Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 23 ПърваПърва ... 111920212223 ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 222
  1. #201
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    По добре остави пчелите на спокойствие в близките 15-20 дни. С подбудително подхранване сега, какво гониш-опрашване на бадеми ли? През тези дни, като беше по топло, пчелите се облитаха добре и със сигурност са си пренесли запаси до кълбото или са се преместили.
    Този пост е редактиран от Валтер Желязков; 29.01.2014 в 15:43.

  2. #202
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Вчера цял ден бърках питки мота рецепта е 1 част мед, 0.5 част извара, 3.5 части пудра захар и по 0.02 грама тимол на килограм ,тимола се разтваря предварително в спирт 1:1,изварата я оставям цяла нощ да и изтече водата в тензух,всяка година си правя сам питките и съм много доволен нищо общо нямат с купешките,досега само веднъж съм купувал питки и повече няма да повторя тази грешка.

  3. #203
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Аз също съм много доволен от питките с извара, правих ги по рецептата на Л.Радоев, 1:1:6 - мед/извара/пудра захар, много добре ги взимат, купил съм и Витафийдголд, мисля да го прибавя към тазпролетната дажба. Миналата година им забърках и Фийдбии, но го вземат бавно, кумят му се, и не го докарах материала на гъстота, стана по-течен, и по дъната стана едно мазало, уморих маса пчели, още ме е яд.

  4. #204
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    .... не го докарах материала на гъстота, стана по-течен, и по дъната стана едно мазало, уморих маса пчели, още ме е яд.
    Същият филм се получи с един колега, на когото бях дал рецепта с мая за хляб. Аз излязох виновен--бил съм го излъгал. Когато си меся питките ги проверявам така : като забия пръст в тестото, отвора трябва да не се затваря. Питката в плик, когато се слага върху рамките.

  5. #205
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Същият филм се получи с един колега, на когото бях дал рецепта с мая за хляб. Аз излязох виновен--бил съм го излъгал. Когато си меся питките ги проверявам така : като забия пръст в тестото, отвора трябва да не се затваря. Питката в плик, когато се слага върху рамките.
    Какво се правиш? Разбира се, че си виновен. Дал си му рецептата, ами да му ги беше омесил и поставил в кошерите.

  6. #206
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Вчера цял ден бърках питки мота рецепта е 1 част мед, 0.5 част извара, 3.5 части пудра захар и по 0.02 грама тимол на килограм ,тимола се разтваря предварително в спирт 1:1,изварата я оставям цяла нощ да и изтече водата в тензух,всяка година си правя сам питките и съм много доволен нищо общо нямат с купешките,досега само веднъж съм купувал питки и повече няма да повторя тази грешка.
    А,когато се предприеме даване на мед над рамките.-В найлон ли се слага?Течен или захаросан?

  7. #207
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    А,когато се предприеме даване на мед над рамките.-В найлон ли се слага?Течен или захаросан?
    Зависи!! Ако меда е в килийките на рамката само разпечатваш/надраскваш/запечатката от едната страна и полагаш питата върху символичното кълбо на с–вото.Като изчистят меда от килийките повтаряш процедурата и със другата страна на питата.Ако е много захаросан/обикновенно слънчогледа прави едри,твърди кристали/напръскай с водица надрасканата страна и я остави 5–6минути докато се поеме от меда.
    Ако меда го вадиш от тенекия,слагаш го в полиетиленово пликче/да събира поне килце/,смачкваш го долу–горе за да покрие по–голяма площ от кълбото,дупчиш със вилицата едната страна на разстояние 25–30 мм. и поставяш в–у кълбото с приплъзване отзад напред,като гледаш надупчената линия да е над между рамковото пространство.Тук повече не отваряш кошера.Дано да съм ти полезен.

  8. #208
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    А тогава, защо по книгите пише, меда да се меси на питка с пудра захар ?

  9. #209
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    А тогава, защо по книгите пише, меда да се меси на питка с пудра захар ?
    Различни технологии. А и различни хора. Г-н Иванов не използва захар и затова ще е само мед, а който го е шитнал и няма, храни с пудра захар......и т. н..........

  10. #210
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Зависи!! Ако меда е в килийките на рамката само разпечатваш/надраскваш/запечатката от едната страна и полагаш питата върху символичното кълбо на с–вото.Като изчистят меда от килийките повтаряш процедурата и със другата страна на питата.Ако е много захаросан/обикновенно слънчогледа прави едри,твърди кристали/напръскай с водица надрасканата страна и я остави 5–6минути докато се поеме от меда.
    Ако меда го вадиш от тенекия,слагаш го в полиетиленово пликче/да събира поне килце/,смачкваш го долу–горе за да покрие по–голяма площ от кълбото,дупчиш със вилицата едната страна на разстояние 25–30 мм. и поставяш в–у кълбото с приплъзване отзад напред,като гледаш надупчената линия да е над между рамковото пространство.Тук повече не отваряш кошера.Дано да съм ти полезен.
    След като приплъзна,надупченото пликче отзад-напред,то остава там.Така ли?Благодаря!

 

 
Страница 21 от 23 ПърваПърва ... 111920212223 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •