Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 92 от 100 ПърваПърва ... 42829091929394 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 911 до 920 от общо 991
  1. #911
    Колега Zayo . Това което ми го смениха незнам дали ще го ползвам. Може ли да ми дадеш телефон на човек които да извърши нужната профилактика въпреки че работи, да му го пратя, въпреки че работи. Разбира се срещу заплащане. Ако някой изработва управления съм готов да си купя едно, искам най елементарното управление, един потенциометър. Никакви таймери и прочие
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #912
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Колега Zayo . Това което ми го смениха незнам дали ще го ползвам. Може ли да ми дадеш телефон на човек които да извърши нужната профилактика въпреки че работи, да му го пратя, въпреки че работи. Разбира се срещу заплащане. Ако някой изработва управления съм готов да си купя едно, искам най елементарното управление, един потенциометър. Никакви таймери и прочие
    Дай данни на двигателя от табелката да видим какъв тип и каква мощност е..

  3. #913
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Дай данни на двигателя от табелката да видим какъв тип и каква мощност е..
    Довечера ще .снимам и ще кача снимката. Вкъщи имам един резервен.
    Keep Walking...

  4. #914
    Ще ти го пусна на лично като го снимам. Благодаря Zayo моя е същия малък и цилиндричен, отдоло е с ремък
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #915
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    И двете ми центрофуги са на Касамаков. Едната за 12 рамки, другата- 44. Единствения недостатък за мен е изливните отвори, които са разположени по-високо, така се събира доста мед на дъното, но не е болка за умиране. В края на работния ден накланяне и се оттича меда. С малката работя десетина години, с голямата - 4-5 години. Цени не мога да ти кажа, няма да са актуални. По електриката не съм имал проблеми. Работя на 12 волта, много рядко на 220. Случвало се е на някой ламела от коша да се отлепи точковата заварка, когато изпусна някоя рамка, но в края на сезона оправям незначителната повреда. Колкото е по-сложно една система, толкова е по-голяма вероятността за отказ.
    Благодаря. Сега чакам цена за Lyson Clasic полуавтоматична, 1200 мм, 56 рамки, радиална. 5 години гаранция. Ще проверя ценово и другите марки и ще видим.

  6. #916
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Този клип специално за agro. Центрофуга и начин за получаване на пчелна отрова.



  7. #917
    Потребител
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Колега Zayo . Това което ми го смениха незнам дали ще го ползвам. Може ли да ми дадеш телефон на човек които да извърши нужната профилактика въпреки че работи, да му го пратя, въпреки че работи. Разбира се срещу заплащане. Ако някой изработва управления съм готов да си купя едно, искам най елементарното управление, един потенциометър. Никакви таймери и прочие
    Поръчай си от ,aliexpress честотен регулатор в зависи мус какъв двигател имаш ,монофазен или трифазен ,на него има потенциометър с който увеличаваш или намаляваш оборотите ,без да губи мощност двигателя.

  8. #918
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Колега Zayo . Това което ми го смениха незнам дали ще го ползвам. Може ли да ми дадеш телефон на човек които да извърши нужната профилактика въпреки че работи, да му го пратя, въпреки че работи. Разбира се срещу заплащане. Ако някой изработва управления съм готов да си купя едно, искам най елементарното управление, един потенциометър. Никакви таймери и прочие
    Тук във продажби има обява на едно момче от Русе. Казва се Митко. Прави хубави платки за управление. Не съм си взел още, но говорих с него миналата година и натам вървят нещата. Платката е копие на руска/украинска разработка. Базовата е око 60 лв. Има и с екстри, реветс, програматор, дисплей,.. Намери обявата и питай.

  9. #919
    Благодаря ви колеги. Мисля че съм намерил вариант но като го изпробвам през сезона ще споделя отзиви. Но вярвам, че няма да има ядове с него
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #920
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    13
    Центрофугата е избрана Lyson W200800 , 56 рамкова, радиална, полуавтоматична, мотора и е отдолу. Ако всичко е наред към 15 април трябва да я имам.

 

 
Страница 92 от 100 ПърваПърва ... 42829091929394 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •