Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 136
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tim35 Виж публикацията
    материята е памук,здрави са удобни са
    А-а-а за удобството може да се поспори. Имам го това чудо и не го ползвам.Кройката му е трагедия.Облечи го и за кратко ще ти набие главата в рамената.Къса му e мрежата.Дъното на шапката дърпа направо под мишниците.
    Стои в къщи и чака благоволение от жената да го прекрои и прешие.
    Този пост е редактиран от зуница; 02.01.2015 в 21:15.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Кротки пчели и дебел анцунг.Това не го разбирам.Ако имаш такъв страх от ужилване ,добре е да го преодолееш.Иначе пчеларството ще е мъчение.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Ами засега съм с малко кошери и за около 30 мин се оправям с тях
    Те трябва да са невероятно малко тогава? 30 мин.?

  4. #104
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Кротки пчели и дебел анцунг.Това не го разбирам.Ако имаш такъв страх от ужилване ,добре е да го преодолееш.Иначе пчеларството ще е мъчение.
    Ами такъв ми е работния анцунг, за из двора, не че ме е страх затова сега си търся гащеризон.
    Иначе колко всъщност са ми кротки пчелите не мога да кажа. Жилили са ме макс по 3-4 по краката около кокалчетата понеже ходя с ниски обувки.

  5. #105
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Те трябва да са невероятно малко тогава? 30 мин.?
    3 кошера имам за момента. Миналото лято започнах да се занимавам с 3 отводки.

  6. #106
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Всички имат едни и същи проблеми.
    Скафандъра ти набива главата, пада целия пред лицето и както си гледаш ларвите и картината изчезва. Капелата задържа влага и топлина, а точно там на кутията трябва да ти е хладно, че в жегата може да ти снане лошо. Телта(рамка) раждясва.
    За размер и стандарт можеш да забравиш. Всяка фирма си ги прави както им е най-лесно. Моят е много широк на гърдите, пада от рамената(а съм с широки рамена), опира се на кошерите и понякога на рамката в ръцете(гледам яйцата отблизо).
    Ластиците заминават за няколко месеца, но пчела още не е влизала да ме види хубаво и отблизо. За ластиците на краката можеш да забравиш тотално. След няколко ползвания и заминават, а точно тогава някое семейство може да ти скъса чорапите от жилене.
    Плата е възможно най-евтиния и нито пуска въздух, нито издържа във времето. Къса се много лесно и после трябва да играе жената с иглата или купуваш нов.
    Циповете са изкуствени и колкото повече и по-големи, толкова повече се вариш вътре. А ако има и плат над ципа е още по-зле.
    100 джоба с двоен плат, а ти е нужен само един. Какво толкова има да носиш, рамкоповдигач, лист хартия и химикал.
    На гърба или ти опъва или си с чувал или с плат на 2-3 ката.
    Тези облекла за всеки размер от S до XXL са АД и само нерви с тях.

    Най-добре е да отидеш на шивач и да ти го направи по мярка, но на професионален шивач, а не преквалифициран дърводелец.

    Ако някой колега минава през Варна, то нека се обади и ще го заведа на шивач БЕЗПЛАТНО да му направи, а и за мен трябва да си направя поне 2-3. Да даде някоя идея и все пак няколко глави мислят по-добре.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #107
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Значи от думите ви излиза че пчелар е този които ходи гол при пчелите.Е съжалявам но не съм мазохист предпочитам да ходя гол при някоя чужда булка а вие си ходете голи при пчелите.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Значи от думите ви излиза че пчелар е този които ходи гол при пчелите.Е съжалявам но не съм мазохист предпочитам да ходя гол при някоя чужда булка а вие си ходете голи при пчелите.
    То при чужда булка май е по добре да се ходи с резервен кат дрехи, че не се знае какво ще се случи, ако случайно чуждата половинка реши да се прибере по рано. А за при пчелите облеклото е според времето, иначе пчела решили да те жили ще го направи и през два ката дрехи.

    п.п. тия була дето са отвсякъде отворени са много кофти при ветровито време - непрекъснато ги духа вятъра от главата и ти падат на очите.

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    То при чужда булка май е по добре да се ходи с резервен кат дрехи, че не се знае какво ще се случи, ако случайно чуждата половинка реши да се прибере по рано. А за при пчелите облеклото е според времето, иначе пчела решили да те жили ще го направи и през два ката дрехи.

    п.п. тия була дето са отвсякъде отворени са много кофти при ветровито време - непрекъснато ги духа вятъра от главата и ти падат на очите.
    Цеко ние ще проверяваме графика на половинките а и гол се бяга по лесно няма какво да тежи.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Значи от думите ви излиза че пчелар е този които ходи гол при пчелите..
    Благодаря. Много съм радостен от заключението ви.
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Е съжалявам но не съм мазохист
    Аз не съм мазохист. Така работя с пчелите, а и не само аз, предполагам.
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    ходя гол при някоя чужда булка
    И аз ходя така при булките, а и не само аз, предполагам.

 

 
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •