Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 100 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 991
  1. #141
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от lubol
    Здравейте Колеги,
    Аз имам 3 рамкова хордиална центрофуга. Интересуваме каква е разликата между хордиалната и радиалната. Знам как застава рамката, по скоро ме интересува в начина на работа . По дълго ли се "въртят" рамките, по лесно ли се балансира. Мисля на изложениоето в Плевен да разгледам и да си избера една нова. С ел. двигателче че сам си вадя меда и докато разпечатвам тя да си ги върти.
    Предимството на радиалната цетрофуга освен че събира повече пити не ги къса колкото и силно да се върти барабана а и нямаш обръщане на питата.

  2. #142
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Колеги , ми щом радиалната центрофуга е толкова перфектна , що изобщо има хордиални ??? Дали пък след години няма да се преоткрие хордиалната ?
    Невсичко с две бузи е лице !

  3. #143
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    Колеги , ми щом радиалната центрофуга е толкова перфектна , що изобщо има хордиални ??? Дали пък след години няма да се преоткрие хордиалната ?

    Колега запознат ли си с историята на центрофугите модернизации и прочие.Нищо съвършено няма на този свят,с времето всичко се усъвършенства все повече, само качествата на хората се влошават все повече и повече.

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Разгледайте касетъчните. Най-скъпи и най-добри.
    А някой знае ли как се смята една центрофуга?
    Защо при радиалните най-малкото растояние от долната рамка до оста е 10 см.?Колко е най-високата скорост на въртене?Някой има ли формулките?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #145
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    Колега запознат ли си с историята на центрофугите модернизации и прочие.Нищо съвършено няма на този свят,с времето всичко се усъвършенства все повече, само качествата на хората се влошават все повече и повече.
    Колега , повярвай ми , запознат съм и от това по-хубаво няма :

    http://www.youtube.com/watch?v=9oi8pzBklyI
    Невсичко с две бузи е лице !

  6. #146
    Наблюдател
    Регистриран
    14.01.2011
    Мнения
    14
    Така и не разбрах от цялата тема - центрофугите от Разград на Касамаков добри ли са или не са добри. Ако някой е ползвал, моля да сподели!

  7. #147
    Цитат Първоначално публикувано от teraforming
    Така и не разбрах от цялата тема - центрофугите от Разград на Касамаков добри ли са или не са добри. Ако някой е ползвал, моля да сподели!
    Трудно ще разбереш , в момента и аз се ровя за центрофуга , изрових хиляда страници в нета, мнения както полжителни така и отрицателни, за Българските центрофуги като цяло , но като се загледаш във братята Италиянци и Поляци тогава трябва да мислиш крупно в смисъл такъв , че ако купуваш 42 рамкова центрофуга с електроника 2500лв. не ти се струват много , но ако нещо малко да речем 4 рамкова хордиалка на Лисън 962 лв. с данъка.На Лега модел Тукан 4 рамки хордиално за ДБ плодникови , радиално 20 ДБ магазинин и 8 ЛР с три приставки различни на цена 1460лв.Има и по евтинджос вариянти , но при тях на пръв поглед веднага си личи икономията на материал , оста на кошницата за рамките е от черен метал , както и не рядко забелязвам самата кошница да е от черен метал боядисана с боя което е пълна глупост.Така , че успех колега, вземай аспирините под ръка седни върху нещо здраво и се дръж , че да не паднеш от цени.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  8. #148
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Аз си купих от Касамаков радиaлна за 20 магазини и 4 хордиално ДБ- но не съм я ползвал още. върти плавно няма вибрации. Няма таймер но, но имам идея от къде да си намеря.
    ЗА изработката мога да кажа че имам какво да се желае, не мога да кажа че е същата като Лега но и цената е поне по 2. Като пляс е че всичко по коша е изработено от някаква неръздясваща стомана. Зa марка не знам каква a е, а и не вярвам като ми казаха 316L.

  9. #149
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Никога не бих купил българска центрофуга! Вносните може и да са по-скъпи, но това е оборудване, което купуваш само веднъж. "Ибис" на "Лега" за 16 ЛР или магазинни ДБ е около 2400 лв. без пазарлък. Толкова , или малко повече е 42 р. на "Лизон". Сръбски на "Евротом"(според мен с много добро качество) на 24 р. е 1900 лв. За разлика от ортодоксалните родолюбци, аз бих ви призовал: "За Бога, братя, не купувайте българска центрофуга"!
    П.С. От 3 години работя с 16 р. "Ибис" на "Лега" и никога няма сменя ...марката!
    Working....

  10. #150
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Никога не бих купил българска центрофуга! Вносните може и да са по-скъпи, но това е оборудване, което купуваш само веднъж. "Ибис" на "Лега" за 16 ЛР или магазинни ДБ е около 2400 лв. без пазарлък. Толкова , или малко повече е 42 р. на "Лизон". Сръбски на "Евротом"(според мен с много добро качество) на 24 р. е 1900 лв. За разлика от ортодоксалните родолюбци, аз бих ви призовал: "За Бога, братя, не купувайте българска центрофуга"!
    П.С. От 3 години работя с 16 р. "Ибис" на "Лега" и никога няма сменя ...марката!
    Ами не са по скъпи , просто са ужасно скъпи - центрофуга 24 рамкова на Червен Бряг която обслужва ДБ - магазинни и плодникови и също и ЛР, е на цена 1200лв. с ДДС.Центрофуга на Лисън 4 рамкова хордиалка универсална за 965 лв. с ДДС. За другите цени които чух изобщо не ми се говори.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

 

 
Страница 15 от 100 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •