Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 117
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Явно в нашия северозападнал край чиновниците от страх да не си изгубят папкането (работата) се престарават и се презастраховат като си измислят допълнителни изисквания. Преди 2 или 3 години когато правех поредния опит да се класирам по ННП прекъснах с взлом оперативката на шефа поради това че някой си 5 месеца не беше намерил време да ми актуализира бройките на пчелните семейства в единия пчелин. Въпреки първоначалните увъртания от секретарката че точния човек го няма, след вдигнатия от мен скандал и непредвидената среща с шефа всичко се оправи за по малко от 20 минути .

  2. #102
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    При нас в ОДБХ Ямбол в първата година ми искаха опис на пчелина,декларация и нотариално заверен договор за наем или нотариален акт. Според големината на двора ми определиха колко бройки кошери мога да гледам. За около1декар определиха 150 бр.През втората година като отидох ми казаха,че вече не трябва опис и декларация.Видяха ми дневника ,питаха толкова ли са бройките,отвориха на един компютър Гугъл земя ,намериха моето село и ме накараха да посоча имота.После си записаха кординатите и 5 лева в касата и готово.Всяка следваща година е тъка

  3. #103
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    За първи път чувам за центрофуги и помещения да са част от изискванията

  4. #104
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Тия служители от Видин си измислят разни правила като най вероятно четат нормативните актове но между редовете.
    При регистрацията на два пчелина в ОДБХ Търговище съм представял:
    1. Документ за собственост. В ОДБХ остава копие но не е нотариално заверено.
    2. Декларация за броя на отглежданите пчелни семейства
    Скица не съм представял и не са ми искали, нито пък служебна бележка от кмета за пчелини в регулация.
    Плащаш си таксата в зависимост от капацитета посочен в заявлението за регистрация.
    В срок от една седмица те посещава комисия в състав, участъковият лекар и представител на областното управление.
    Изискванията са посочените в точки 1 и 2 и абсолютно нищо не е споменавано за точка 3.
    Е, колега ние от дивия северозапад /Wild Wild West/ сме по-напред с "материала" от вас и сме "на пачка", та за това може да ни го понабутат с още някой лев. По т.1 -нотариалната заверка е 6 лв, т.2 скицата е 10 лв и то трябва да е издавана до 6 месеца назад. т.3 - декларацията се попълва на място при тях, т.4 служебната бележка все още на знам колко струва, но в случая кошерите се намират в края на едно село, където трябва да открия кметския наместник, а за скицата трябва да се отиде в общината която е в друго село, т.е. + едни бързи 15-20 лв за гориво и един ден отпуск в случай, че успееш да намериш всички по работните им места.
    Keep Walking...

  5. #105
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Днес преминах през "мелницата" за регистриране на пчелина.Остана ми да сложа номера на кошерите.Да попитам-какви да са те:самоделни или готови.
    В интернет цени от 0.30 до 1 лв.
    И трябва да сложа табела на входа-къде се поръчва подобно нешо и какво трябва да фигурира на него.Не съм по програми.
    Видях едни самоделни листове от принтер с ламинирано фолио,но нещо не ми вдъхнаха доверие-ще избелеят.
    Вие как ги маркирахте?

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    От къде си? Отиди в някоя рекламна агенция там правят всичко и табели и номера .

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Днес преминах през "мелницата" за регистриране на пчелина.Остана ми да сложа номера на кошерите.Да попитам-какви да са те:самоделни или готови.
    В интернет цени от 0.30 до 1 лв.
    И трябва да сложа табела на входа-къде се поръчва подобно нешо и какво трябва да фигурира на него.Не съм по програми.
    Видях едни самоделни листове от принтер с ламинирано фолио,но нещо не ми вдъхнаха доверие-ще избелеят.
    Вие как ги маркирахте?
    При мен няма табела.Кошерите ми имат само поредни номера.До сега никой не ми е създавал проблеми.Ще ми е интересно как е при други колеги.

  8. #108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    При мен няма табела.Кошерите ми имат само поредни номера.До сега никой не ми е създавал проблеми.Ще ми е интересно как е при други колеги.
    При нас искат регистрационният номер от ляво,а поредния номер от дясно на капака.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  9. #109
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    При нас искат регистрационният номер от ляво,а поредния номер от дясно на капака.
    Не е само при вас. Така е навсякъде, защото това са изискванията на Наредбата.
    Working....

  10. #110
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Не е само при вас. Така е навсякъде, защото това са изискванията на Наредбата.
    Знам,знам! Просто исках да споделя с колегата,че при нас искат да се спазва това условие.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

 

 
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •