Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 58
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Цитат Първоначално публикувано от bobi mitrev
    Здравеите отново, почистих кошерите със сода каустик след това хубаво измиване и след това с горелка. Но нещо ме притеснява, по стените има малки дубки и странни белези, дали нее някаква опасна зараза. Моля помогнете, ето и снимки

    АДМИНИСТРАТОРКолега,снимките ти ще бъдат изтривани докато не се научиш как да ги качваш.Има раздел за това,прочети и го направи.
    Извинявам се за големината не бях обърнал внимание



  2. #12
    Много старателни модератори и админи чак ми затрили мнението ама такава ни е всичката работа за триене грешка нямаме. А дали ще се само накажете по някой от 1500-те правила едва ли. Повече няма да коментирам нищо в форума!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    10
    Въпроса ми не е много за тази тема, но все пак да попитам как да почистя стара центофуга, мога ли с вода да я измия?

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Обилно измиваш и почистваш с гореща вода и гъба.След товя ако няма избила ръжда(понеже казваш че е стара)дезинфекцираш със спирт,подсушаваш и си готова да работа.
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336

    въпрос без отговор

    здравейте и аз имам кошер които изглежда по подобен начин на колегата,на някаква болест ли се дължи

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    На молци.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Искам да дезинфекцирам няколко магазина, купих 2кг сода каустик на люспи но никъде не пиша как се разтваря.
    1кг сода в колко вода се сипва?

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Пише Ника, пише. Виж страница 1 на темата.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Преди да пиша прочетох но пише 5%-10% , ама как се правят тия проценти.
    Сега намерих в нета че 1кг. сода каустик е за от 10л. до 20л. вода зависи колко искаш да е концентриран разтвора.

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Слагай както ти падне, само гледай да има сода каустик/дали ще е 10% или 15% или 20% няма толкоз значение/. Претпазни очила и ръкавици ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

 

 
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •