Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 57 от 100 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 561 до 570 от общо 991
  1. #561
    Наблюдател
    Регистриран
    23.06.2014
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Lom
    Аз миналото лято си купих турска за 12 магазинни или три големи, много съм доволен, цената беше 500лв.

  2. #562
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Мен ръката още ме боли от тройката, дето я въртях лятото.През новия сезон, ако е рекъл господ Лега.Ако не, нещо друго с матор!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #563
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    За мен, лично, по-важно е това: Докато центрофугата върти (ако е на ел.) мога да разпечатвам. Така времето се съкращава. В момента и аз работя с три рамкова на старо, но мерака ми е за електрическа радиална за 24 рамки и повече. Това ще бъде по нататък като увелича кошерите!


    Поздрави, Г. Георгиев

  4. #564
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    На 4 семейства е добре почти не усещаш на ръка. То дето се вика докато изпушиш една цигара и си готов, но на 20-30-50 семейства "друга песен ще запееш"....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #565
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Ще премисля още веднъж ,но цената отива твърде нагоре.

  6. #566
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Така е. Но единия вариант е да се окаже краткосрочна инвестиция за 3-5 години и след това да купуваш нова, а при правилна преценка може да се окаже покупка за "цял живот" която ти се изплаща значително бързо.
    Поне от скромните ми наблюдения мнозина колеги основно поради липса на пари взимат малки ръчни, и след 3-4 години отново дават пари вече за 24 рамкови с ел. задвижване или преработват 3-4 рамковите и им слагат ел. мотор
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #567
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    .....
    Поне от скромните ми наблюдения мнозина колеги основно поради липса на пари взимат малки ръчни, и след 3-4 години отново дават пари вече за 24 рамкови с ел. задвижване или преработват 3-4 рамковите и им слагат ел. мотор
    Наблюденията са ти много верни и тук е сериозния проблем. А той е в избора на подходящия двигател и управлението му. Твърде голямо е разнообразието на съществуващите ръчни центрофуги и съответните им предавки и редуктори. Както и изискванията за захранването на двигателя.
    От както започнахме разработката на универсализиран контролер за управление на пчеларска техника този въпрос стои на дневен ред. Какъв двигател да се избере, за да върши работа в повече от случаите? С какво захранване да бъде - с 230V~ или с 12V=. Каква мощност и номинални обороти да има? Да има ли вграден редуктор или да работи Direct drive? Тук въпросителни има и за възможността за доставка през по-дълъг период от време, за цената и възможността бързо да се сваля при нужда за почистване на центрофугата или връщане към ръчно задвижване. Давайте препоръки и идеи!
    Този пост е редактиран от tsc1; 28.11.2015 в 11:34.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #568
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето ти една идея - обърни се за помощ към моделизма. По света се предлагат огромно количество компоненти за моделистите на смешно ниски цени, но тебе те интересуват основно моторите и Speed контролерите.

    Има идеални трифазни мотори с мощност от 5 W до 5 kW. Управляват се честотно (фазово) с готови евтини Speed контролери с полеви транзистори. Работят на ниски напрежения (4-24V). Избора на варианти е огромен - просто трябва да се поразровиш и да намериш верния комплект. Редуктора може да е елементарен - едно зъбно колело на оста на бъркалката с 50-200 зъба, и до него допряно зъбно колело с 7-15 зъба, което е на оста на мотора. Специално малките зъбни колела за моторите се продават готови. Трябва да се изработи само голямото, но то е много елементарно.

    Препоръчвам ти този сайт, който е световен лидер за моделистки компоненти и който има най-ниските цени в целия свят: http://www.hobbyking.com

  9. #569
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2013
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    с.Ръжево Конаре обл.Пловдив
    Много я мислих моята центрофуга/4ДБ хордиална с ръчно задвижване/как да я преправя на радиална с елзадвижване.Че даже и коша с радиално разположение на питите направих.Отивам да я снимам и ще кача снимките тук.Има доста предимства пред другите подобни, и след като мина сезона и я пробвах, мога да споделя всичко с всеки който се интересува и иска да си направи.Не се качват снимките /учудвам се, защото преди съм качвал/. Ако някой наистина се интересува - да пише на лични да се чуем по телефона. Центрофугата побира 8 многокорпусни пити или 20 магазинни; по-тиха е - с елмотор от елскутер, Работи с трансформатор и на 12 и на 24в; работи и с акумулатор 12в;плавно регулиране на оборотите; евтина и т.н.
    Този пост е редактиран от dedo52; 28.11.2015 в 12:50.

  10. #570
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Относно центрофугата за която говорехме вчера http://beesmarket.com/index.php?rout...&product_id=18 .

    Ето я същата с мотор http://beesmarket.com/index.php?rout...&product_id=19 .

    Ето и само управлението http://beesmarket.com/index.php?rout...&product_id=29 .

    Та смятам да купувам и при нужда да я снабдя с двигател.

 

 
Страница 57 от 100 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •