Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 45 от 100 ПърваПърва ... 3543444546475595 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 441 до 450 от общо 991
  1. #441
    Някой знае ли, колко рамки събира радиалната центрофуга на Лисон с диаметър 600 мм?

  2. #442
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Моята не е Лисон, но е с диаметър 640 мм , радиална и събира 12 стокови .
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  3. #443
    Благодаря колега, но ме интересува точно тази. Предполагам, че и тя е там някъде, но ме интересува точно. За всички видове рамки.

  4. #444
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Някой знае ли, колко рамки събира радиалната центрофуга на Лисон с диаметър 600 мм?
    Виж дали това няма да внесе яснота:
    http://vimeks-bg.com/wp-content/uplo..._BG-2013e4.pdf
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #445
    Много пъти съм го гледал, но точно за този модел W216 нищо не пише. Следващия W217 с Ф720 мм е за 18 пити.

  6. #446
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Някой ползва ли сръбска центрофуга и как е като качество.

    http://techtron-doo.com/en/beekeeping-equipment.html

  7. #447
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Някой ползва ли сръбска центрофуга и как е като качество.

    http://techtron-doo.com/en/beekeeping-equipment.html
    Ше ти кажа към края на месеца, като я взема и ползвам.
    Keep Walking...

  8. #448
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Някой ползва ли сръбска центрофуга и как е като качество.

    http://techtron-doo.com/en/beekeeping-equipment.html
    Аз се сдобих с 20 рамкова такава преди месец.Вече извъртях 50-тина тенекии с нея.Като качество на изработка ми се вижда доста добре направена с качествени материали.Потенциометъра за регулиране на оборотите по скала му пише че усилва до 300 оборота,но това са твърде много и при такава скорост всички пити са натръшкани.Максималната скорост е 150 оборота,естествено ако може да се вярва на графата на потенциометъра.Работя с ЛР и много голяма част от питите които минаха през центрофугата са тазгодишни изградени,нямаше зареждане в което да няма такива пити.Както всички знаем те са много меки и трудно се центрофужи като има такива.Та с такива пити в зареждането една врътка отнема 25-30мин.По-надолу от това не можах да я сваля,забързам ли малко и да форсирам и веднага имам накъсани пити.Не съм работил до сега с други центрофуги от този тип и не знам за ЛР пити(новоизградени) нормално ли е като време това.Вуйчо ми работи с дб и има центрофуга от касамаков,тя извърта по бързо но все пак са магазинни рамки и освен това разградското качество за мен лично е доста назад от сръбското.

  9. #449
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Аз се сдобих с 20 рамкова такава преди месец.Вече извъртях 50-тина тенекии с нея.Като качество на изработка ми се вижда доста добре направена с качествени материали.Потенциометъра за регулиране на оборотите по скала му пише че усилва до 300 оборота,но това са твърде много и при такава скорост всички пити са натръшкани.Максималната скорост е 150 оборота,естествено ако може да се вярва на графата на потенциометъра.Работя с ЛР и много голяма част от питите които минаха през центрофугата са тазгодишни изградени,нямаше зареждане в което да няма такива пити.Както всички знаем те са много меки и трудно се центрофужи като има такива.Та с такива пити в зареждането една врътка отнема 25-30мин.По-надолу от това не можах да я сваля,забързам ли малко и да форсирам и веднага имам накъсани пити.Не съм работил до сега с други центрофуги от този тип и не знам за ЛР пити(новоизградени) нормално ли е като време това.Вуйчо ми работи с дб и има центрофуга от касамаков,тя извърта по бързо но все пак са магазинни рамки и освен това разградското качество за мен лично е доста назад от сръбското.
    Аз в саита им не видях 20 рамкова центрофуга.

  10. #450
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Има,20р радиална с лр пити или магазинни.Има и приставки които като се сложат може да върти 4дб пити хордиално,цената и е 1600лв

 

 
Страница 45 от 100 ПърваПърва ... 3543444546475595 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •