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Горещо препоръчвам да има и много калдаръмчета-радост за очите и най вече за пчелите.Цъфти от пролетта до слана поне 6 месеца.

  9. #129
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Каквото и да посееш няма да помогне много на пчелите ти нали ще ги увеличаваш засади това, което ти харесва и което ще предаде красота на двора и къщата въпроса е да успееш да съчетаеш растенията.Ако все пак имаш свободни 1-2дка. фацелията е изключителен медонос може да се сее парцелирано за удължаване на пашата но е едногодишно другото предложение е многогодишно и също е отличен медонос -лофант размножава се лесно и с корен и семе.

  10. #130
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Пауловния и Каталпа цъфтят много рано на пролет - още преди да са им поникнали листа. Пауловнията расте изключително бързо - около метър на година. Дървесината и е изключително качествена и за около 10 години може да получиш около 1 кубик дървесина без чепове. Листата имат почти същите хранителни вещества като люцерната и могат да се ползват за фураж..... в общи линии - красиво и много полезно дърво. Изключително е разпространено в Китай и Япония.

 

 
Страница 13 от 36 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •