Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 49

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    10

    КАК ДА СИ НАПРАВЯ КОШЕР САМ

    Здравейте,
    Има ли възможност да обясните по професионално как да си направя кошер,от всичко прочетено до тук много неща не ми стават ясни,купих дървен материал на 3см едни дъски и май всичко отиде по дяволите по схемата дадена тук,не излезнаха мерките,прежалил съм го вече.
    Разполагам с циркуляр,бормашини и тн.много материал фира отиде и не стигнах до никъде.Идеята ми е че искам да си направя 2-3 кошерчета да видя как ще се справям.
    Първият въпрос ми е: Какви дъски да си купя за направата на кошера като размер че да има най малко фира на дървен материал, говоря за ширина някъде прочетох че е най добре 6.5 см?
    Вторият въпрос ми е: какъв абрихт щрайхмус да купя с каква ширина на работния валяк е най добре,знам че колкото повече толкова по добре но трябва да се съобразяваме и с разходите.Ако може някои да отговори много ще ме улесни .
    Кажете моля ви стъпка по стъпка как да се зглоби това нещо.
    Благодаря на всички отзова ли се...

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    56
    Когато си правиш кошер или рамки винаги спазвай вътрешния размер,той е най-важен.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    http://dox.bg/files/dw?a=5ec3b4e3c0

    Това са едни мои сметки за кошер с 30 мм дъска. За дъното и капака цепих на две дъските. За таблите съм използвал остатъците от рязането и фазер. Ако имаш въпроси питай.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    10
    Цитат Първоначално публикувано от donald
    Когато си правиш кошер или рамки винаги спазвай вътрешния размер,той е най-важен.
    ми това правих уж но нали са на 3 см дъските а аз гледах тази схена на 2.5см и всичко отиде по дяволите,сега мисля че ако ги занеса на някои с абрихт ще може да ги свали на 2.5 и сигурно ще стане работата за сега съм направил 2 корпуса само ма са много зле горките,на пчеличките така като си гледам изработката хяма да им е много уютно sadsmile;

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    10
    охооо ,това съм го гледал гледал та главата ме е заболяла,малко е сложно но по таз схема прецаках всичко,но аз съм виновен не схемата,тя е изчислена за 2.5 а аз ги правих с 3 см.дъски като мислех да не ги минавам на щрайхмус но маи няма да стане ,затова питам първо какви машинки да си взема и какви дъски и ако може да предложите от къде ще е най добре.
    Благодаря

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Петоперационна машинка върши работа.Според мен от компютъра няма да се научиш да правиш кошери.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    и най- вече всяка схема е дадена за определен модел кошер с дадена дебелина на дъските
    ако искаш да правиш Даданблат няма как да стане от схема за ЛР
    за дебелината си го разбрал вече

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Най лесно е да си купи човека един кошер от системата избрана за работа, да го разглоби, да си свали мерки и теглилки и да натега на машините, щом му се работи....
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  9. #9
    Най-добре като начало е да отиде при някой дърводелец с опит в кошерите да постажува. От въпросите му става ясно че си няма хал хабер от тази работа. За що годе технически грамотен човек не е кой знае колко трудно, но си трябва опит.
    И най-важното желание, упоритост и спазване на вътрешните размери. Какво като дъските ти са 30 мм, няма нужда да ги намаляваш. Спазвай си вътрешните размери и другото ще си дойде.
    Успех !
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    10
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Най лесно е да си купи човека един кошер от системата избрана за работа, да го разглоби, да си свали мерки и теглилки и да натега на машините, щом му се работи....
    маи си много прав,я кажете от къде да купя некои кошер тук в софия,на ЛР съм се спрял според мненията тук,района ми е в Ботевград там мисля да ги сложа има едно селце там Гурково ,имам двор зад къщата около 1 декър и мисля че ще им е добре,на зад почва един балкан Госкьовица се казва а пред мен е стара планина,мисля че може да донесат медец от някъде,казват че там имало много прашец ма знае ли човек какво ще донесат.Много ми харесва идеята че ще опрашват овошките и др.насадил съм си малко дръвчета за ракийка след време и малко асмица за винце то какво му трябва на българина повече, и медец ако има ще съм много доволен.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •