Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 100 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 991
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867

    центрофуга на Лега

    Някой има ли впечатления за тази центрофуга на Лега за 9ДБ пити радиално http://www.legabg.com/cats.php?sc=9&ss=45&si=87
    Смущава ме малкото разстояние от долната летва на питите до оста на коша, както и пластмасовите колела на редуктора.

  2. #62
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Имам още един въпрос. При радиалните центрофуги, при въртене на барабана в едната посока, меда излиза ли еднакво и от двета страни на питите? Необходимо ли е да се сменя посоката на въртене за окончателното центрофугиране на питите? Гледам, че при центрофугите с метална трансмисия на Lega и на Lyson, въртенето е еднопосочно, докато при пластмасовата трансмисия и при електрическото задвижване има възможност за въртене и в двете посоки.

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Няма значение в коя посока въртиш радиалната центрофуга, Аз съм с 12 рамкова радиална инокс.Перфектна само да има желаещи да въртят.Правиха я Търновски майстори.Съветвам те да си купиш радиална.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  4. #64
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    Здравейте колеги реших да си взема радиална центрофуга и съм се спрял на моделите които предлага Мария Макрева ,моля ако някой има такава или е работил с нея да сподели мнение. Благодаря предварително .

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    Аз съм се спрял на радиална 20 магазини рамки дадан блат с ел.мотор като цената е 1560 лв. цената според мен е доста добра, дори прекалено добра . Именно за това питам ако някой е работил с такава да даде мнение. Благодаря предварително.

  6. #66
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    Ееее не вярвах че за близо 2 месеца никой няма да вземе отношение по въпроса ми но както и да е, все пак сме българи нали .
    . :D Успех на всички

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    И по моя въпрос за 9рамковата радиална центрофуга на Лега също не получих отговор. Може би, никой не си е купил такава центрофуга?

  8. #68
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Аз работя с 12 рамкова радиална на стохи и съм много доволен от 2 години - тази ще е трета

  9. #69
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    В момента цената за 18 рамкова радиална центрофуга на Стохи е 800 евро ако не се лъжа а не знам дали има ел.задвижване. Макрева предлага 20 рамкова с ел.мотор за 1560 и точно такава мисля да си взема . Затова и попитах дали някой колега не работи с такава да сподели своите впечатления от качеството на изработка и от работата на центрофугата ,но уви няма желаещи Не вярвам никои да не си е взел от този модел

  10. #70
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега,
    Лично аз нямам такава центрофуга (от Макрева), но помагах на един колега който работеше със същата, според мен е повече от перфектна. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

 

 
Страница 7 от 100 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •