Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 51 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 506
  1. #281
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Чак за показване - НЕ. Има много още да се прави по нея, докато стане годна за хорските очи. Засега сме се концентрирали около потока с данни и справки си правя на ръка директно от SQL-a.

  2. #282
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Чак за показване - НЕ. Има много още да се прави по нея, докато стане годна за хорските очи. Засега сме се концентрирали около потока с данни и справки си правя на ръка директно от SQL-a.
    Остави я базата данни! По нея винаги ще има какво още да се доработва. Интересно е (поне за мен) хардуерното решение, четенето и записването на данните в таговете. Имам 101 въпроса, ама не са за разискване нито тук, нито сега.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #283
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ооооо ..... това ще го видиш, ако се разходиш до Габрово, и след изложението ми дойдеш на гости.

  4. #284
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ооооо ..... това ще го видиш, ако се разходиш до Габрово, и след изложението ми дойдеш на гости.
    Благодаря за поканата! Вероятно ще се случи ако е дал Бог живот и здраве. Този път уискито ще е от мен!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #285
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Тука показвам как слагаме RFID тагове на всеки един компонент от пчеларското оборудване - дъна, капаци, корпуси, хранилки и т.н. Който компонент е от стиропор, на него прогаряме кръгла вдлъбнатина с газов поялник. При дървените детайли прорязваме същата вдлъблатина с фрезер. След това мажем дъното на вдлъбнатината със силикон, слагаме RFID шайбата и след това я завиваме с видия. По-здраво няма как да стане. Последната операция е пръскане с UV защитен лак (спрей), за да се защити пластмасата от деградация от UV лъчите на слънцето. Така монтирания RFID таг се надявам да живее поне 100 години.

    Направихме си специална UV установка за тестване на детайли какво ще им се случи при облъчване с UV лъчи. Метална кутия, затворена отвсякъде, и в нея сложена UV лампа с мощност 250 W. Едно денонощие облъчване на пластмасов детайл в тази кутия е еквивалентно на 5 или дори 10 години престояване на детайла на слънце. Заредихме в кутията различни тестови RFID карти и други тагове, за да видим какво ще стане. На този кръглия таг, който го виждате на снимките, почти нищо не му се случи. Повърхността му си остана черна, но стана на петна, и освен това повърхностния му слой леко се разроши. С белите RFID карти стана по-интересно. Аз очаквах надписа върху тях да избелее (да деградира мастилото), но стана точно обратното - мастилото издържа, а се промени цвета на картата - стана тъмно жълта, дори кафява. Нещо като цвят на изгоряло. Освен това картата стана трошлива. Едната половинка на картата за сравнение беше защитена с UV лак и тази половинка си остана снежно бяла. От тука дойде и технологията, която измислих за монтаж - отвор, силикон, RFID таг или карта, видия за механично стягане, UV лак за защита.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	photo 4.JPG
Прегледи:      316
Размер:	215.9 KB
ID:	1623

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	photo 1.JPG
Прегледи:      313
Размер:	215.3 KB
ID:	1621

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	photo 3.JPG
Прегледи:      315
Размер:	442.3 KB
ID:	1622

  6. #286
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    http://electronics-bulgaria.com/stat...s.aspx?id=1806
    Може би в това е бъдещето за управление на пчелините.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #287
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе

  8. #288
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от distedi Виж публикацията
    Всички тези идеи, които ги развиваме с Матеев и тук и в другия пчеларски форум, пренесени 1:1. До такава степен еднакви, че чак намирисва на плагиатство. Аз чух за него преди повече от година и се опитах да направя проучване в нета до къде е стигнал. За сега всичко са само идеи, похарчени са доста пари по проект, но няма нищо на лице. Опитах се да вляза във връзка с него с цел обединяване на усилията, писах му мейли - пълно мълчание.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #289
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Това ми направи впечатление....тук нещата са коментирани преди повече от година, а статията е от сравнително скоро. Но когато една идея не е защитена от авторско право....всеки може да се възползва както намери за добре.

  10. #290
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от distedi Виж публикацията
    Това ми направи впечатление....тук нещата са коментирани преди повече от година, а статията е от сравнително скоро. Но когато една идея не е защитена от авторско право....всеки може да се възползва както намери за добре.
    В другия форум нещата ги коментираме с различни колеги и с различна интензивност от три години, после ги пренесохме тук, след включването и на Матеев. (надявам се да не нарушавам някакви правила за конфиденциалност, като кажа, че и той като мен е инженер по електроника). Само идеи не могат да се защитят. А и беше наистина необходимо такова широко обсъждане, за да се избистри концепцията за "умния кошер". Няма как това да стане без активното участие на пчелари със сериозен опит в занаята. Сега вече съм формирал работна група тук във форума, където постепенно ще се избистрят и практическите реализации, но вече в по-тесен кръг.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 29 от 51 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •