Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 100 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 991
  1. #151
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    vanHanegem Питай ме пак май месец към края тогава ще ти кажа, дано да не се налага да я нося до работата да заварявам и да балансирам коша или да сменям лагери

    Мога да направя PT на заваръчните шевове изглеждат добре , но май, юни ще знам повече.

  2. #152
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Цитат Първоначално публикувано от lubol
    vanHanegem Питай ме пак май месец към края тогава ще ти кажа, дано да не се налага да я нося до работата да заварявам и да балансирам коша или да сменям лагери

    Мога да направя PT на заваръчните шевове изглеждат добре , но май, юни ще знам повече.
    Не мога да ви разбера, къв кеф е да дадете пари за нещо калпаво, което после да преправяте ?!?!?!?
    vanHanegem, го е казал много точно:

    "
    За Бога, братя, не купувайте българска центрофуга"!
    Или купуваш нещо скъпо, вносно и САМО работиш с него......или купуваш българско, хвърляш си парите на боклука и преди всеки сезон правиш ремонти!
    Виждал съм 2-3 вида български центрофуги.....определено не си заслужават цената!!!.....а и неизвестно защо, всеки знаещ да държи заваръчен апарат си мисли, че разбира и от физични закони, слепва малко ламарини и железа.....и се явява на пазара !!!!!

    .....третия вариант, няма да го споменавам.... wink;

  3. #153
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    Колеги послушайте vanHanegem ,той е прав. Аз миналата година бях изправен пред подобна дилема ,вносна или наша центрофуга .Имах парите и реших да е италианска, но много ме подразни факта,че нито един търговец нямаше нито една в наличност .Снимки и реклами да но центрофуга не! И така залитнах на Стохи 12 пити ДБ радиална , ръчна за 550 лв. След пробата коша започна леко да бие и не знам сега дали да пробвам ел. задвижване ,иначе става върши работа но трябва да и намериш цаката. Така че преценете и решете сами .Дано да съм помогнал на някого.

  4. #154
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Не съм съгласен че няма Българска центрофуга с която да си извадите продукцията,просто трябва да се внимава повече.
    Искам да призова който има 24 рамкова от Касамаков Разград нека сподели мнение,смятам да си купувам такава.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  5. #155
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Имам на червен бряг ,проста изработка , като за нашия джоб,с малко корекция в долния край на коша може да побере 36 магазинни рамки.мед да има само .всичко друго е капризи и на самия пчелар всичките имат една цел да центрофугират меда.имам чувстото че бъдещето за сега е в касетъчни с хордиално центрофугиране

  6. #156
    Цитат Първоначално публикувано от сезгин
    Имам на червен бряг ,проста изработка , като за нашия джоб,с малко корекция в долния край на коша може да побере 36 магазинни рамки.мед да има само .всичко друго е капризи и на самия пчелар всичките имат една цел да центрофугират меда.
    Колега Сезгин , без да ме разбираш грешно моля да ми позволиш да конкретизирам капризите на моя личност , не мога да се нарека все още точно пчелар , но:
    - Първо - хубаво е центрофугата която ползваш точно в сезона да не предаде богу дух и ти като пчелар до лакти в мед да бягаш за електрожени и други заваръчни пособия.
    - Хубаво е центрофугата когато пчеларя я зареди със рамки и я пусне да не почне да подскача като пумпал из помещението и той да я гони и да се чуди за кой дерек да я върже.
    - Хубаво е по време на центрофугиране рамките да не изкачат от жлебовете на радиалните кошове.
    -Хубаво е при въртене да не ви се късат питите и да не се налага ако сте с ръчна центрофуга хордиална да се налага 6 пъти да въртите рамките , за да можете да ги изцентрофугирате без да станат на парцали.
    - Хубаво е , дъното на цетрофугата да не е равно.
    - Хубаво е , коша на центрофугата да е изцяло то неръждавейка , а не оста от черен метал (при хордиалните е хубаво разни майстори да не ползват рабицова мрежа което е супер тъпо понеже и тя ръждясва и при въртене рамките се набиват в мрежата)
    - Хубаво е , без значение дали е нова или втора употреба центрофуга самия кош да не боядисан със никакви бои с разни уговорки , че самите бои се използвали в хранително вкусовата промишленост.
    - Лично за мен би било добре и крановете на по малките центрофуги да не са 3/8 (да не бъркам сега само размера), а по големички.
    Вярно е , че всички имат за цел да изпърскат меда , но идеята е как точно ще го направят дали с клизма или както е редно.
    И в крайна сметка се чудя толкова ли е трудно в тая пуста България това което си го вземеш да върши тая работа за която ти го продават , а не да се налага да се впускаш в инерпретации и иновации.
    Поздрави!
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  7. #157
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Кире, не се чуди!
    Ако знаеш какво искаш и намериш добър стругар и заварчик, можеш да си направиш това което ти е нужно на почти същата цена.....но с по-добро качество!
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  8. #158
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Кире, не се чуди!
    Ако знаеш какво искаш и намериш добър стругар и заварчик, можеш да си направиш това което ти е нужно на почти същата цена.....но с по-добро качество!
    Благодаря за съвета , но НЕ - на никой в тая държава не вярвам (нещо като Тома неверни съм).
    За да дам толкова пари и някой да ми прави каквото и да било трябва да ми е почти брат иначе - не.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  9. #159
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Колега в нашия град правят центрофуги добри са 3 година я ползвам , не тресе и цената е добра

  10. #160
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Колега Кирил8305 нямам никакви проблеми които си ги изброил с червен бряг. но мога да ти кажа че на на червен бряг са ф 90 см а на добрич са с по малък ф кош.колкото е по тясна толкова повече се клати.А ел оборудването на добрич е 300 лв с механизъм от винтоверт което струва ......

 

 
Страница 16 от 100 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •