Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 100 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 991
  1. #121
    Наблюдател
    Регистриран
    09.02.2011
    Мнения
    11
    Оборотите от 0 ли започват?Защото говорих с един приятел и ми каза че оборотите започват от 500-600 на горе

  2. #122
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Да, от 0 почват !

  3. #123
    Цитат Първоначално публикувано от аз
    Цитат Първоначално публикувано от dani_mitov_wrc
    Искам да попитам как може да се регулират оборитите на мотор от пералня.По подробно.Благодаря предварително
    На четков мотор от пералня, регулирането става с димер за осветление.

    При мен не се получи с такова копче за осветление и българска дрелка - има все едно две степени - които не са подходящи !

  4. #124
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Сложи паралелно на дрелката кондензатор около 0.5 Мф. и ще работи ! Успех ! wink;
    Невсичко с две бузи е лице !

  5. #125
    Цитат Първоначално публикувано от dani_mitov_wrc
    Искам да попитам как може да се регулират оборитите на мотор от пералня.По подробно.Благодаря предварително
    Регулирането на тези ел. двигатели става най добре с честотен регулатор /инвертор/ който запазва мощноста и на най ниските обороти.Докато при ключовете за осветление или от дрелка се губи мощноста при ниските обороти и се натоварва мотора.

  6. #126
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Да, но инверторите са доста скъпи - около 600 - 1000 лв. То ако има пари за инвертор, ще има пари и за маркова центрофуга.
    Тодор Тодоров

  7. #127
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега ттитто,
    Колегата по-горе като пише инвертор има впредвид ограничител на честотатта, а не точно инвертор в прекият смисъл на думата. Такъв ограничител на честотата струва 30-40 лева. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  8. #128
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Един димер за осветление струва 12-16 бг. лв.....верно че товари мотор и цяла верига, ама товара е толкова незначителен, че не оправдава по-нататъшна инвестиция....и тва сичкото, при положение, че некои ора си задвижват центрофугите даже с гайковерти.....
    ...за маниаците на перфектното, остава купешкия вариант на центрофугите....същото, като "направи сам" варианта, ма с душевното утешение, че са дадени добри пари за добра служба на уреда!!!!
    ...при себестойност на мойта центрофуга - 50 лв. мога да си позволя сека година да сменявам мотор и димер и пак ще ми излене по-евтино.....

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Центруфуга за 50 лв? Няма как,освен ако не е нещо пластмасово. дори и сам да си я направиш цената на лист инокс е няколко пъти по 50лв а един няма да стигне. Колкото до автоматизацията има много варианти.

  10. #130
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    в общи линии Инокса е синоним на неръждаемата стомана....всяка епоха дава различни имена на старите познати материали, за да звучат по-технологично(по-скъпо)wink;
    ....иначе говоря само за задвижващата част на центрофугата: двигател, димер, ключ, табло и т.н. ....на мен ми излезе доста под 50 лв. или ако трябва да бъда точен: само цената за димера и ключовете - 18 лв. ....почти всеки има вече в къщи развалена пералня втора(трета) употреба....тук съм описал ....

 

 
Страница 13 от 100 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •