Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 88

Тема: ПРОПОЛИС

  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Допускаш, че събират нещо от асвалта, но защо само в един кошер?

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Допускаш, че събират нещо от асвалта, но защо само в един кошер?


    Чувал съм че и от новия асвалт събират клей но не съм толкова вещ да потвърдя тая теза

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При мен на един кошер се случи нещо до сега което не бях виждал
    Дъното смъкнато целия отвор го запълниха с клей оставили само 5-6 дупки да минават сигурно 300гр клей извадих
    Не бях виждал такова нещо до сега в пчелина.Нормално ли е това?

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    При мен на един кошер се случи нещо до сега което не бях виждал
    Дъното смъкнато целия отвор го запълниха с клей оставили само 5-6 дупки да минават сигурно 300гр клей извадих
    Не бях виждал такова нещо до сега в пчелина.Нормално ли е това?
    Напълно нормално, остви го още един месец отворено и пак ще го заклеят. Обираш го пак и затваряш дъното.

  5. #75
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2014
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Dupnica oblast Kustendil
    Здравейте.
    Събирам прополис с мрежа против комари. Мрежите ги слагам средата на юни и ги махам началото на август. Под покрива ползвам брезент. След сваляне на мрежите от кошерите ги навивам на руло и ги поставям във фризер. След замръзване, начупвам прополиса от мрежата и го счуквам на прах в стъклен буркан. 50 грама от прахта поставям в бутилка и заливам с 100мл. водка / ползвам водка, защото пия тинктурата/. Държа бутилката на тъмно в някой шкаф и разклащам всеки ден. След няколко седмици / за 5,6 дни не става/ филтрирам през марля. Гъстият остатък от филтрираното го изсушавам и претеглям. Да предположим, че остатъкът тежи 8 грама. От първоначалното количеството клей, което е 50 грама, 42 грама са се разтворили. Щом 30гр. в 100мл водка /спирт/ са необходими за 30% разтвор, то в 1мл. от разтвора има 0,3 гр. клей. Когато разделим 42гр. на 0,3 получаваме 140мл. Доливам към тинктурата до 140мл. тоест 40мл водка. Пия го половин, един час преди вечеря. 30 капки и доливам с вода. Аз не отмервам капки. Сипвам от разтвора на око и доливам с вода.
    Засилва имунитета. Така пише. За имунитета не знам, но определено ми разтроива стомаха.

  6. #76
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Цитат Първоначално публикувано от Lukarov Виж публикацията
    Здравейте.
    Събирам прополис с мрежа против комари. Мрежите ги слагам средата на юни и ги махам началото на август. Под покрива ползвам брезент. След сваляне на мрежите от кошерите ги навивам на руло и ги поставям във фризер. След замръзване, начупвам прополиса от мрежата и го счуквам на прах в стъклен буркан. 50 грама от прахта поставям в бутилка и заливам с 100мл. водка / ползвам водка, защото пия тинктурата/. Държа бутилката на тъмно в някой шкаф и разклащам всеки ден. След няколко седмици / за 5,6 дни не става/ филтрирам през марля. Гъстият остатък от филтрираното го изсушавам и претеглям. Да предположим, че остатъкът тежи 8 грама. От първоначалното количеството клей, което е 50 грама, 42 грама са се разтворили. Щом 30гр. в 100мл водка /спирт/ са необходими за 30% разтвор, то в 1мл. от разтвора има 0,3 гр. клей. Когато разделим 42гр. на 0,3 получаваме 140мл. Доливам към тинктурата до 140мл. тоест 40мл водка. Пия го половин, един час преди вечеря. 30 капки и доливам с вода. Аз не отмервам капки. Сипвам от разтвора на око и доливам с вода.
    Засилва имунитета. Така пише. За имунитета не знам, но определено ми разтроива стомаха.

    Малко ти е височка дозата, според мен (30 капки до "на око"). Аз знам (и пия), че профилактично се взимат по 15 капки. А, 20 - 25 се взимат за лечение (на стомашни проблеми, язви...), за 30 не съм чувал. Плюс това, се взима известно време (3, 4, 5 седмици) и се почива няколко седмици.
    Пък и водката може да ти е съмнителна... може би, не случайно, рецептите са със спирт.

  7. #77
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Lukarov Виж публикацията
    За имунитета не знам, но определено ми разтроива стомаха.
    Намали малко дозата. Не е хубаво да се пие преди ядене. Вземай го по време. Следи все пак с какво се храниш. Ако е нещо затягащо вземи си дозата, ако е нещо което предразполага към разхлабване, то тогава пропусни. Ако познаваш билката подъбиче си набери и вземай по няколко листенца заедно с тинктурата. Тази билка е за затягане и също е полезна за коремни болки. Листенцата се стриват(когато са сухи) и се вземат с малко вода. Подбираш си някаква доза и те така. Не е задължително да се взема постоянно - това не е антибиотик за да се спазва час и ден.

  8. #78
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2014
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Dupnica oblast Kustendil
    Водката си е читава. Пих тинктурата около 2 седмици. Работата ми е свързана с контакти с много хора и лепвам всеки вирус, които се появи. За сега съм здрав, като бик. Спортувам доста и по времето, докато пиех разтвора, тонуса ми се покачи. Желанието за секс, също. Разбира се това може да се дължи на психическа нагласа. Дадох от тинктурата на приятел, който има проблеми със запечен стомах. Остана много доволен. Януари, ще пия пак 2 седмици. Тогава, ще меря по 15 капки, че на око със сигурност съм предозирал.

  9. #79
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172

    Lightbulb

    Цитат Първоначално публикувано от Lukarov Виж публикацията
    Водката си е читава. Пих тинктурата около 2 седмици. Работата ми е свързана с контакти с много хора и лепвам всеки вирус, които се появи. За сега съм здрав, като бик. Спортувам доста и по времето, докато пиех разтвора, тонуса ми се покачи. Желанието за секс, също. Разбира се това може да се дължи на психическа нагласа. Дадох от тинктурата на приятел, който има проблеми със запечен стомах. Остана много доволен. Януари, ще пия пак 2 седмици. Тогава, ще меря по 15 капки, че на око със сигурност съм предозирал.
    Малко извън темата, ама да ти препоръчам и Кармолис. Кармолис+Прополис е страшна комбинация, забравяш за доктори! Аз си ги слагам сутрин в протеиновия шейк (и една щипка прашец).

  10. #80
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2016
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    с.Пряпорец, общ. Стара Загора
    Здравейте, имам един въпрос относно прополиса. Направихме няколко петна от прополисова тинктура на кухненския плот и се чудя с какво да ги почистя, по-назад в темата се коментира за почистване с хлор или сода каустик но става въпрос за пластмаса и аз се опасявам че може да го повредя. Някой има ли опит с това и желание да сподели опита си.

 

 
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Потребители, които са прочели тази тема: 0

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •