Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 100 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 991
  1. #161
    Цитат Първоначално публикувано от сезгин
    Колега Кирил8305 нямам никакви проблеми които си ги изброил с червен бряг. но мога да ти кажа че на на червен бряг са ф 90 см а на добрич са с по малък ф кош.колкото е по тясна толкова повече се клати.А ел оборудването на добрич е 300 лв с механизъм от винтоверт което струва ......
    Колега Сезгин ,тея центрофуги в мое село даже не съм си и правил и труда да ги гледам тея проблеми не съм ги изброил като човек препатил от центрофуга на червен бряг , аз даже на живо не съм я виждал , просто исках да опиша какви са моите очаквания за центрофугата която ще имам.Искренно се радвам , че вашата е излязла сполучлива и в този ред на мисли мисля ще е добре ако всеки който има центрофуга описва в темата имам еди каква си центрофуга, купих я от еди кой си ,еди какво си ми харесва и еди какво си там не.Смятам , че това ще е полезно за всеки колега който сега се чуди накъде да се ориентира,най малко като прочете мненията и като преброи доволните от дадена марка центрофуга и недоволните малко или много ще се ориентира в тъмното.
    Ако може само да е споделено от личен опит за да няма чух от един колега , един там каза.
    Поздрави на всички.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  2. #162
    Цитат Първоначално публикувано от enchev
    Колега в нашия град правят центрофуги добри са 3 година я ползвам , не тресе и цената е добра
    КОлега,какви са цените? Не знам какво имаш предвид под добра цена...осветли ни!!!

  3. #163
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    да речеме, че добра центрофуга, на добра цена е това :

    http://prodavalnik.com/pchelarska-tsentrofuga-i17640145
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  4. #164
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    да речеме, че добра центрофуга, на добра цена е това :

    http://prodavalnik.com/pchelarska-tsentrofuga-i17640145
    Цената е чудесна , центрофугата от вън също , но вътре НЕ.(или сега ще кажете аве ти искаш и оная работа до края и душа в рая ) :D
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  5. #165
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    Цитат Първоначално публикувано от enchev
    Колега в нашия град правят центрофуги добри са 3 година я ползвам , не тресе и цената е добра
    КОлега,какви са цените? Не знам какво имаш предвид под добра цена...осветли ни!!!
    От Добрички тарикати центрофуги не ви трябват.Работата отива леко като пазара на колите втора ръка който го окъпят добре - седне дръвце.Ходих при един вади ми каталога на Лисон и ми вика избери си , казвам му кажи цена и той ми вика ами цената 200лв. надоло - става на въпрос за цена искана от него 1200лв(още не мога да осъзная как този човечец реши , че аз ако искам центрофуга ще се стискам за още 200лв. и няма да си взема лисонската) за ръчна центрофуга хордиална 12 рамкова за ЛР.Тая на Червен Бряг поне е 24 рамкова електрическа , и обслужва ДБ магазинни и корпусни и ЛР за тази цена.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  6. #166
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Колеги миналата година ходих в Турция в долната част до грузинската граница направи ми впечатление центрофуги хордиални 4 рамкови 300-330 турски лири 1 лира е 0.87 лв. някой има ли представа за какво са такива цените и да ли ползва турска центрофуга какви са му впечатленията.

  7. #167
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Значи мога само да съжелявам че не си купих но все още съм не опитен и фрапиращо ниската цена ме озадачи и не посмях.Благодаря за отговора.

  8. #168
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Значи ходиш да гледаш каталога на Лисон, а не дойде да видиш каталога на Дживан, сърдя ти се :D :D :D Щях да ти направя по-голяма отстъпка :D :D :D

    Само за първото изречение за добричките не съм напълно съгласен...
    Чакай , чакай аз ходих , но още нищо не съм взел и през тебе ще мина :D.
    П.П. колкото до изречението ставаше на въпрос за тарикатите дето ги правят в гаражи , ти ги внасяш - има разлика.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  9. #169
    Напуснал
    Регистриран
    26.10.2012
    Мнения
    38
    Цитат Първоначално публикувано от сезгин
    Имам на червен бряг ,проста изработка , като за нашия джоб,с малко корекция в долния край на коша може да побере 36 магазинни рамки.мед да има само .всичко друго е капризи и на самия пчелар всичките имат една цел да центрофугират меда.имам чувстото че бъдещето за сега е в касетъчни с хордиално центрофугиране
    Какво ще да рече касетачна центрофуга с радиално центрофугиране???Касетачни е центрофуги не работят ли на принципа първо от едната страна,и после се завъртва касетата и страната на центрофугиране???Ако е радиално центрофугирането то си е радиална центрофуга или бъркам неща.Обяснете ако знаете че ми е интересно.

  10. #170
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Имам 12 рамкова центрофуга , ловешко производство.Неръждавейка е, но само корпуса, коша си е ръждавейка...Искам да попитам: с какво мога да го боядисам...Разглеждах спрейчета разни за студено поцинковане, ама не знам, дали става за контакт с мед. Или може би да ме насочите към някоя фирма в Пловдив или Хасково, където могат да галванизират коша, за да стане работата. Това с галванизацията не знам, дали е точен термин, но надявам се, че ме разбрахте. Благодаря много!

 

 
Страница 17 от 100 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •