Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 88 от 100 ПърваПърва ... 3878868788899098 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 871 до 880 от общо 991
  1. #871
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    А това защо?
    Защото времето е....ценно.

  2. #872
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Ба маа му... 140 семейства и начинаещ пчелар. Яко в "батака" си колега, та центрофугата ще е последната грижа. Взимай Лисонската щом ти е по джоба!
    Колега, а отговори ли си си на въпроса какво е хордиална, радиална и т.н.?
    Забравих да спомена, че имам съдружник, който има малък пчелин от 30-тина кошера, който основно се занимава със семействата. Аз имах възможност да инвестирам, приятелят ми има възможност да приложи знанията си и така засега една година успяхме да създадем много хубав пчелин. Всичко е ново, нови кошери, боядисани с боя на водна основа, региона е хубав, намира се в акациева гора, която е заобиколена от хиляди декари липа, акация, орех и бор ( материално стопанство за добив на липов материал) А относно дали да е хордиална или радиална, спрел съм се на радиалната, защото хордиална не съм виждал за много рамки.

  3. #873
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    А това защо?
    Защото по- добре две 24 рамкови, от колкото една 52 рамкова: Ако едната се повреди да имаш с какво да работиш!

  4. #874
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Мдааа, познато ми е. Онзи ден на изложението в Добрич най-сетне попаднах на украинските касетъчни радиално-хордиални центрофуги, които досега съм гледал само по клиповете. Имаше голяма такава за 3600 лв, не помня обаче за колко рамки. Записките не са при мен в момента. Между касетите има поставени ламарини, по които се стича меда. Засега този вид центрофуги са ми грабнали окото, но не съм работил с такава. Центрофугата е нискотехнологично изделие и е безпредметно набавянето на "маркова" такава - излишни пари за марка, доставка и търговска надценка. Така или иначе за толкова кошери ще ти трябват поне две центрофуги. Затова аз си взех за начало една радиална за 24 рамки, да има с какво да работя, докато реша какво ми трябва наистина.
    Ако можеш, моля те, да ми дадеш координати за украинските, марка, вносител и т.н. А относно робуването на марка, не съм съгласен, че това да платиш повече пари за центрофуга, е робуване на марка, стига същата да е надеждна и качествена и да не ти създава проблеми. Защото ако те остави в най-важния момент, тогава си отговаряш на въпроса, защо си платил за качеството на марката.

  5. #875
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Ба маа му... 140 семейства и начинаещ пчелар. Яко в "батака" си колега, та центрофугата ще е последната грижа. Взимай Лисонската щом ти е по джоба!
    Колега, а отговори ли си си на въпроса какво е хордиална, радиална и т.н.?
    Забравих да спомена, че имам съдружник, който има малък пчелин от 30-тина кошера, който основно се занимава със семействата. Аз имах възможност да инвестирам, приятелят ми има възможност да приложи знанията си и така засега една година успяхме да създадем много хубав пчелин. Всичко е ново, нови кошери, боядисани с боя на водна основа, региона е хубав, намира се в акациева гора, която е заобиколена от хиляди декари липа, акация, орех и бор ( материално стопанство за добив на липов материал) А относно дали да е хордиална или радиална, спрел съм се на радиалната, защото хордиална не съм виждал за много рамки.

  6. #876
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Под украинската не влиза тенекето.

  7. #877
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Под украинската не влиза тенекето.
    Той е железар, ще настави краката. (agro)

  8. #878
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Защото по- добре две 24 рамкови, от колкото една 52 рамкова: Ако едната се повреди да имаш с какво да работиш!
    Абе не е точно така, ама хайде. Въпрос на гледна точка.

  9. #879
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Под украинската не влиза тенекето.
    Моето си е най-хубаво.



    Ха честито.

  10. #880
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Моето си е най-хубаво.



    Ха честито.
    Това е радиална предполагам, а варианта с мотора отдолу, не е ли по-добър?

 

 
Страница 88 от 100 ПърваПърва ... 3878868788899098 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •