Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 50 от 100 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 491 до 500 от общо 991
  1. #491
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Кординати на магазина, тази центрофуга ме заинтересува. Намерих.
    http://beesmarket.com/
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

  2. #492
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Цената каква е?
    Купих я 2010 година за 740 евро без ДДС. Сега цената е по-висока в зависимост от мотора. Виж сайта на Лега - http://www.legaitaly.com/en/cart/ext...ial-extractors

  3. #493
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Купих я 2010 година за 740 евро без ДДС. Сега цената е по-висока в зависимост от мотора. Виж сайта на Лега - http://www.legaitaly.com/en/cart/ext...ial-extractors
    За този модел ли говориш: SKU: 4738SGJ

  4. #494
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    За този модел ли говориш: SKU: 4738SGJ
    Да, моя мотор е по-слаб 220 V-32 V- 50 W, сега са сложили мощен 120 W. На другия модел 4738 SEJ e 110 W, няма снимка, но коша и на двата модела е същия като моя. Ако искаш механизъм за ръчно задвижване и скари за плодникови пити - 4 бр. се поръчват и плащат допълнително.

  5. #495
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Моето търсене и лутане по избор на центрофуга приключи.
    След като не можахме да се разберем с Апитотал за цената, аз им изкам нормална центрофуга, а те ми предлагат някаква си с невидимо златно покритие.
    Тъй де за 20 магазинни рамки ето отговора на емеила ми.-"" 1. радиални центробежни стандартните 20 кадъра Dadant ½ или 12 Лангстрот рамки в радиална система. С помощта на 4 допълнителни рамки може да извлечете 4 Dadant изцяло или 8 ½.Цена за ръчно управление, центрофуга е 820 Евро без ДДС.
    Ако сте физическо лице и заплащане на ДДС, цената на Euro 1016.8.
    Там може да се плати в брой, базирани само банкова фактура.


    искрено
    R. Turcu


    От тях ми остана само дебелата сметка за телефон, защото трябваше да намеря добре говорещ ромънски и след 2 разговора по 10тина минути, чак тогава ми отговориха на емейла, Трудна работа беше с тях.
    Следващата стъпка бе да разгледам добре моделите на Техтрон в магазина в Русе. Може би щях да си взема от техните ако преди това не се бях докасвал до Тукана на Лега.
    И накрая така се стекоха събитията, че в рамките на един час завъртях центрофугите на Техтрон и Лега и вече съм с Тукан20 с ръчно задвижване (Лега нямат на 12 волта)
    Не мога да и се зарадвам още защото от тука на сетне следва механизиране то и на 12 волта.
    Този пост е редактиран от dankov64; 02.10.2015 в 11:33.

  6. #496
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Вече открих 2 недостатъка на Легата.-1вия е по голям луфт на оста на редуктора за ръчно задвижване. Ако я автоматизирам с горно задвижване, редуктора ще излезе от употреба и няма да е проблем. Но на мен ми се иска да поставя задвижването от долу и да използвам спирачката на редуктора за ръчно задвижване, та за сега съм ШАХ.
    2рия- краката са доста къси и не влиза тенекията под центрофугата. Тука вариантите са два; Първия е да повдигна центрофугата с 6-7см. А втория е да прехвърлям медът с по нисък съд в мутатор.
    Привмам всякакви идей и предложения, най вече относно задвижването.
    На старата ми центрофуга задвижването беше с редуктор и е доста шумно затова сякаш ми се иска да е с ремъчно задвижване а това задължава да е от долу и изпълнението е доста по трудно.

  7. #497
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    А какво ще кажеш за идеята, ако я правиш с 12V двигател да бъде с "direct drive" и електронно регулиране на оборотите, soft start и soft stop? Колко са максималните обороти, с които се върти барабана?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #498
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А какво ще кажеш за идеята, ако я правиш с 12V двигател да бъде с "direct drive" и електронно регулиране на оборотите, soft start и soft stop? Колко са максималните обороти, с които се върти барабана?
    Нямам понятие от такива мотори, гледам какво се предлага на пазара за механизиране на процеса и не мога да разбера какво толкова има в една електрифицирана центрофуга че струва идна торба с пари,.
    Да я сравним с една пералня от ново поколение, центрофугата има доста по малко механизми а струва няколко пъти в повече.
    Оборотите предполагам са от 100 до 250 в мин.

  9. #499
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Отговора е: Скъпо е защото се купува рядко, ползва се рядко, а и много дълго във времето, а и ние трябва да живеем! На каква цена я купи , че с двигател на 220V e 2 хиляди и нещо?

  10. #500
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Отговора е: Скъпо е защото се купува рядко, ползва се рядко, а и много дълго във времето, а и ние трябва да живеем! На каква цена я купи , че с двигател на 220V e 2 хиляди и нещо?
    А защо се купува рядко????????????- ЗАЩОТО Е СКЪПО. В раьона си имам над 50бр. регистрирани пчелари с над 20 кошера, а от тях 20 процента са със механизирани центрофуги. Има доста пчелари с по 100 кошера и нагоре и въртят на ръка. МЕД ДА ИМАЛО И ПРОДЪЛЖАВАТ.
    Я се замисли какъв процент от домакинствата перът на ръка или по точно нямат автоматична пералня. Ако пералните бяха по 2000лв. и на горе какъв процент от домакинствата щяха да имат автоматични.
    И още нещо, да си виждал саморъчно направени перални, а центрофуги колкото поискаш. Нормално ли е един термо нож да струва повече от най скъпата ютия.
    За 12 години пчеларстване около 50процента от печалбата съм я вложил в оборудване, остава ми да електрифицирам центрофугата и евентуално матуратор, за разпечтваща не мога да си мечтая.
    Мечтая си да ми даде господ някоя др. година след като изуча и малката да работя на 100процента печалба за МЕН.
    Писъл че е с ръчно, на пчелина нямам 220 волта



 

 
Страница 50 от 100 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •