Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 39 от 51 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 381 до 390 от общо 506
  1. #381
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Има и в тази и тук: http://pchelari.com/forum/showthread...0%B2#post77738
    А ако искаш всичките тези идеи развити влез в форума на Динко. Там ги има от преди 5-6 години.
    Ако това, което предлагат, са действащи разработки, няма как да им се сърдиш, че са "откраднали" идеята и са направили конкретни стъпки за реализацията и. До такъв извод, без да чета форуми, и аз стигнах през 2014, когато замислях пчеларското начинание. През 2016 направих всичко възможно, което можех, за осъществяване на идеята. Дотук ми струва над 40 000 лв за проекти, кошери, оборудване, без да си смятам труда. Като чета, Матеев е стигнал до същите изводи през 2012 - 2013 г. Идеята е обещаваща, ще чакаме кой ще успее да я реализира най-успешно.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #382
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Благодаря за линка на колегата и на този, който си е дал труда да го качи. Та, телефонния номер от брошурата е изключен и вчера, и днес. Мейл адреса е невалиден. Единствения канал за връзка, който не съм пробвал, е запитването през сайта им. Не знам как си представят, че ще продават, без да имат друга връзка с клиентите си. Вероятно са взискателни към клиентите и държат те да си избират на кого да обръщат внимание. Ама пък аз на такива продавачи съм се нагледал. В общия случай в Бг това се оказва някаква измама. Няма да са първите, зарибили маса народ да си дадат парите. Ако пък не е и са решили по този начин безплатно да съберат база данни за много кошери /безценна информация/, за да могат да направят истински софтуер за анализ, добре са се сетили. В Щатите може и така да действат фирмите /моите впечатления не са такива за малките фирми/, но тук не изглежда добре. Кой раздава на изложение брошури с невалиден адрес и телефон?
    Надявам се убеди, че не те баламосвам. Аз в некоректността им се убедих преди повече от 4 години, когато Сергей Петров с тези откраднати идеи спечели стипендия за 1 г в САЩ. Резултата от едногодишната им работа беше кръгла НУЛА!
    Потърсих ги за контакт с идеята да им предложа съвместна работа - изпокриха се като мишоци. От тогава само ходят и разтягат локуми по панаирите и в пресата. Ако ти се занимава, попълни контактната форма и им поискай оферта за 100 кошера - технически параметри, комуникационна среда, цена на оборудване и софтуер. Да видим дали ще получиш отговор.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #383
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ... Ако ти се занимава, попълни контактната форма и им поискай оферта за 100 кошера - технически параметри, комуникационна среда, цена на оборудване и софтуер. Да видим дали ще получиш отговор.
    Да си губя времето си струва само, ако ме заведат на пчелин с приложена от тях система и има отзиви за работата и с висока степен на достоверност. Това без личен контакт няма как да стане. Няма логика търговец, решил да се рекламира и да пробива на пазара, да си крие местонахождението и да няма директен контакт с него. Щом инж. Матеев може да си позволи да си публикува личния телефон и да си говори с този или онзи за щяло и нещяло, понеже му е важно за бизнеса, значи и тези младежи трябва да го правят, иначе не са за мен. Аз в моя си бранш не си изключвам телефона денонощно, за да ме намират лесно потенциалните клиенти и навреме да откажа тези, които не са разбрали правилно, да не си губят времето /и моето/ със срещи и пазарлъци.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #384
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    http://burgasdream.com/biznes-2/1855...02-27-13-32-27


    Вие, като не можете да оцените технологията, кой ви е крив. Евродепутатите го оценят.

    "«Този иновативен пчеларски продукт е решение в борбата с предизвикателствата в сектора и заслужава национално и международно признание и подкрепа“ заяви след срещата евродепутатът."

  5. #385
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    http://burgasdream.com/biznes-2/1855...02-27-13-32-27


    Вие, като не можете да оцените технологията, кой ви е крив. Евродепутатите го оценят.

    "«Този иновативен пчеларски продукт е решение в борбата с предизвикателствата в сектора и заслужава национално и международно признание и подкрепа“ заяви след срещата евродепутатът."
    Не мога да се стърпя !
    "Ето така се гледат кошери"

  6. #386
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Някой ще се похвали ли с такава придобивка?http://uspelite.bg/balgarite-ot-Bee-...veta-i-u-nas-1
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #387
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Някой ще се похвали ли с такава придобивка?http://uspelite.bg/balgarite-ot-Bee-...veta-i-u-nas-1
    Няма да е скоро. Датата е прясна, но това съм го чел преди години. Само са "забравили " да споменат цифрите в $ за продукта и последващата подръжка.

  8. #388
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    А някой чувал ли е --взеха ли МИЛИОНА.

    https://www.vesti.bg/bulgaria/bylgar...u-iork-6049856

  9. #389
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    А някой чувал ли е ...
    Не знам, но борбата явно продължава: https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/02..._v_avstraliia/
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #390
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    В момента тече доработка на експерименталната ми мониторингова система за кошери. Занимавам се с температурния мониторинг. Имам едно питане, ако някой може да помогне. Да очаквам ли детектируема разлика в температурата малко над междурамията с отворено пило, тези със запечатано пило, тези само с пчели и празните такива? Това така или иначе ще бъде проверено с датчици на таванката над междурамията, но ми се иска да знам дали е правено преди и какви резултати евентуално са получени. Имам и още един въпрос. Детектора за влажност, както и този за нивото на СО2 са чувствителни към заклейване. Ако отвора в тавана е непроходим за пчелите /малък/, дали ще го заклейват ? Това ще е полезно на по-късен етап и за микрофона, но още съм далеч от този етап.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 39 от 51 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •