Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 72 от 100 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 711 до 720 от общо 991
  1. #711
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от borislav7 Виж публикацията
    харесаха ми и колани за укрепване на корпусите с закопчалки за 3-4 лева и поилки за пчелите.
    Ако купуваш колани, търси да са УВ защитени. Ако не са защитени, се разпадат за 20 дни на полето. Аз сега съм купил от един приятел повод за кон, от подобен колан. Ще го тествам на слънцето и ако издържи ще го пришивам на тресчотките. Купените ми колани “изгоряха“ всичките, останаха само тресчотките.

  2. #712
    Наблюдател
    Регистриран
    06.10.2016
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    с.Гълъбово/Пловдив
    Благодаря за съвета, като гледам в сайта им не мога да разбера да ли имат УВ защита:http://civan.com.tr/178/80079-kovan-...-spanzet-.html , но ще опитам на място да ги попитам(ако успеем да се разберем).

  3. #713
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от jodenis Виж публикацията
    Здравейте,
    може ли мнение като цяло за марката "Techtron Сърбия", а в частност и центрофугата http://beesmarket.com/index.php?rout...&product_id=19
    Благодаря предварително
    Аз си купих такава, от изложението в Сърбия. Там цената беше 450 евро плюс разправиите по границите и електронния блок не работеше, че и по ремонта още разправии. Иначе центрофугата е направена доста добре и добре работи. Има и перфектен външен вид. Мисля, че е добър избор. Ако си готов да дадеш 1350 лв, няма да съжаляваш. Мисля, че доста такива центрофуги ще се продадат по новата мярка по програмата.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #714
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Колеги, имам въпрос! Попадна ми една 24 рамкова центрофуга без кошница за рамките,( поръчал съм я допълнително), но дали да сменя втулката на дъното със сачмата с лагер?
    Или дори и да сложа лагер, струва ми се че оста пак трябва да опира в сачмата.
    При вас как са фабричните големи центрофуги?

  5. #715
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Колеги, имам въпрос! Попадна ми една 24 рамкова центрофуга без кошница за рамките,( поръчал съм я допълнително), но дали да сменя втулката на дъното със сачмата с лагер?
    Или дори и да сложа лагер, струва ми се че оста пак трябва да опира в сачмата.
    При вас как са фабричните големи центрофуги?
    Идеятати е добра но ще си отвориш доста работа понеже трябва да монтираш лагерно тяло и семеринг който да не позволява да влезе мед в лагера,а относно лагера трябва да бъде радиалноаксиален.

  6. #716
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Идеятати е добра но ще си отвориш доста работа понеже трябва да монтираш лагерно тяло и семеринг който да не позволява да влезе мед в лагера,а относно лагера трябва да бъде радиалноаксиален.
    И аз нещо подобно си представям. Че ще се ходи на стругар няколко пъти е ясно. Замислил съм да сложа за мотор 800W бъркалка, отгоре на оста с потенциометър и еднопосочен лагер(фрайлауф)

  7. #717
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Мотора добре,а еднопосочния лагер точно каква функция ще изпълнява?

  8. #718
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Мотора добре,а еднопосочния лагер точно каква функция ще изпълнява?
    Когато спре мотора и центрофугата продължава да се върти без да натоварва зъбчатките в редуктора. Като задната ос на велосипедите,
    Този пост е редактиран от tihmr; 08.12.2016 в 19:21.

  9. #719
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Каото спре мотора и центрофугата продължава да се върти без да натоварва зъбчатките в редуктора. Като задната ос на велосипедите,
    Ясно,разбрах но аз минах и без него и вече 5години не съм имал проблеми,но като идея е добра.

  10. #720
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Тишо, защо си усложняваш живота бе човек? За да се губи по-малко и без това ценно време при ваденето на мед, според мен е по-добре дори да има възможност центрофугата да спре да се върти, възможно най-бързо (не рязко).

 

 
Страница 72 от 100 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •