Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 117
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    22.09.2013
    Мнения
    5

    Земеделски производител

    Здравейте колеги,имам кошери от 2011,искам да се регистрирам като земеделски производител,но не мога да намеря точната нформация,много моля ако можете да ме упътите,къде трябва да се ходи,какво трябва да имам,какви документи и т.н.Благодаря ви предварително

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Прочети темата Регистрация на пчелни кошери в която ти е преместен поста
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    22.09.2013
    Мнения
    5

    Не намирам точната нформация

    Колеги,пак не успях да разбера какво да направя в крайна сметка.Ще ви помоля да ми дадете максимално опростена и разбираема информация по въпроса как да си регистрирам кошерите.Къде трябва да отида,какво трябва да дам,документи,пари и т.н,за да стана в крайна сметка земеделски производител. Не разбирам другте теми за това реших да направя тази,защото ми е наистина належащо,извинявам се ако досаждам.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Отиваш в областната агенция по безопасност на храните от там ще ти дадат заявление. За да не се разкарваш напразно от общината си вземи становище че няма пречки върху посочения терен да бъде изграден пчелин. За становището всяка община сама определя таксата а за регистрация таксата до 100 кошера е 20 лв. До 10 дни след подаване на заявлението ще се сформира Екип който ще извърши посещение на място дали обекта отговаря на изискванията. Ако всичко е наред до няколко дни ще ти се издаде документ че си собственик на животновъдни обект. Пчелин с посочения от теб капацитет. След това се регистрираш в кметството и заявяваше колко кошера имаш в момента. Отиваш и при ветеринарния на селото да оформи ветеринарният дневник.

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    На какъв имот /терен/ ще регистрираш пчелина? Общинска земя, горски фонд или частен ?

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    А забравих най-важното. Нотариален акт на имота ако е твой или договор нотариално заверен ако не е. Договор се изисква независимо че имота е на майка, баща или съпруга, деца.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Всъщност упражнението е от две части.Първата част е регистрацията като животновъден обект-получаваш номер на обекта.Втората част е регистрацията като земеделски производител.
    Аз мога да помогна с информация по първата част, понеже спрях до тук, на този етап регистрация като ЗП не ме интересува.
    Също така има нюанси в различните градове.При мен процедурата протече по следния начин:
    Уточнявам, че пчелина се намира в имот на мой роднина.Та първо отидох при кмета(кметския наместник) на селото където се намира имота.Той ми дава бележка, че в съответното село, имам N-на брой пчелни семейства.Ако имота е твой си копираш нотариалния акт.Ако имота не е твой, сключваш договор за ползване на същия в свободен текст.Аз сключих договор със собственика за безвъзмездно ползване.Не са ми искали нотариална заверка. От районния ветеринар вземаш номера на пчелина.След това с бележката от кмета, копието на нотариалния акт на имота и договора за ползване се отива в областната агенция по безопасност на храните.
    Тук има една тънкост.Пчелина който регистрирах, съществува на това място от сигурно 40 години.Трябва да е ясно от къде се е пръкнал.За агенцията има само два варианта , или да си ги купил или да си хванал роеве.Ако си купил семействата се вкарваш в един филм-документи от ветеринар за здравен статус, документи за транспорт и т.н.Другия е попълваш една декларация, че семействата са от хванати роеве.
    В зависимост от площта на имота си обявяваш капацитет на пчелина- бройки, които не можеш да надхвърлиш-декларираш максималния капацитет.За капацитет до 100 броя заплащаш 20 лева, над тях има добавка за всяка следваща бройка.В документа ти пишат вече отделно колко е действителната бройка към момента-колкото са писани в бележката от кмета.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Другото което направих тази година е да се регистрирам по наредба 26 за директни доставки на мед.Отбелязвам, че бях вписан в регистъра, без да съм Земеделски производител.Вече имам право да продавам по пазари и да доставям до малки търговски обекти.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Ruslan Виж публикацията
    Другото което направих тази година е да се регистрирам по наредба 26 за директни доставки на мед.Отбелязвам, че бях вписан в регистъра, без да съм Земеделски производител.Вече имам право да продавам по пазари и да доставям до малки търговски обекти.
    Мен ме интересува точно тази перипетия. Какви са изискванията и от къде се минава за регистрацията?
    Благодаря предварително!

    P.S. Не че не може да ми разкажеш докато пием по нещо на някое кръчме из Русе, ама може и на друг да му е полезна информацията. ;-)
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    22.09.2013
    Мнения
    5
    На общинска земя съм.

 

 
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •