Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 100 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 991
  1. #181
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Имам центрофуга алпака,тройка ,от старите.Гледам че отгоре има нещо като пробка за смазване на предавателния механизъм.Отвора е прекалено тесен за грес,и предполагам че се слага някакво масло.Някой може ли да каже какво ползва.Предполагам че трябва да е нещо по гъсто.

  2. #182
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    15
    смазвай центрофугата само с олио/ салатно/,неползвай нищо от сорта на грес и масла,защото може да попадне в меда

  3. #183
    Наблюдател
    Регистриран
    05.07.2013
    Мнения
    37
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз си купих 4ка с цел да я правя радиална за корпусни, но не знаех че трябват 15см.
    Като я премерих ще останат някъде 8см. дали ще ми върши работа да не набутвам още пари за радилален барабан.
    Някой има ли 4ка преправяна за радиална да каже дали става или да продавам и 3ката и 4ката и да си купя направо радиална.
    Компромисното решение което знам е това. Рамка 1 е стандартното разположение, а 2 преработена при дедостиг на място. Недостатък е че се обръщат рамките за да излезе меда от задната страна, предимството е че центрофужи по голям брой. Педполагам че една 4 рамкова ще събере 8-9 рамки.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри ScreenHunter_01 Jul. 28 21.41.gif‎  

  4. #184
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от bigbo4ko Виж публикацията
    смазвай центрофугата само с олио/ салатно/,неползвай нищо от сорта на грес и масла,защото може да попадне в меда
    Как ти хрумна тая "мъдра" мисла???
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #185
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    15
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Как ти хрумна тая "мъдра" мисла???
    практиката го е доказала.

  6. #186
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nic 59 Виж публикацията
    Компромисното решение което знам е това. Рамка 1 е стандартното разположение, а 2 преработена при дедостиг на място. Недостатък е че се обръщат рамките за да излезе меда от задната страна, предимството е че центрофужи по голям брой. Педполагам че една 4 рамкова ще събере 8-9 рамки.
    Благодаря за разяснението, ще се свържа с човек който ги преправя да се консултирам с него, да видя какво може да се направи.
    9 рамки си е добре.

  7. #187
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Аз не бих си играл с това преправяне. Продай двете и си купи една примерно 12 рамкова. Но ти си знаеш най-добре.

  8. #188
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Аз имам четирирамкова преправяна от майстор в Монтана, и втори път ми рони зъбите на редуктора! Новия барабан е 16 рамков???? Избора е твой.

  9. #189
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov Виж публикацията
    Аз имам четирирамкова преправяна от майстор в Монтана, и втори път ми рони зъбите на редуктора! Новия барабан е 16 рамков???? Избора е твой.
    Промени си режима на старт на двигателя!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #190
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Промени си режима на старт на двигателя!
    Двигателят е от пералня четков и стартира с потенциометър, от 0 до 350 оборота!

 

 
Страница 19 от 100 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •