Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 49
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    10
    [quote="lubol"]Циркуляра http://www.kirov.net/?cid=144&pid=2326

    банцига - http://www.kirov.net/?cid=455&pid=2337

    Фрезата е подобна на тази, моята има едно за по лесно настройване на дълбочината - http://www.kirov.net/?cid=189&pid=2953[/quote
    то за тази фреза май ще трябва и някаква маса да се направи да вървят точно каналите,и аз имам фреза но нямам такава маса и затова не я ползвам,опитах на ръка но много криволича,трябва нещо точно да се направи май.

  2. #32
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    то за тази фреза май ще трябва и някаква маса да се направи да вървят точно каналите,и аз имам фреза но нямам такава маса и затова не я ползвам,опитах на ръка но много криволича,трябва нещо точно да се направи май.[/quote
    Използвам водача и ги правя успоредно на ръба на дъската. Трябва малко практика за настройването и дръж здраво фрезата иска си здрав захват.

    С маса сигурно е по добре и по бързо

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    10
    до тук ми стана ясно горе доло за кошерите,ами пчеличките колко ли струват как се продават как се пренасят,..

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Боже......
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  5. #35
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Боже......
    И той няма да помогне. wink;

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от chano
    до тук ми стана ясно горе доло за кошерите,ами пчеличките колко ли струват как се продават как се пренасят,..
    Аз намерих по 60 лева отводка на 5 пити, но съм си ги поръчал преди сезона за да може пчеларя да си подготви почвата.
    А за превоза съм си преработил сандъчета от военните, хващат се по 9 пити и ще си ги превозвам с колата.
    Така няма опасност да излезнат пчели в колата, сандъците са много здрави само съм и направил няколко отвора с мрежа за вентилация и една прелка за да свикнат на новото място преди да ги прехвърля в кошерите.

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    10.12.2012
    Мнения
    10
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m
    Цитат Първоначално публикувано от chano
    до тук ми стана ясно горе доло за кошерите,ами пчеличките колко ли струват как се продават как се пренасят,..
    Аз намерих по 60 лева отводка на 5 пити, но съм си ги поръчал преди сезона за да може пчеларя да си подготви почвата.
    А за превоза съм си преработил сандъчета от военните, хващат се по 9 пити и ще си ги превозвам с колата.
    Така няма опасност да излезнат пчели в колата, сандъците са много здрави само съм и направил няколко отвора с мрежа за вентилация и една прелка за да свикнат на новото място преди да ги прехвърля в кошерите.
    някои ако има за продаване ще взема и аз за 3 кошера.но трябва да ми ги даде със съндъци,които после ще му върна,щото ако ме нажилят в колата.........ще трябва да скачам в движение

  8. #38
    [quote="Nik_m"
    А за превоза съм си преработил сандъчета от военните, хващат се по 9 пити и ще си ги превозвам с колата.
    Така няма опасност да излезнат пчели в колата, сандъците са много здрави само съм и направил няколко отвора с мрежа за вентилация и една прелка за да свикнат на новото място преди да ги прехвърля в кошерите.[/quote]

    Превозваш и направо местиш в кошера на новото място. Няма нужда да "свикват" и т.н. Тъкмо при местенето от преносния сандък в кошера ще прегледаш за евентуални поражения при транспорта. Ако си ги укрепил добре би трябвало всичко да е ОК.

    P.S. Най лесно за превоз на отводки е да се подготвят кашончета по подобие на преносното сандъче. Хем са леки, хем са лесни за употреба. И не е нужно да са ти за 9 пити след като отводките са на по4-6. Трябва размера да е максимално близо до броя на пренасяните пити, за да се укрепят по-лесно отвътре с парченца фибран или стиропор против клатене и допиране. И в колата питите по посока на движението, по остта на колата.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Няма ли да са раздразнени след превозването?
    А сандъците така или инче си купих 40 за по 2 лева и направо в тях ще ми направят отводките и за в бъдеще съм решил да ги ползвам само за отводки.

  10. #40
    След транспорта ги оставяш до бъдещото им жилище както са си затворени да постоят малко да се поуспокоят от сътресенията, през това време ти се оборудваш с необходимите неща, палиш пушалката и действаш. След края на операцията взависимост от времето по бира или друго за здравето на пчеличките и техния стопанин.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •