Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 23 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 222
  1. #191
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Благодаря.
    Чел съм за тях, но съм ги виждал само в опаковка.

  2. #192
    Суни, не се познаваме, затова няма как отношението ми да е лично. Мен обаче въпроси от рода: От вчера имам 2кошера, какво да прая или помагайте? (а твоя е горе долу такъв) много ме дразнят. Ами щом не знаеш какво да ги правиш - не се захващай. По въпроса за храненето на пчелите има много, ама наистина много инфо, както и тук в самия форум, така и в пчеларската литература. Ами потруди се малко. Иначе предния ми пост беше просто шега, но явно новите пчелари нямате чувство за хумор. Извинявай. Иначе форума наистина е място за споделяне и обмяна на опит и информация.

  3. #193
    Наблюдател
    Регистриран
    16.12.2013
    Мнения
    44
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Суни, не се познаваме, затова няма как отношението ми да е лично. Мен обаче въпроси от рода: От вчера имам 2кошера, какво да прая или помагайте? (а твоя е горе долу такъв) много ме дразнят. Ами щом не знаеш какво да ги правиш - не се захващай. По въпроса за храненето на пчелите има много, ама наистина много инфо, както и тук в самия форум, така и в пчеларската литература. Ами потруди се малко. Иначе предния ми пост беше просто шега, но явно новите пчелари нямате чувство за хумор. Извинявай. Иначе форума наистина е място за споделяне и обмяна на опит и информация.
    Напротив имам чувство за хумор и то в изобилие , чел съм доста литература за подхранване като започнем от прашеца, меда, изварата, сухото мляко и т.н. Но например пишат сухо мляко, е ако ви кажа на пазара има 1001 вида сухо мляко - малко ако се уточнят нещата ще бъде добре според мен. Няма нужда да кажа колко кошера имам, но невярвам някой начинаещ да е тръгнал със 100 кошера, първо с 5 а после повече доколкото силите му издържат. Няма нужда да се извиняваш вие сте хора с опит, а от време на време нужно е малко по остър тон на изказване за да има по точно възприемане на данни.
    Ако искаш мечтите ти да проработят, трябва ти първо да поработиш.;)

  4. #194
    Броя на кошерите няма значение. Допускам че, твоите са повече от моите, но това е без значение.
    Белтъчната храна за пчелите е събрания и преработен от тях самите цветен прашец. Всичко друго е заблуда. Няма пълноценен заместител. Рано на пролет могат да се видят пчели събиращи ситно смляна ярма или дървесни стърготини, но дали те им помагат или е само от инстинкт за принос на прашец, е отделен въпрос. Сложи на достъпно за пчели място сухо мляко, извара, люта чушка, лук, яйце, мая или каквато и друга глупост да си чул, и виж дали въобще ще кацне пчела на тях.

  5. #195
    Наблюдател
    Регистриран
    16.12.2013
    Мнения
    44
    За пробата ще го пробвам разбира се, да видя ефекта. Нека да споделя друго, миналата година юли месец купих едни отводки и бяха доста слабички. Започнах подхранване със захарен сироп за да се въстановят малко и да се подготвят за зимата, а и слънчогледа беше към края си. Давах захарен сироп1:1,5 и слагах витамо формула - някакъви витамини на доста добра цена за опаковка. Август месец всичи отводки смениха майки, а бяха млади всичките майки. Някой може ли да ми обясни от какво може да е? За това сега по подробно се интересувам преди да дам нещо.
    Ако искаш мечтите ти да проработят, трябва ти първо да поработиш.;)

  6. #196
    Забранен
    Регистриран
    25.01.2014
    Мнения
    18
    Липсата на пило или малкия му обем през м.август може да подведе пчелите към смяна намайката. Подобни проблеми съм имал на пролет след застудяване също изгубихмайки.
    Стремисе да предоставяш въглехидратна и белтъчна храна/заместители или пити с прашец/ на семействата в м. авгус за дамогат да се подготвят спокойно за зимуване.

  7. #197
    Наблюдател
    Регистриран
    16.12.2013
    Мнения
    44
    Цитат Първоначално публикувано от Kaloian Kisov Виж публикацията
    Липсата на пило или малкия му обем през м.август може да подведе пчелите към смяна намайката. Подобни проблеми съм имал на пролет след застудяване също изгубихмайки.
    Стремисе да предоставяш въглехидратна и белтъчна храна/заместители или пити с прашец/ на семействата в м. авгус за дамогат да се подготвят спокойно за зимуване.
    Мерси за съвета, май това ще е проблема.
    Ако искаш мечтите ти да проработят, трябва ти първо да поработиш.;)

  8. #198
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от suni Виж публикацията

    ...невярвам някой начинаещ да е тръгнал със 100 кошера, първо с 5 а после повече доколкото силите му издържат...
    Явно не си чел достатъчно форума...

  9. #199
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Като гледам как застудя, ще взема да дам питките за подбудителното на 1ви февруари.
    Така дамо ги мисля дали да се преместили на друга пита.
    15 дни не вярвам да объркат нещо а и в тия студове няма да натиснат на развитие.
    Какво ще ме посъветвате да и дам, апитом с прашеца или босненските с протеина?

  10. #200
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Защо подбудително,може само подхранващо,захаро-медни питки,твой или готови от магазина

 

 
Страница 20 от 23 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •