Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 89 от 100 ПърваПърва ... 3979878889909199 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 881 до 890 от общо 991
  1. #881
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetancanev Виж публикацията
    Това е радиална предполагам, а варианта с мотора отдолу, не е ли по-добър?
    На колегата от снимката е, той ще каже.
    пп. дано не се засегне нещо.

  2. #882
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Почти 1000 лв. Разлика.

  3. #883
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски

    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    На колегата от снимката е, той ще каже.
    пп. дано не се засегне нещо.
    Няма никакъв проблем.

  4. #884
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Ако си купиш центрофуга примерно от Сърбия или от друга държава,запитай се как стои въпроса със ремонта,ако евентуално се счупи,имат ли подръжка тук в България колко време ще се забави и много други малки въпросчета.Специално за центрофугата и ваните за разпечатване,ниско технологични предмети които според мен не си заслужават двойно или тройно парите,колеги пчелари имат центрофуги от БГ-производители и работят със тях вече 5-6 година и нямат никакви проблеми.

  5. #885
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Колеги изберете БЪЛГАРСКОТО!!!
    Поздрави:Цветан Димитров

  6. #886
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Здравейте!
    Колеги изберете БЪЛГАРСКОТО!!!
    Поздрави:Цветан Димитров
    Ииии от какъв зор. Да живеят китайчетата, че без тях нямаше да имам никакъв инструмент. И не само аз.

  7. #887
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Ако си купиш центрофуга примерно от Сърбия или от друга държава,запитай се как стои въпроса със ремонта,ако евентуално се счупи,имат ли подръжка тук в България колко време ще се забави и много други малки въпросчета.Специално за центрофугата и ваните за разпечатване,ниско технологични предмети които според мен не си заслужават двойно или тройно парите,колеги пчелари имат центрофуги от БГ-производители и работят със тях вече 5-6 година и нямат никакви проблеми.
    Да плав си колега. Това е едно от нещата коета ще проверявам, но след като разбера първо радиална ипи хордиална и коя да е марката на продукта.
    Техтрон, Кьонигин или Лисон. За сега е Лисон, но избора все още не е окончателен. Чакам мнение на колеги, които вече са могли да опитат различните марки и са видели плюсовете и минусите на центрофугите.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 28.03.2018 в 05:45.

  8. #888
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetancanev Виж публикацията
    Да плав си колега. Това е едно от нещата коета ще проверявам, но след като разбера първо радиална ипи хордиална и коя да е марката на продукта. Техтрон, Кьонигин или Лисон. За сега е Лисон, но избора все още не е окончателен. Чакам мнение на колеги, които вече са могли да опитат различните марки и са видели плюсовете и минусите на центрофугите.
    Ех, ех, ех, като започнете да се чудите къде да си давате парите на вятъра, чак ви се чудя. Осмисли ли поста на agro? Ако не си го прочел, постарай се. Инак, ако търсиш най-доброто, ами вземи си поточна линия. Разбери, всички тия екстри, са ненужни изгъзици при центрофугите. Да, все пак крайното решение е твое, но според мен-пари на вятъра.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 28.03.2018 в 05:46.

  9. #889
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Ще е интересно да се направи експеримент, изцентрофужени пити в радиална центрофуга, да се изцентрофужат след това в касетъчна, да видим колко мед ще пуснат още....чувал съм, че от касетъчните центрофуги питите излизат почти сухи едва ли не.

  10. #890
    Потребител
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Пазарджик
    И едната и другата имат и предимства и недостатъци ,имам ги и двете,
    касетъчната ,изважда се по голям процент мед , недостатък ,малка производителност на час
    радиална центрофуга,голяма производителност ,недостатък при по гъст мед мачка питите и остава мед по тях.
    Както каза колегата ,купи си линия ,ако имаш излишни кинти за харчене, но и там центруфугирането е радиално.
    Един съвет ,като купуваш центрофуга ,се гледа да не замята барабана по вертикала или хоризонтала при максимум обороти на барабана
    за да не тръгне после да се разкарва из стаята ,това се отнася за всички видове марки производители .

 

 
Страница 89 от 100 ПърваПърва ... 3979878889909199 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •