Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 100 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 991
  1. #401
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Неръждавейка е.Има много изгодни неща навсякъде за пчеларите но трябва да се търси.Преди месец 30 кощера нови без пари изтървах.
    Трябва да си на на подходящото място в подходящия момент.

  2. #402
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_ Виж публикацията
    Трябва да си на на подходящото място в подходящия момент.
    Абсолютно,но и трябва да четеш рубриката с некролозите

  3. #403
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Абсолютно,но и трябва да четеш рубриката с некролозите
    Черен хумор, но е истина, че повечето наследници се отказват от пчелите.
    Ако излязат може да взема още две такива и все ще им намеря приложение. Питай брата и ако има нещо да се обадиш.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #404
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Дамянов е прав в съждението си , че наследниците се отказват от кошери и инвентар .

  5. #405
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Абсолютно,но и трябва да четеш рубриката с некролозите
    В Африка,след стадата тревопасни винаги вървят и глутниците на санитарите,т.е. хиените.А и не само в Африка.Не се приравнявайте с тях в този форум.Много грозно звучат тези последни съждения на такива мастити писатели във форума.Ами отидете в божия храм и се молете да умират все повече пчелари ,няма значение на каква възраст са,но да умират за да си купите евтин инвентар от некадърници–наследници.Гр озно,много грозно млади ,надъхани пчелари .Аз съм атеист по рождение,а вие всички станахте вярващи,затова запомнете–Бог забавя,но не забравя. Не се знае кой по –нап ред ще отиде да се здрависа със Свети Петър,а може и с рогатия,в катрана.Какво ли не правят тия финикийски знаци?

  6. #406
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    В Африка,след стадата тревопасни винаги вървят и глутниците на санитарите,т.е. хиените.А и не само в Африка.Не се приравнявайте с тях в този форум.Много грозно звучат тези последни съждения на такива мастити писатели във форума.Ами отидете в божия храм и се молете да умират все повече пчелари ,няма значение на каква възраст са,но да умират за да си купите евтин инвентар от некадърници–наследници.Гр озно,много грозно млади ,надъхани пчелари .Аз съм атеист по рождение,а вие всички станахте вярващи,затова запомнете–Бог забавя,но не забравя. Не се знае кой по –нап ред ще отиде да се здрависа със Свети Петър,а може и с рогатия,в катрана.Какво ли не правят тия финикийски знаци?
    Вярвам, че колегата се шегува. Много сериозно го приемаш
    Парите не са всичко, но е истина, че наборите са прекалено меркантилни.
    Някои колеги знаят какво ми се случи с един млад колега наскоро, но накратко - боклуци дебнат отвсякъде.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #407
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Вярвам, че колегата се шегува. Много сериозно го приемаш
    Парите не са всичко, но е истина, че наборите са прекалено меркантилни.
    Някои колеги знаят какво ми се случи с един млад колега наскоро, но накратко - боклуци дебнат отвсякъде.
    Дамяне, вярвах че ти не би паднал толкова ниско.Затова още стоях пред компа,защото бях сигурен че ти ще си първия който ще напише нещо по тази щекотлива тема–да умре ,за да купя евтино.Отдавна щях да пиша ,но все отлагах.Рано или късно всички остаряваме.Сега сте на по 30–40 години,мислите се на Голиати,нямате равни на себе си,а после? Как ще приемете изрази–''Разпитай дали не е умрял някой старец ,наследниците продават евтино.'' и др.Това е по памет от година,написано от колега .Мога да го намеря и да го цитирам дословно,но този път с името на пишештия,а той е популярен във форума.Пиша в множествено число,а не в учтивата форма/ние си пишем на ''ти''/ за всички които разсъждават като колегата цитиран в моя пост.Дамяне, не е въпрос на приемане.Въпрос е на морал,на етика, на личностно мислене–нямаш ли ги ,финикийските знаци те обсебват и ти вече не си ти.Ти си НИКОЙ. Така мисля АЗ.

  8. #408
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Дамяне, вярвах че ти не би паднал толкова ниско.Затова още стоях пред компа,защото бях сигурен че ти ще си първия който ще напише нещо по тази щекотлива тема–да умре ,за да купя евтино.Отдавна щях да пиша ,но все отлагах.Рано или късно всички остаряваме.Сега сте на по 30–40 години,мислите се на Голиати,нямате равни на себе си,а после? Как ще приемете изрази–''Разпитай дали не е умрял някой старец ,наследниците продават евтино.'' и др.Това е по памет от година,написано от колега .Мога да го намеря и да го цитирам дословно,но този път с името на пишештия,а той е популярен във форума.Пиша в множествено число,а не в учтивата форма/ние си пишем на ''ти''/ за всички които разсъждават като колегата цитиран в моя пост.Дамяне, не е въпрос на приемане.Въпрос е на морал,на етика, на личностно мислене–нямаш ли ги ,финикийските знаци те обсебват и ти вече не си ти.Ти си НИКОЙ. Така мисля АЗ.
    Гледай каква тема почнахме.Станала е грешка. С колегата бяхме говорили за центрофуги и стана дума, че при него имало на добри цени. Затова му казвам да се обади ако излезе нещо, а не става дума да чака пред гробището. (така излезе, а и той малко черен хумор внесе)
    Не се ядосвай, никой не е виновен на наследниците, че искат да захвърлят чуждия труд на безценица. Много лично го приемаш.
    И аз съм казвал, че кошери на починали колеги се продават само и само да не пречат в двора. Продавача иска малко, а защо другата страна да бяга от ниската цена?!?! Като си купуваш кола, питаш ли дали някой от 10-те бивши собственика е покойник?!?! Вярвам, че ме разбираш - приемаш го лично и затова се ядосваш.
    Аз разсъждавам така: Ако децата ми искат да продадат това което съм създал, то нека го направят. Грешката е в мен, ако не съм им дал нужния акъл. Аз съм го оставил на тях и няма да си го взема с мен там където отивам. Малко черен хумор: Цяла центрофуга трудно ще прекарам покрай св. Петър, но пушалката може да я контрабандирам.
    Не се ядосвай, разбирам защо го приемаш лично, но колегата не е искал да обиди някого.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #409
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Ако прецените/модераторите и Админа/ че постовете ми са спам,моля,изтрийте ги .Грешиш че приемам лично тия съждения на някои колеги.Но ,съгласи се,че звучи много грозно.Този форум го посещават много колеги които са и по–възрастни от мен/съдя по рожденниците за деня/.Е, как се чувстват като четат тези бисери на колегите?Само трябва ,когато пишем тук , да осмисляме написаното,да не пишем по първосигнолната система,тя е за човекоподобните.Успешен медоносен сезон на всички.При мен започна втора серия на кориандъра.

  10. #410
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ваденето на мед с такава ръждива центрофуга си е направо престъпление. Та меда е ХРАНИТЕЛЕН ПРОДУКТ. Ти би ли си купил от магазина каквато и да е храна, ако знаеш че се е докосвала до ръждиви съдове?

    Ако питаш мене - изхвърли я тази центрофуга на боклука или я предай на вторични суровини. Така ще направиш добро както на себе си, така и на твоите лични деца и внуци, които не се знае колко си ги тровил до момента и какви заболявания ще им се появят преждевременно (на млади години).

    Има си някакъв минимум от хигиенни изисквания, които е редно да ги спазва всеки един пчелар. Срамота е и е вредно за здравето да се центрофужи в такива ръждиви центрофуги и да се използват каквито и да било други ръждиви инструменти и пособия, до които се допира пчелния мед.

 

 
Страница 41 от 100 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •