Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 43 от 100 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 421 до 430 от общо 991
  1. #421
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Аз не го намирам това за спам, защото е свързано с темата и предишни постове. Именно за да не се спами предлагам добавката. Намирам тази тема за интересна. Защото аз изпадам в ужас, когато прочета, че някой "пчелар" е ударил една боя на центрофугата си отвътре.
    Боята дори оловната е нищо пред фритюрника , но...
    Знаеш ли какви оксиди излизат от горещото олио?!
    Както казах... По-скоро ръждата е дразнеща и знак за ниска хигиена.
    А... На някои ръждата им пречи, но акарицида-НЕ!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #422
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Сега се сетих и за меда в Кауфланд.
    Мед в буркан, а вътре ЧЕРНА ПИТА ама ЧЕРНА...
    Сигурно е толкова пропита с лекарства, че акара като види меда и бяга.
    Матеев с право се ядосва, но на хората не им пука!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #423
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Сега се сетих и за меда в Кауфланд.
    Мед в буркан, а вътре ЧЕРНА ПИТА ама ЧЕРНА...
    Сигурно е толкова пропита с лекарства, че акара като види меда и бяга.
    Матеев с право се ядосва, но на хората не им пука!
    Не че не им пука, а просто не знаят . Те се доверяват на системата, че не ги лъже, а понякога не е така. И аз пазарувам жестоко от Кауфланд и пера яко та ми пращят ушите. Няма как - не можеш да излезеш от релсите на които те поставят.

  4. #424
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Новите тенекии са лакирани отвътре със специален лак, който е разрешен за хранителни цели. Аз работя само с нови тенекии и който ми изкупи меда, пак ми връща нови тенекии. При това положение се чудя откъде пчеларите намират ръждясали тенекии ...... ........ и след това пък се чудя откъде изкупвачите намират ръждясали тенекии, за да върнат на "ръждясалите" пчелари същото, каквото са взели .......

    Цялата система е такава, че ръждясали тенекии не би трябвало да има, но въпреки това някои пчелари-мурдари се изхитряват да ги намерят отнякъде. Мене ще ме е срам да си слагам меда в такива, но явно някои пчелари са оперирани от срам ......

  5. #425
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Новите тенекии са лакирани отвътре със специален лак, който е разрешен за хранителни цели. Аз работя само с нови тенекии и който ми изкупи меда, пак ми връща нови тенекии. При това положение се чудя откъде пчеларите намират ръждясали тенекии ...... ........ и след това пък се чудя откъде изкупвачите намират ръждясали тенекии, за да върнат на "ръждясалите" пчелари същото, каквото са взели .......

    Цялата система е такава, че ръждясали тенекии не би трябвало да има, но въпреки това някои пчелари-мурдари се изхитряват да ги намерят отнякъде. Мене ще ме е срам да си слагам меда в такива, но явно някои пчелари са оперирани от срам ......
    Да, системата е точно такава каквато я описваш. Всички така работят. А в отговор на твоето тюхкане. Ще те попитам. Ти нали познаваш българина? Няма да ти давам пример от вчера, но ако държиш ще ти го дам на лични. А другия ми пример е: На пазар съм - по точно битак и един продава мед. По цвета му личи, че е бил в точно такива тенекии. Какво правим сега?

    П.П. Имах един момент, когато изкупвачите ми предложиха тенекии втора употреба. Не бяха много ръждясали. Само ме питаха - ако мине номера.

  6. #426
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Въпреки това, нашия мед е в пъти по-добър от чуждия.

    НЕ гледайте добрите ферми дето ги показват по телевизора, другото дето не се вижда е УЖАС. Ако си мислите, че не се боядисват кошери с боя с олово - ГРЕШКА. Един известен пчелар лично ми е казвал, че купува старата боя, която се чудят как да изхвърлят в магазините. Унищожаването на отровните химикали се заплаща много здраво и хитрите пчелари купуват боята на стотинки или направо им я подаряват. НО тези неща няма да ги чуете публично, защото хората не са глупави и си пазят тяхното. Един друг гений(чужденец) използва много вредна химия в която потапя кошерите и така ги импрегнира. На нормален човек това няма да му хрумне, но никой не му прави проблем и му купуват меда. Нямало захар в техния мед - ДА, ДА това само на думи. Мога да ви кажа, че използват захар която може да се определи като техническа и не е годна за консумация. Продава се във варели и мисля, че е за животни или може би за нещо друго(не е метена или боклук, а от завода идва негодна. Единственото което ми харесва в чуждата практика е че използват почти винаги нови буркани. Цената им е ниска и явно не си заслужава да се занимават със стари. Лошото е че не се мият, а дори и да са нови, винаги трябва да се мият. Питайте американците дали използват антибиотици - С ВАРЕЛИТЕ е истината, но иначе ако ги питате дали имат проблем с антибиотиците в меда - отговора е НЕ.
    В чужбина(да не казвам точно къде) се продават болнави и некачествени майки, но публично се крие и най-вече ако производителя е износител на пчелни майки.

    Разбирате ли как всички си пазят тяхното?
    Повтаряйте след мен: НАЙ-ХУБАВИЯ МЕД Е БЪЛГАРСКИЯ!
    Най-добрата пчела на света е БЪЛГАРСКАТА ПЧЕЛА(ако падне монопола).
    Всичко е маркетинг и с нищо не са по-добри от нас. Само, че са разбрали и усмислили горното.
    С години се набива, че нашия мед не става и е некачествен и незнам си к'во...
    Ето как сами си мачкаме родното производство - явно сме недорасли!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #427
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Защото аз изпадам в ужас, когато прочета, че някой "пчелар" е ударил една боя на центрофугата си отвътре.
    Ха-ха-ха! Защото си нямаш "хабер", като си купиш нещо, в какво е приготвено. Еххх тия шопи!
    Цял ден дишате Менделеевата таблица и се чудите, аджаба защо някой си бил боядисал центрофугата, ами за да ви е познат вкуса.

  8. #428
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ха-ха-ха! Защото си нямаш "хабер", като си купиш нещо, в какво е приготвено. Еххх тия шопи!
    Цял ден дишате Менделеевата таблица и се чудите, аджаба защо някой си бил боядисал центрофугата, ами за да ви е познат вкуса.
    Ами представи си че имам, защото съм тръгнал от най-долу и съм извървял целия път. Други, родени в блатото и винаги живели там, даже и не си спомнят с кой елемент почваше таблицата.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #429
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ами представи си че имам, защото съм тръгнал от най-долу и съм извървял целия път. Други, родени в блатото и винаги живели там, даже и не си спомнят с кой елемент почваше таблицата.
    Бре, ние пък си мислихме, че всички сте слезли от Витоша (най-високото) и сте пили вода само от Искару (най-дълбокото), па знаем ли ние от селу, що е то менделеева таблица - яде ли се, пие ли се.

  10. #430
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Моля за помощ.
    Преди 2-3год. в Плевен на изложението си харесах центрофуга, Италианска (не на Лега).
    На някакъв голям производител на машини за хранително вкусовата промишленост. Вносителя беше от Пловдив, но докато се наканя да си купя съм загубил координатите, а сега докато ги намеря да не похарча парите.
    Молбата ми е ако някой има координати те на вносителя или името на фирмата производител да ги сподели.

 

 
Страница 43 от 100 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •