Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 67 от 100 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 661 до 670 от общо 991
  1. #661
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    От това, което съм виждал на живо, най-качествени като: материали, изработка, внимание към детайла и възможности са румънските на http://www.apitotal.ro/EN/Centrifuge...ge_radiala.htm
    обаче там комуникацията е силно затруднена, защото собственикът е много възрастен, говори единствено румънски и малко немски, трябва да се предплатят предварително и съответно са скъпи.
    Писах им на тези от Минели за две от центрофугите, чакам да ми дадат цени.

  2. #662
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Ristis Виж публикацията
    От това, което съм виждал на живо, най-качествени като: материали, изработка, внимание към детайла и възможности са румънските на http://www.apitotal.ro/EN/Centrifuge...ge_radiala.htm
    обаче там комуникацията е силно затруднена, защото собственикът е много възрастен, говори единствено румънски и малко немски, трябва да се предплатят предварително и съответно са скъпи.
    Писах им на тези от Минели за две от центрофугите, чакам да ми дадат цени.
    Кога последно си влизал в контакт с тях? Сайта им не е пипан от 2010г.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #663
    Цитат Първоначално публикувано от Ristis Виж публикацията
    От това, което съм виждал на живо, най-качествени като: материали, изработка, внимание към детайла и възможности са румънските на http://www.apitotal.ro/EN/Centrifuge...ge_radiala.htm
    обаче там комуникацията е силно затруднена, защото собственикът е много възрастен, говори единствено румънски и малко немски, трябва да се предплатят предварително и съответно са скъпи.
    Писах им на тези от Минели за две от центрофугите, чакам да ми дадат цени.
    Ти питаше за MINELI. Апитотал е друга бира?

  4. #664
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    tsc1, преди около 5 месеца ходих при тях и разбрах, че ако искаш да си купиш нещо от там, трябва да им отидеш на крака поне два пъти в работно време.

    Да, питам за MINELI, защото са сравнително близо, изглежда да имат на склад центрофугите и края на тази седмица е удобен случай да се разходя до Сърбия...

    Edit.
    Информация от производителя Минели, която получих преди малко:

    12 рамкова ЛР автоматична касетъчна - 1800 евро
    6 рамкова ЛР автоматична - 1300 евро
    6 рамкова, ръчна ~ 650 евро

    Нямат всичко на склад, трябва предварителна договорка.
    Този пост е редактиран от Ristis; 29.02.2016 в 12:00.
    Христо Йорданов

  5. #665
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Николай Христов-nikberk Виж публикацията
    MINELI са най-качествените според мен!Имат едно преимущество което съществено ги отличава от всички други,отворите са по-ниско от дъното и всичко се изтича.Цената им е по-висока от другите!
    През лятото на 2014 г купих от Минели, Дупликатор - машина за инвертиран сироп. Миналата година взех от Техтрон центрофура. Интересното е, че при Минели машините за инверт са по-евтини, а при Техтрон - центрофугите. При центрофугите разликата е и в задвижването и управлението. Поради това тези на Минели са по-скъпи. Като качестнво не мога да определя кои са по-добри. Може би тези на Минели са с едни гърди напред, но.... Влизал съм в производствените бази и на двете фирми. Минели произвежда повече и по-хубави продукти. При Техтрон има по-голямо предлагане на пчеларски инвентар, но голяма част от него е произведен в Китай. Какво да правят, все пак са врата до врата с друга голяма сръбска фирма за пчеларско оборудване - Евротом.
    Този пост е редактиран от zayo; 03.03.2016 в 22:22.
    Keep Walking...

  6. #666
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Ristis Виж публикацията
    tsc1, преди около 5 месеца ходих при тях и разбрах, че ако искаш да си купиш нещо от там, трябва да им отидеш на крака поне два пъти в работно време.

    Да, питам за MINELI, защото са сравнително близо, изглежда да имат на склад центрофугите и края на тази седмица е удобен случай да се разходя до Сърбия...

    Edit.
    Информация от производителя Минели, която получих преди малко:

    12 рамкова ЛР автоматична касетъчна - 1800 евро
    6 рамкова ЛР автоматична - 1300 евро
    6 рамкова, ръчна ~ 650 евро

    Нямат всичко на склад, трябва предварителна договорка.
    Ако наистина си решил да ходиш до Минели, Крагуевац, отскочи с още 120 км по магистралата до Техтрон и Евротом в гр.Рума. Ще се натовариш с гориво за още 240 км и 7-8 евро за магистралата в двете посоки, но поне ще видиш какво и как произвеждат и тези фирми.
    Keep Walking...

  7. #667
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз дълго време мисля каква центрофуга да си взема и специално разглеждах сръбските. Като качество на изработка ги подреждам в следния ред. 1. MINELI, 2.FINANS, 3.TECHTRON. Не включвам LYSON и EVROTOM, те са в по-висок ценови клас. Спрях се на TECHTRON, защото имат представители в България. Иначе на изложението в Тайшмайдан цената на центрофугата, която търсех 12 рамкова радиална, се въртеше около 500-600 евро за различните производители. При FINANS цената на 12 рамковата и 20 рамковата е една и съща, тъй като на размери са едни и същи, просто при 20 рамковата питите се подреждат по на гъсто и са доста по-близки една до друга. А и са с един и същи мотор, не зная дали еднакво добре ще върти 12 и 20 рамки. Хубавото е, че центрофугите на FINANS и на TECHTRON имат и ръчно задвижване. FINANS и TECHTRON също са в Рума. Продукцията им е почти еднаква, но всеки е вложил нещо свое в изработката. Например FINANS имат напречни ограничители там където влиза ухото на рамката с цел рамките да не мърдат напред. При TECHTRON ги няма.
    Имам един въпрос към колегите, които работят с такива. FINANS имат автоматичен режим, който върти центрофугата и в двете посоки, докато TECHTRON твърдят, че това не е нужно и е достатъчно да се върти само в едната посока и при тях се въртят питите само в едната посока. Какво ви е мнението ? Има лиразлика в това колко добре ще се изцентрофугират питите при едностранно и двустранно въртене?
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #668
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Визирайки радиална - няма разлика, моята също е с две посоки на въртене.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #669
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2014
    Мнения
    16
    Пчеларски район
    Суворово
    Моята е радиална и върти в двете посоки,което според мен е излишно.Всичко излиза при въртене и само в едната посока.

  10. #670
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Благодаря за отговора. САМО МЕДЕЦ ДА ИМА. Пожелавам успешен сезон на всички колеги, силни и здрави пчелни семейства и пълни тенекии с мед.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 67 от 100 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •