Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 88

Тема: ПРОПОЛИС

  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    "Зебра" чисти идеално.Ползва се с ръкавици и очила ,ако чистиш с четка.Четката с изкуствен косъм.В препарата има сода каустик ,може би ,защото пръстите без ръкавици започват да се пързалят и после са като изгорени.Почистването е безупречно и евтино.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    а нужно ли и да се почистват, т.е ако не се почистват от прополиса има ли вероятност да се развие някаква болест

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Няма такава вероятност
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #34
    Четох някъде че медицинския спирт разтваря прополиса.Приготвят тинктура от него.Пробвай да сложиш хранилка във фризера прополиса става чуплив и може би ще се остърже.

  5. #35
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Nic
    а нужно ли и да се почистват, т.е ако не се почистват от прополиса има ли вероятност да се развие някаква болест
    Само ако държиш на хигиената. Ако някое от семействата е преносител на болест единствено има вероятност да я пренесеш на някое друго.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #36
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Белината ще действа зле на пластмасата. Мисля, че е по-добре с разтвор на натриева основа.
    Зле, в какъв смисъл? В разтвор на белина, пластмасата става като нова. Това е от личен опит. Като студент работих като барман в доста заведения и за измиване на инвентара ползвахме само р-р на белина. Такова е изискването и на ХЕИ.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Абе най-добре е да не използваме хранилки...
    Шегичкаа.
    Но имам Приятел, който не използва такива неща.
    Поздрави.
    Успех.

    А прополиса има такива антибактериални свойства, че не нужно да го чистите, освен ако не ви трябва за тинктура.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Белината ще действа зле в смисъл, че пластмасата ще старее по-бързо заради агресивното действие на хлора. Иначе прополисът се разтваря добре с хлор, действително.

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    18.06.2012
    Мнения
    16

    Как да събираме пчелен клеи?

    По какъв начин събирате вие пчелния клеи и въобще кога е времето за това?

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80
    ми аз лично слагам една мрежа за комари м/д таблата и рамките и оставям 1 см отворена таблата колкот да може да влиза въздух и до 1 2 дена са я налепили цялата слагам я във фризера за 24 часа и след тва просто намачквам мрежата и така пада имам около 2 3 кг вече

 

 
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Потребители, които са прочели тази тема: 0

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •