Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 87 от 100 ПърваПърва ... 3777858687888997 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 861 до 870 от общо 991
  1. #861
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    И аз съм на мнението на Старшия. За тез парички - някоя тройка втора ръка. А пък ако имаш желание и елементарни умения можеш и сам да си направиш нещо за въртене на две рамки. Качвал съм няколко клипа по въпроса някъде напред в темата.
    За два-три кошера се ориентирай твърдо към медодобив от ДБ магазини.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #862
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Това ми хареса. Не съм работил никога с касетъчна. Може ли някой с опит да сподели предимства/недостатъци между касетъчна и радиална.
    Според мене касетъчната за по-малко рамки есента като се вадят окончателно рамките не е лоша. Бързо се работи с нея. За минута предполагам са готови.

    https://www.youtube.com/watch?v=vApobAEDnJI&t=276s

  3. #863
    Наблюдател
    Регистриран
    06.08.2017
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Враца
    Колеги и аз да досаждам малко с повторение на въпрос. Някой ползвал ли е унгарските Konigin и какво може да каже за тях?
    Като допълнение да попитам и за мнение за украинските Bee Star.
    Благодаря!

  4. #864
    Цитат Първоначално публикувано от Dancho1964 Виж публикацията
    Колеги и аз да досаждам малко с повторение на въпрос. Някой ползвал ли е унгарските Konigin и какво може да каже за тях?
    Като допълнение да попитам и за мнение за украинските Bee Star.
    Благодаря!
    Ползвам Bee Star и внимавам как подреждам питите (коя колко е пълна с мед). Ако не са добре разпределени, центрофугата тръгва на разходка. Взех я, защото е автоматична и програмата, която ползвам изцентрофугира питите за 10 минути.
    Преди няколко дни в Пчелин се появи това "
    Илия Николов

    22 август в 04:12

    Радиално–касетъчна центрофуга за 32 магазинни ДБ или 32 корпусни радиално разположени и 8 бр.касети завъртащи се при смяна посоката на въртене.Управлението е автоматично с постепенно увеличаване на оборотите и реверса.Има и ръчен режим.Цена 1350 лв.само радиална 1250 лв..24 рамкови 1180 лв. и 20 рамкови 950 лв.Тел№ 0896 622 176"

  5. #865
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Здравейте,и на мен ми предстои закупуване на центрофуга 24рамкова.Засега съм се спрял на Зорница-Добрич.Някой колега ползва ли тази центрофуга и ако може мнения и отзиви.
    Имам такава от около 8- 9 години. Бягай далече. По назад съм написал защо . Но за тези години може и да са ги оправили .

  6. #866
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Lenovo_A1000_IMG_20171013_195401.jpg
    Вчера си играх до късно да укрепям тази касете,понеже беше (правена-недоправена) така я купих,нямаше разпънки по диагоналите и като се натовари с рамки долния обръч потдаваше.

  7. #867
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    13
    Здравейте, колеги, изчетох темата и така и не успях да си отговоря на въпроса, каква центрофуга да си купя. Аз съм начинаещ пчелар, имам 140 семейства, като имам идеята да ги увеличавам на 250-300 във времето. Сега започвам да си набавям инвентар и мисля да взема 52-56 рамкова центрофуга. Не знам обаче радиална ли да е или не и на коя марка. Искам да е автоматична за да намаля човешкия фактор като труд. Спрял съм се на Lyson, но ще се радвам и на мнението ви и за други марки. Благодаря предварително.

  8. #868
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetancanev Виж публикацията
    Здравейте, колеги, изчетох темата и така и не успях да си отговоря на въпроса, каква центрофуга да си купя. Аз съм начинаещ пчелар, имам 140 семейства, като имам идеята да ги увеличавам на 250-300 във времето. Сега започвам да си набавям инвентар и мисля да взема 52-56 рамкова центрофуга. Не знам обаче радиална ли да е или не и на коя марка. Искам да е автоматична за да намаля човешкия фактор като труд. Спрял съм се на Lyson, но ще се радвам и на мнението ви и за други марки. Благодаря предварително.
    Ба маа му... 140 семейства и начинаещ пчелар. Яко в "батака" си колега, та центрофугата ще е последната грижа. Взимай Лисонската щом ти е по джоба!
    Колега, а отговори ли си си на въпроса какво е хордиална, радиална и т.н.?

  9. #869
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetancanev Виж публикацията
    Здравейте, колеги, изчетох темата и така и не успях да си отговоря на въпроса, каква центрофуга да си купя. Аз съм начинаещ пчелар, имам 140 семейства, като имам идеята да ги увеличавам на 250-300 във времето. Сега започвам да си набавям инвентар и мисля да взема 52-56 рамкова центрофуга. Не знам обаче радиална ли да е или не и на коя марка. Искам да е автоматична за да намаля човешкия фактор като труд. Спрял съм се на Lyson, но ще се радвам и на мнението ви и за други марки. Благодаря предварително.
    Мдааа, познато ми е. Онзи ден на изложението в Добрич най-сетне попаднах на украинските касетъчни радиално-хордиални центрофуги, които досега съм гледал само по клиповете. Имаше голяма такава за 3600 лв, не помня обаче за колко рамки. Записките не са при мен в момента. Между касетите има поставени ламарини, по които се стича меда. Засега този вид центрофуги са ми грабнали окото, но не съм работил с такава. Центрофугата е нискотехнологично изделие и е безпредметно набавянето на "маркова" такава - излишни пари за марка, доставка и търговска надценка. Така или иначе за толкова кошери ще ти трябват поне две центрофуги. Затова аз си взех за начало една радиална за 24 рамки, да има с какво да работя, докато реша какво ми трябва наистина.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #870
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ... Така или иначе за толкова кошери ще ти трябват поне две центрофуги...
    А това защо?

 

 
Страница 87 от 100 ПърваПърва ... 3777858687888997 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •