Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 117
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    05.03.2013
    Мнения
    6

    РЕГИСТРАЦИЯ НА ПЧЕЛНИ КОШЕРИ

    Здравейте!Имам следния казус:Предстои ми регистрация на 30 пчелни семейства в 1000 кв.м. нива / не е в регулация /, която е моя собственост, но пчелина ще е на името на майка ми.От Ветеринарно медиц. Служба са казали на майка ми, че е необходимо да предоставим нотариално заверен договор за безвъзмезно вещно право на ползване на земята от майка ми.Проверих при нотариус и се оказа, че този договор има сила на нотариален акт, което изисква допълнителни разходи.Някой ако може да помогне с идея?

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Ти идеята си я имаш, а въпросът е за разходът по нотариус. Без да съм точен мисля, че 40 лв. струва договора за над 5 години. Това е дребна сума, че то после като се почне с огради, охрани, нозематозни майки, много други идеи ще те спохождат.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    05.03.2013
    Мнения
    6
    Имам представа, защото гледам пчели от 15год.но идеята ми е дали не може да стане с нещо като договор за наем между мен и майка ми.

  4. #4
    При мен стана с едно удостоверение от кмета ,че ползвам имота за пчелин . Имота е на прадядо ми който не е сред живите и нямаше как да направя договор с него . Този вариант ми каза ветеринаря и стана .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Даваш нивата под наем на майка си,пишете си един договор(има готови бланки в интернет),даже може и без нотариална заверка и си ТИ.Аз така направих и регистрацията мина без никакви спънки.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Миналата година регистрирах пчелина си, който е разположен върху земя, която не е моя собственост.Изискването беше да имам договор за ползване на земята.Написах го сам- договор за безвъзмездно ползване със собственика.Дори не е необходимо да се шикалкави и да е възмезден и да се пишат някакви формални наеми.В моя случай собственик на имота е майката на съпругата ми.Дори не са ми искали да е нотариално заверен!

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    05.03.2013
    Мнения
    6
    Благодаря, ще пробвам с договор и без да го заверявам нотариално.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Ако си от В.Търновска област не пробвай, няма да стане.Направи си един договор за безвъзмездно ползване,нотариалната заверка е 9 лв.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    на мен ми искаха договора да е за минимум 6 год такова било изискването специално за пчелин като животновъден обект

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    05.03.2013
    Мнения
    6
    От Софийска област съм и писах за срок от 20год.

 

 
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •