Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 23 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 222
  1. #141
    Наблюдател
    Регистриран
    24.02.2011
    Мнения
    10
    На 16.01.2013 погледнах в 5-6семейства и установих, че имат запечатано пило с площ колкото цигарена кутия.

  2. #142
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Аз също съм против ранното възбуждане на семйствата.Миналата година по това време започна едно силно и продължително застудаване. Предполагам, че колегите които бяха избързали съжаляваха.Не че и по-късно не може да застудее, но продължителноста нама да е голяма.

  3. #143
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393

    Re: Подхранване

    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR
    комбинация от прашец, соево брашно и суха мая - ок. 70%
    По-горе в бързината съм допуснал малка грешка. Вместо "комбинация от прашец, соево брашно и суха мая - ок. 70%" да се чете:
    "комбинация от сухо мляко, соево брашно и суха мая - 70%".
    Макар, че при добавка на известно количество прашец пак биха могли да се получат същите и дори по-големи проценти... Зависи от количеството, качеството, вида на прашеца...
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  4. #144

    Подхранване

    Тази година съм решил да събирам прашец от собствения пчелин и подхранването с него във вид на медо-прашецова питка да започна рано на пролет мисля март месец ,за да може да имат фактора облитане.фЕВРУАРИ рано ли е за подхранване с белтъчна храна

  5. #145
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Семействата с по-малко пчели няма да се възбудят!Само силните ще го направят![/quote]

    Ти пробвал ли си или така смяташ.[/quote]

    Естественно че съм пробвал!Пробвал съм на групи от по 20 броя и извода е,че най-важното е да се зазимят с над 10 000 хиляди пчели!Всички подробности важат за средните,а слабите нищо няма да ги направи силни!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  6. #146
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    13 паунда сух прашец (6 кг.) се размесват с 2 3/4 пинти (1300 мл.) топла вода, загрята до 40 гр.С в продължение на 15 до 30 мин. След размиването на поленовите зърна се добавят 6 кг. захар. Полученото много твърдо тесто се разпределя на порции от по 300 до 500 грама и се сплесква до дебелина 1 см. Пропорцията между прашеца и захарта в тази смес може да се промени от 2:1 до 1/2:1 в зависимост от състоянието на пчелите.
    Прашецът приготвен по този начин и поставен в гнездото, няма да изсъхне и няма да мухляса в рамките на 2-3 седмици, които са необходими за да бъде изяден. Не е необходимо покритие, за да се намали достъпността му за пчелите.

    По този начин Стийв Тейбър храни семействата, които отглеждат майки.
    Working....

  7. #147
    Захарта пудра ли трябва да е.

  8. #148
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2012
    Мнения
    17

    Re: Подхранване

    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR
    Цитат Първоначално публикувано от РУМ71
    вземете и се ровнете в края на януари в 3-4 семейства и вижте дали няма личинки!
    За мен не е важно дали ще има личинки, а дали те ще са 20-30 бр. или 10-15 хил. Впрочем, в гнездата мисля, че вече са се понатрупали факторите, отключващи гледането на пило, та може да има някоя и друга личинка още в момента. Ако зависеше от мен обаче, щях да забраня на майките изобщо да снасят през януари, но за съжаление, аз съм само страничен наблюдател и мога единствено да не подпомагам допълнително процеса.
    Все пак, от чисто "научен интерес", би ми било любопитно да разбера какви са резултатите от твоя експеримент и ще очаквам с нетърпение развръзката. wink;
    Желая ти успех в начинанието!

    Резултата преди 2 години беше по 10-12 кг мед от семейство (рапица)и силни семейства през цялата година ,а за 10-15 хиляди личинки ще говорим март месец.

  9. #149
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Само да избутам темата.

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Тези питки с протеина за подбуждане ли служат?
    Питам защото има едни с протеин и прашец, за тях ясно и други само с протеин.
    Има някакви босненски и чувам добри отзиви за тях.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 09.01.2014 в 18:01.

 

 
Страница 15 от 23 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •