Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 51 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 506
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Писах преди време и в една друга (рекламна)охранителна тема, ще се повторя и тук.
    Текущото ни законодателство е такова, че всякакво самоохраняване на обекти и саморазправяне със заловени крадци, ни прави автоматично престъпници и попадаме под ударите на закона!
    Насоките в които трябва да се търси решение, са нов закон за защита на частната собственост и закон за свободно притежание на оръжие!

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Аз искам да имам възможност да ги гледам в реално време, когато аз пожелая....затова и споменах за тази възможност която предоставя сайтът на Самсунг, но не знам и познавам човек с такъв вид устройство.

    Затова моля ако някой знае да каже как го прави или е видял да се прави, а не да казва, че се прави отдавна.

    Идеята е да активираш камерата, когато имаш нужда, за да не те товари 3G интернетът....аз нямам възможност за друг вид интеренет, да не говорим, че има хора които няат възможност и за ток на пчелините си, което означава ч, устройството което ще предава трябв ада има захранване като батерия....която да зареждаш 1-2 пъти в месеца или незнам там колкото го ползваш.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Аз в момента съм с този дайлер http://www.eta-sys.g00net.org/?menu=8;lang=1;view=78 и когато си искам си ги гледам в реално време,също така имам закачени към него обемни датчици които сеактивират на движениено обекти които са под 25кг. датчика неги отчита.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Супер! А там където си го сложил има ли 3G връзка или е edge? Защото при мен е EDGE и със сигурност няма 3Г.

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Оказа се че трябва да имам 3Г за да работи с ЕДЖ не става...
    Някой друг да каже, какво използва?

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Гледам, че много се заиграхте с технологиите за шпионаж, та да се изясни малко картинката, на кой не му е ясно:

    Когато GSM стандартът стартира в началото на 90-те, първият метод за обмен на информация освен глас се нарича Circuit Switched Data (CSD). Аналогията е с модем, използван по време на стандартен телефонен разговор. Тарифирането е на време, а не на трафик. Еволюцията е под формата на High-Speed Circuit-Switched Data (HSCSD). Същото като CSD, но по-бързо. До тук с 2G.

    Здравейте в света на 2.5G: General Packet Radio Service (GPRS). Иконката е “2G”. Много хора го бъркат с GPS, което няма нищо общо. За мен тази технология е началото на преноса на данни под формата, която познаваме и до днес. Тарифирането е на трафик, а не на време и може едновременно да се говори и да се реализира трафик – нещо невъзможно със CSD/HSCSD. Латентността е много висока – над 600ms за от поискване до получаване на пакет и не може да се използва нормално дори за аудио разговор. Приоритетът е по-нисък от глас и ако много хора говорят в същата клетка, скоростта на GPRS пада драстично. Скоростта пада логаритмично с отдалечаване от клетката. Абе не става.

    2.75G: Enhanced Data Rates for GSM Evolution (EDGE). Иконката е “E”. Използва се същата инфраструктура като GPRS, но е по-бързо. Уж латентността е по-ниска, но не мога да намеря много достоверна информация какво се случва в реалността. От моите изпитания – пак не става за говорене (VOIP), макар да изпълнява изискванията за пропускливост (както и GPRS).

    От тук нататък говорим за 3G. Всъщност малко хора знаят, но тук вече терминът “GSM” не съществува и остава като наследство в разговорния език. 3G мрежите се наричат Universal Mobile Telecommunications System (UMTS) и бележат своето начало след 2001-ва година. UMTS използва част от наличното GSM оборудване, но далеч не всичко. Всяка UMTS “клетка” практически се изгражда наново. Т.е. самото оборудване е различно от GSM и операторът може да използва наличната инфраструктура като захранване и някои други компоненти, но в общи линии 3G (UMTS) си е втора мрежа, която оперира паралелно с 2G (GSM).

    Това е причината защо на доста места преди години имаше много добро 2G и много слабо 3G покритие. Представете си какви ресурси се изискват изградената с години мрежа с милиони клетки да се изгради наново. Да не говорим за лицензи. Сега нещата се пооправиха, но е пълно с места, на които операторите изобщо не си правят труда да поставят UMTS клетки и съответно сте ограничени до разглежданите досега технологии.

    UMTS е доста различна технология от GSM. Имат общи черти, но разликите са страшно много. За съжаление една от тях е по-ниските времена за изчакване или разговор (т.е. разходът на батерия е по-голям), когато един телефон използва UMTS. Всъщност това е единственият минус и една от причините защо е добре ако не използвате много-много данни, да си стоите на 2G. Особено в началото трябваха и повече UMTS клетки за единица площ, за да се постигне същото покритие спрямо GSM. Безплатен обяд няма.

    Не може да се каже точно каква е разликата в изпозлването на батерията между GSM и UMTS, защото зависи от беузмно много фактори (колкото 5 статии с размера на тази), но я има. Някои от факторите са как е изградена едната и как другата мрежа, колко наблизо са клетките, каква е интерференцията, коя честота се използва (и двата стандарта поддържат различни, а разликите между всяка изобщо не са малки). С две думи – никой не може да каже.

    “Чист” 3G се отбелязва на телефона като 3G и може спокойно вече да се използва за по-сериозна Интернет свързаност. Използването на VOIP не е проблем и по мои наблюдения скоростта варира по-малко спрямо 2G/2.5G/2.75G. Или дори да варира, е сравнително стабилно.

    От тук нататък е развитието след “чист” 3G. Технологията се нарича High Speed Packet Access (HSPA) и под нейната шапка стоят 2 технологии – една за по-бърз download и една за по-бърз upload. Като се ползва някоя от тях, на телефона се изписва “H”.

    High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA) е първият “upgrade” в самата 3G UMTS спецификация. Отбелязва се като “H” на телефона. С две думи това е усъвършенствана технология, с която download скоростта нараства. С колко? Зависи операторът колко е решил да инвестира. В общи линии може един и същ оператор в различни интервали от време да е използвал различно оборудване, защото има няколко “версии” – 3.6, 7.2, 14.4 mbit/s. Нямам идея в България кой оператор на какво се е спрял, а и няма гаранция, че навсякъде е едно и също. Може да е започнал с HSDPA 3.6, а след няколко години към края на “upgrade”-а да е ползвал вече HSDPA 14.4. Това са спекулации.

    Освен това корекцията на грешки е значително подобрена и по-рядко се налага препредаване на информацията. Латентността (ping) спада още повече. VOIP е още по-стабилен през такава връзка. Скоростта на upload все още остава ниска, това е само технология за бърз download.

    High-Speed Uplink Packet Access (HSUPA) е същото като HSDPA, но за upload – връзката от телефона към клетката. Т.е. на места, където се поддържа HSUPA, може да upload-вате доста по-бързо. Нямам идея дали “H” на телефона се показва при поддръжка на HSUPA, HSDPA или и двете, както и каква е връзката между тях (може ли на едно място да има само едното, на друго само другото или вървят комплект). Данните в Интернет по темата са страхотно противоречиви – не успях да си извадя нито един извод за 20 минути четене. Внедряването на HSUPA е елементарно и май само софтуерно. Т.е. където е имало HSDPA, “проимва” HSUPA почти безплатно.

    И при HSDPA и при HSUPA има класове и от гледна точка на телефона и от гледна точка на оборудването. Всъщност така е и с GSM/GPRS/EDGE. Никога не знаеш точно оборудване кой клас използва операторът в текущата клетка (съседната може да е различна), колко други човека теглят, каква е интерференцията и т.н. Т.е. НИКОГА не може да знаеш каква скорост да очакваш.

    Разгледахме HSPA, състояща се от HSDPA (download) и HSUPA (upload). Следваща стъпка е:

    Evolved High-Speed Packet Access (HSPA+). Отбелязва се на телефона като “H+”. Това е най-новото и най-бързото. Съществува като стандарт от 2008-ма, масово започва да се внедрява от 2010-та, подобрява се през 2011 година. Позволява на теория по-висока скорост и ниска латентност и в двете посоки (ама на теория, че пак има 100 “ако”-та и “тогава”-та).

    Доста от старата архитектура на UMTS се “заобикаля” при HSPA+, което прави бъдещите клетки, изграждани от тук нататък от оператора по-евтини, спрямо същите, използващи HSPA. Моля, никой да не разчита на тази информация, така пише в Wikipedia. Латентността най-вероятно пада още повече като прочетох колко мнооого междинни слоеве комуникация отпадат. В началото (2009 година) Mobiltel слагат HSPA+ само до 21 Mbit/s, но през 2011 в по-големите градове тече процедура по upgrade до 42 Mbit/s.

    Следва 3.9G (не ме псувайте). Технологията е 3GPP Long Term Evolution (LTE). Достига до 300 Mbit/s download и 75 Mbit/s upload, което е доста под изискванията за “истинско 4G”. Предлага под 5ms латентност при оптимални (недостижими) условия.

    В края на 2011 година Mobiltel провеждат първия тест на LTE мрежа в България. Скоростта е била около 100 mbit/s (12,5MB/s). Реалната за масова употреба очаквам да е на половина, което пак е много добре. Важно е да се отбележи, че при LTE (3.9G) преносът на глас при нормален разговор за пръв път се реализира напълно пакетно (IP based), което означава влагане на доста “мисъл” от оператора как това да се случи. Това е първата подобна промяна още от създаването на GSM стандарта началото на 90-те.

    Очаква се масово навлизане на LTE в България края на 2013-та, началото на 2014-та година. Засега като чета положението с батерията е както при преминаването от 2G към 3G. Т.е. по-зле.

    Малко странно е да се говори какво следва след LTE, при положение, че в България ще го видим след 4-6 години, но продължението се нарича… 4G (LTE Advanced) и се явява големият смисъл от това да се инвестира в LTE изобщо. Защо? Защото самото LTE не предлага коой знае колко по-висока скорост от HSPA+, но пък компенсира това с полагането на нужната инфраструктура за първата истинска 4G мрежа в България.

    4G: Там е малко размито. Технологията се нарича LTE Advanced и е нещо като “upgrade”-ът на LTE. Надграждането на съществуваща LTE мрежа до LTE Advanced е значително по-евтино от самото внедряване на LTE, което пък е нужно, за да стигнем до 4G изобщо.

    Принципно изискването за истинска 4G мрежа е стационарни устройства да постигат 1 Gbit/s (125MB/s), а мобилни 100 Mbit/s (12,5MB/s).

    Абе да, ама не е толкова просто. Има бъдещи планове за още яки upgrade-и по HSPA+ (3.75G), с което скоростта да подмине (?!?!?!?!) тази на LTE. Всичко е толкова ужасно оплетено, че се радвайте колко спестявам (ако някой изобщо го чете това).

    Планът е до към 2013-2014-та година да имаме работещ LTE, а (моя спекулация) надявам се още 3-4 години след това и да имаме първата 4G мрежа!

    Някой ден тя ще предлага пренос на следното напълно безжично в рамките на големите градове:

    IPv6 – безкрайно (наистина) много IP-та за всички
    QoS гарантиран пренос (без прекъсвания, накъсвания и т.н.)
    Мноого канали HDTV телевизия
    7.1 аудио
    Свързаността между произволни две точки по света в 4G мрежа ще е поне 100 mbit/s (12,5MB/s)
    Преминавате с телефона/компютъра/нещото през целия град с тези скорости без да ви се нарушава свързаността. Наистина.
    Изобщо бъдещето чертае какви ли не работи. Да доживеем до 2016-та, да видим – не е чак толкова далеч. До към 2018-та предполагам ще е доста масово, ама това са си 6 години, откъдето и да го погледнеш – дотогава я камилата, я камиларят.

    Следва таблица със скорости. Внимание! Тази таблица НЕ е вярна. Защо? Защото никога не може да бъде. Има толкова много “зависи”, че не мога да опиша. Практически зад всяка цифра тук седи бая четене от моя страна и осредняване. Нито една от тези цифри не е заложена твърдо никъде. Всеки оператор според оборудването си може да поддържа по-ниски от посочените стойности, а в някои случаи (чист 3G UMTS) и по-високи, което вече е въпрос и на комбинация от телефон + свободни канали. Т.е. тези цифри не бива да се използват за нищо смислено. Те са само приблизителни и целта им е да покажат порядъци, не точни данни. Навсякъде съм преобразувал до KB/s, за да ви е по-удобно, тъй като на почти никой не му говорят нищо kbit/s и mbit/s. Също така навсякъде kilo- и mega- е смятано като 1000, а не като 1024.

    ИНФО: http://gogothebee.wordpress.com/2012...sdpa-hspa-lte/

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Готино ама на мен и подозирам повечето колеги тук им трябва готовото решиение....някакъм хардуер, който да има доставчик, цена и да каже какви са му отзивите

  8. #38
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Писах преди време и в една друга (рекламна)охранителна тема, ще се повторя и тук.
    Текущото ни законодателство е такова, че всякакво самоохраняване на обекти и саморазправяне със заловени крадци, ни прави автоматично престъпници и попадаме под ударите на закона!
    Насоките в които трябва да се търси решение, са нов закон за защита на частната собственост и закон за свободно притежание на оръжие!
    Румене, за закона съм съгласен, но за останалото не. Притежанието на оръжие, не решава проблемите, само създава нови.
    Пример САЩ.
    И за да стана "престъпник", деянието ми трябва да се докаже от прокуратурата wink; .

  9. #39
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    Колеги прочетете какво съм написал по горе в тази страница от темата и го преосмислете. Това е най-добрият вариант за видео наблюдение! Евтин, сигурен (запис на хард диск), и не ангажиращ. Имам приятел, които преди месец така излови мишките утях :D много е луд на тема електроника и прави от нищо нещо. Ако искате мога да го попитам по-подробно.
    Румене - камера за видео наблюдение можеш да сложиш навсякъде където земята или обектът е твой и се приема за доказателство в съда. Забранява се постоянното видео наблюдение на чужда собственост.

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от LoGo
    Колеги прочетете какво съм написал по горе в тази страница от темата и го преосмислете. Това е най-добрият вариант за видео наблюдение! Евтин, сигурен (запис на хард диск), и не ангажиращ. Имам приятел, които преди месец така излови мишките утях :D много е луд на тема електроника и прави от нищо нещо. Ако искате мога да го попитам по-подробно.
    Румене - камера за видео наблюдение можеш да сложиш навсякъде където земята или обектът е твой и се приема за доказателство в съда. Забранява се постоянното видео наблюдение на чужда собственост.
    попитай го за някаква система за наблйдение в реално време...
    Аз днес се порових и установих, че Мтел са пуснали друг продукт на мястото на Mobile Eye, който са го спряли през 2010 г и сега имат друго разработено заедно с една СОТ фирма...другата седимица ще ми го донесат в магазина да го видя. Струва 200 лв, но има абонаментен план от 14 лв на месец....за 120 мин наблюдение на месец стигат парите....иначе има и по-големи планове за повече минути....

    Хайде някой да сподели какво ползва, че да намерим най-евтиното и добро решение

 

 
Страница 4 от 51 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •